Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Bērnu upurēšana Vecajā derībā.

ihais

ihais

Tomēr nolēmu par šo jautājumu izveidot atsevišku tēmu.

Lai gan kristieši apgalvo ka viņu Dievam nekad bērni nav upurēti, tomēr Bībele saka ko citu.

2.Mozus 22:

28 Upuri no savu augļu pārpilnības un sava vīna neaizturi. Savu dēlu pirmdzimto dod Man.

Ja skatāmies kontekstu, tad šeit nepārprotami ir runa par upurēšanu jo nākamais pants saka:

29 Tāpat dari ar savu vērsi un savu sīklopu; septiņas dienas lai tie stāv pie savas mātes, bet astotajā tos atdod Man.

Kā redzm tad patiesība ir visi neglaimojoša Bībeles Dievam- viņs pats ir licis sev upurēt bērnus.

Bībele saka -Tāpat dari ar savu vērsi un savu sīklopu

Tatad bērni ir jāupurē tapat kā lopi, tā māca Bībele.

Vispār nav pareizi skatīties uz veciem laikiem ar mūsdienu skatu.

Kādreiz mirstība bija liela un Dievs tā kā tā ņēma cilvēkus pie sevis.

Tad nu cilvēki izdomāja ka ja reiz Dievam vajag beigtus cilvēkus - labāk paši izvēlēsies kurus no cilvēkiem atdot Dievam.

Bērni ir tie cilvēki, kuros mazas inestīcijas ieliktas, tāpēc labs kandidāts upurēšanai.

Ar pirmdzimtajiem laikam bija visbiežāk dažādas veslelības problēmas, tāpēc arī tos upurēja. Nu a lai vieglāk būtu realizēt šo lietu - salika vainu uz Dievu, ka tam redz labpatīk.

Ar Izāku bija tā - viņa tēvam nebija bērnu un viņš pats jau bija krietni gados, kad Izāks piedzima. Bet saskaņā ar likumiem šo pirmo vajadzēja upurēt. Izāks tāpēc izdarīja gudri - paņēma bērnu, visus upurēšanas pricendāļus un divatā aizgāja, lai nebūtu liecinieku. Tur visu sakrāmēja un dēlu neupurēja, jo Izāks bija pirmdzimtais un nāca ar lielām grūtībām. Tad nu izdomāja stāstu ko ciemā izstāstīt un atveda dzīvu Izāku atpakaļ. Visi ciemā arī nopriecājās, jo tā upurēšana visiem pa lielam bija apnikusi. Vajadzēja kādu cienījamu personu, kas dzīvi nodzīvoja dievbijīgi,  kas pirmais sper neupurēšanas soli.

Tāda ir krietni ticamāka versija.

ihais

Vēlāk gan pirmdzimto bērnu upurēšana acīmredzami tika pārtraukta:

4 Moz 3:

45 "Ņem levītus visu Israēla bērnu pirmdzimto vietā un levītu lopus viņu lopu vietā, jo tiem būs piederēt Man,- Es esmu Tas Kungs.

Papildināts 05.09.2019 19:31:

Tomēr Jahve vēlarvien atgdina par pirmdzimto piederību viņam:

4 Moz 8:

17 Jo Man pieder visi Israēla bērnu pirmdzimušie - gan no cilvēkiem, gan no lopiem; tanī dienā, kad Es nogalināju visus pirmdzimušos Ēģiptē, Es viņus esmu Sev svētījis

Papildināts 05.09.2019 19:37:

Tāpat arī vēl citās vietās ir rakstīts par pirmdzimto bērnu upurēšanu:

Nehemijas grāmata:

37 tāpat arī nest uz mūsu Dieva namu priesteriem, kas kalpo mūsu Dieva namā, mūsu pirmdzimtos dēlus, kā tas ir rakstīts bauslībā, un tāpat arī mūsu liellopu un sīklopu pirmdzimušos.

Grūti vēl skaidrāk pateikt...

RXEI

Ko lai saka, ihais... labi, ka tu nebiji ebrejs pirms vairāk kā 2000 gadiem. Droši vien nogalinātu savu pirmdzimto dēlu, kamēr citi par savu pirmdzimto dēlu priecātos, nodotu tam savu mantojumu un valdīšanu pār ģimeni (pirmdzimtā tiesības). Nodotu viņu Dieva rokās visu svētību saņemšanai, nevis iedzītu nāvē. Pēc Mozus mācības pirmdzimtais tika uzskatīts piederošs Dievam.

Papildināts 06.09.2019 09:55:

"Tatad bērni ir jāupurē tapat kā lopi, tā māca Bībele." - sviests...

ihais

Lasi ko saka Bībele, rakstu vietas ir dotas.

Īpaši šo:

Nehemijas 10:

37 tāpat arī nest uz mūsu Dieva namu priesteriem, kas kalpo mūsu Dieva namā, mūsu pirmdzimtos dēlus, kā tas ir rakstīts bauslībā, un tāpat arī mūsu liellopu un sīklopu pirmdzimušos.

RXEI

Sava loģika pirmdzimtā tiesībām ir, un palīdzēja stiprināt dzimtas. Mūsdienās tēva mantojumu sadala proporcionāli visiem bērmiem, ar katru nākamo paaudzi zemi sadala sīkākos gabalos, kamēr prātīgākais, ko izdarīt, ir to hektāru pārdot svesiniekam (jo brālim vai māsai naudas nav). Taču, ja visu zemi saņem vecākais dēls un tam ir pienākums rūpēties par māsām un brāļiem, īpašums paliek liels, spēcīgs, un var tikt palielināts no peļņas. Tādā ziņā respect mana sievastēva kuplajai ģimenei, kur brāļi un māsas izlēma mantoto zemi sadalīt tikai starp 2 brāļiem, kamēr pārējie pat naudu par savu daļu neprasīja. Kaut nedaudz, bet tika ievērots šis likums, un īpašumi joprojām ir saglabāti, kamēr kaimiņi visu pārdevuši skandināviem. Ja tika zāģēts mežs, bez atlīdzības radi tika apgādāti ar malku. Ja visu sadalītu 8 daļās, viss jau sen piederētu ārzemniekiem.

Papildināts 06.09.2019 10:06:

ihais "Lasi ko saka Bībele, rakstu vietas ir dotas."
Lasu, lasu, bet skatos kontekstu. Izraujot atsevišķus teikumus, tu spēlējies ar uguni.

ihais

Es dodu rakstu vietas, ņemot vērā kontekstu un ir skaidri saprotams ka Jahve bija licis upurēt pirmdzimtos bērnus- dēlus, tāpat kā lopu pirmdzimtos.

RXEI

Nu tad nocitē kaut vienu rakstu vietu (izņemot pārbaudījumu Ābrahamam), kur cilvēkam Dievs liktu patiešām izliet pirmdzimtā asinis. To, ka pirmdzimtais pieder Dievam, daudzās vietās aprakstīts, bet nekur nav rakstīts, ka jāupurē nogalinot. Par nogalināšanu tu pats izsecini. Tāpēc arī teicu, ka labi, ak neesi piedzimis par ebreju pirms 2000 gadiem.

ihais

Nehemijas 10:

Te ir runāts tikai un vienīgi par upurēšanu.

Papildināts 06.09.2019 10:20:

Priesteri kalpoja upurējot, tas bija viņu uzdevums, nevis kā bērnu aukles

RXEI

Nav tur rakstīts, ka pirmdzimtos nesa nogalināšanai. Kaut kādai ceremonijai jā, bet ne nogalināšanai, jo kā gan citādi pirmdzimtie pildītu savas funkcijas, mantojot tēva īpašumu un varu ģimenē. Preturuna nopietna tavā teorijā sanāk.

Piedod, neredzu jēgu šo tēmu turpināt. Jāstrādā arī ir.

Tas, ka es beidzu strīdēties, nenozīmē, ka tev taisnība

Ko meklē, to atrodi. Nemeklē kompromātus rakstos (tos visus ticīgie var pamatoti atspēkot), bet meklē patiesību, nevis melus. Mīlestību, nevis naidu, cerību, nevis bezcerību un bezjēdzīgumu. Ticību.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18396355