Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Zīdaiņa miedziņš

LaasmaV

Meitenes - priecāšos uzklausīt jūsu domas

Man mazais jau kopš dzimšanas aizmieg tikai pie krūts. Pa nakti guļ savā gultiņā, pa dienu - klēpī uz spilvena.

Tagad jau 7 mēneši un saprotu, ka man sev laiks nav vispār, tapēc nolēmu sākt pamazām mēģināt pārcelt arī pa dienu savā gultiņā. Pirmās 2 dienas izdevās, lai gan midzināšana aizņēma vairākas stundas. Tas izpaudās tā, ka iemidzinu, liekot gultiņā pamostas, raud. Ņemu ārā atkal midzinu. Vienu dienu sanāca, ka šādi aizmiga un atmodās vismaz 10 reizes. Nodomāju, ka nekas - gan jau mana neatlaidība atmaksāsies un tā tik turpināšu, līdz pieradīs.

Taču trešajā dienā pamanīju, ka mazais atsakās iet gulēt vispār. Redzu, ka miegs nāk- pat actiņas berzē, taču nemieg ciet. Baroju, šūpoju, nēsāju - nekā. Un taād tā ir jau kādu trešo dienu pēc kārtas. Knapi pielaužu uz vienu diendusiņu, lai gan 7 mēnešos tā nedrīkstētu būt, ka guļ tikai 1x. Ja vēl būtu baigi omulīgais un es redzētu, ka miegs nenāk- arī cita lieta. Bet redzu, ka nāk. Šodien pat acis knapi turēja vaļā, bet gulēt neoarko.

Kapēc tā? Vai tiešām ar to pārlikšanu un 10 pamidināšanu esmu traumējusi bērnu un viņam tagad bail iet gulēr diendusiņu? Vai tomēr tā ir vienkārši kaut kāda miega krīze, ja gukl tikai 1x dienā? Varbūt varat arī ieteikt, kā lai pieradina čučēt savā gultiņā?

Sākumā savai mazajai darīju tāpāt kā tu. Šūpināju ligzdiņā līdz iemieg un tad tikai mēģināju kaut kur pārlikt. Šis plāns gan nekam nedērēja, jo drīz vien bija jāturpina viņa šūpot pat miedziņā, citādi uzreiz uzmodās.

Tagad mēģinu mazo šūpināt un likt nost kad viņa ir ļoti miegaina, bet vēl nav aizmiegusi. Pa dienu dažreiz viņa aizmieg pati, dažreiz aizmieg un pēc pāris minūtēm atmostas un dažreiz sāk raudāt. Taču uz nakti viņa šādi aizmieg gandrīz vienmēr, retu reizi jāņem ārā un jāpašūpina vēl mazliet.

Iesaku palasīt internetā par miedzināšānu, jo ļoti daudzos avotos rakstīts, ka bērns jāliek nost miegains, bet ne aizmidzis. Tādējādi viņš it kā mācās aizmigt pats un ar laiku viņam vajadzētu spēt aizmigt bez jebkādas speciālas midzināšanas.

Kad miegains, likt gultiņā bet uzturēt fizisko kontaktu (turēt rociņu, glāstīt ..). Var gultiņu piebīdīt klāt lielajai gultai, turēt roku starp redelēm uz bērna.

Mani neizbrīna, ka, ja neko citu kā iemigšanu māmiņas rokās 7 mēnešu vecumā bērns nezin, savādāk iemigt neprot. Un tā nav kritika!

Ugnii

Gribētu piebilst, ka bērni ir ļoti dažādi. Mans nu jau pusaudzis zīdaiņa vecumā negulēja ne pa kam. Tagad saprotu, ka būtu daudz nervu sev un viņai ietaupījusi, ja tik daudz necīnītos par to kā vajag. Nu negulēja viņa ne pa kam. Tagad liela. Arī maz guļ.

Agnese1304, palasīju, tiešām tā arī iesaka - man tas bija jaunums. Lai nu kā, pāris reizes pamēģināju, bet nekas nesanāk :/ atmostas jau pie likšanas gultiņā un par iemigšanu pat nedomā.

Papildināts 05.09.2019 01:27:

Frivole, roku turu, visu esmu izmēģinājusi. Nestrādā. Iemigšanu rokās sākām, jo mēģinājumi nolikt gultiņā bija neveiksmīgi. Tad nu bija - vai nu miedziņš rokās, vai raudāšana. Toreiz gulēja ciešāk, skatījos seriālus un tīri neko izbaudīju. Tagad atkal gribas mazliet laiku savām lietām, bet nu nesanāk nekā

Papildināts 05.09.2019 01:29:

Ugnii, mans bēbiks guļ, bet tikai uz rokām. Jeb uz spilvena klēpī. Gultiņā neguļ, par to te tagad stresoju, ka nesanāk vispār laiks sev.

Bet nu var jau būt, ka nav nemaz slikti, jo naktī guļ savā gultiņā- tad nu vismaz dienas miedziņā mammas tuvums

LaasmaV

Cik saprotu šis process nav ātrs. Jāturpina mēģināt likt bērniņš gulēt, kamēr nav aizmidzis. Un man liekas, ka nevajag arī uzreiz viņu celt augšā, kad bērniņš sāk mazliet čīkstēt. Jāparāda sava nostāja, ka viņam ir jāčuč. Protams, ja liekas, ka raudāšana jau ir par traku, tad var vēlreiz paņemt, nomierināt un atkal likt gulēt, kad ir nomierinājies.

Ja pa dienu vēlies laiku sev, tad varbūt mēģini darīt lietas, kamēr mazais ir nomodā. Esmu iemanījusies, ka ieliekot mazo babybjorn vai kaut vai uz grīdas spēlēties, varu kādu brītiņu padarīt, ko vēlos, jo mazā pati savā nodabā bubinās un spēlējas. Galvenais palikt kaut kur, kur bērniņš tevi redz.

vilks

Esmu iekārtojusi savu gultu tā, ka mazulim tur arī ir droši (arī rāpotājs nevar bīstami izkrist). Midzinu pie krūts, kad iemieg, uzņemu laiku. Pēc 20 minūtēm (tad visdrīzāk ir cieši iemidzis) ceļos un eju darīt to, kas jādara. (Ar iepriekšējiem bērniem, kad nebija tik droša gulta, darīju savus darbus tikai netālu no gultas, lai visu laiku varētu redzēt/dzirdēt, vai nav uzmodies.)

Citreiz, ja laicīgi dzirdu, ka saknosās, eju pamidzināt vēl (iedodu pazīst pienu pa miegam), tad mēdz aizmigt uz vēl kādu laiku. Maniem mazuļiem miega ritms ir ap 40 minūtēm, tad saknosās - gadās, ka aizmieg pats, gadās, ka vajag palīdzēt (ja ļauju celties pēc tām 40 minūtēm, tad ir īgns un neizgulējies līdz nākamajam miegam). Man ir ilggulētāji, labi jūtas, ja ir vismaz viens dienas miegs ap 2,5-3 stundām, bet viņiem drusku jāpalīdz miedziņu izgulēt.

Papildināts 05.09.2019 11:03:

Ā, esmu mēģinājusi mazuļiem neko nedot un ļaut migt pašiem, maniem bērniem tas nedarbojas. Jaunākais mēdz migt pats, ja ir paēdis (jo vienkārši ir mierīgāks par iepriekšējiem), bet tur nav nekāda mana nopelna, tāds bērns. Pirmais to nekādi nespēja, nekad.

'If you don't know where you are going any road will get you there.' (c)

Sveikas meitenes. Man arī ir sāpe, mana 3 ned vecā meitiņa sākusi maz gulēt. Gultiņā guļ saraustīti un ik pa laikam mostas un raud. Īsti nezinu ko iesākt.

vilks

Ombre
Klēpī/uz rokām/pie krūts arī raud?

Jaundzimušie mēdz daudz gulēt tāpēc, ka nav spēka. Kad paaugas, spēka kļūst vairāk, vairāk arī gribas mammas tuvumu, kompāniju, biežāk arī sāk ēst. Es arī ar otro bērnu pirmās nedēļas priecājos, kāds man mierīgs bērniņš, viens pats gultiņā guļ 2-3 stundas. Apmēram 3 nedēļu vecumā tas beidzās un bija tomēr bēbītis parastais.

'If you don't know where you are going any road will get you there.' (c)

vilks
Rokās raud mazāk un pie krūts vispār neraud, bet nevar jau visu laiku karāties pupa galā

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18396119