Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Bērnu upurēšana Vecajā derībā.

ihais

ihais

2.Mozus 22:

28 Upuri no savu augļu pārpilnības un sava vīna neaizturi. Savu dēlu pirmdzimto dod Man.

29 Tāpat dari ar savu vērsi un savu sīklopu; septiņas dienas lai tie stāv pie savas mātes, bet astotajā tos atdod Man.

Tāpat kā ar lopiem- tas nozīmē tikai un vienīgi upurēšānu, tātad pirmdzimtie tika upurēti un nekāda cita cermonija tur nebija.Būtu tur kāda ceremonija - būtu viss smalki aprakstīts.

Citādi kā lai ievēro bauslību, ja nav pierakstīta?

ihais

Jā, tas ļoti pareizi.


Civlēku upurēšanai bija zināma jēga. Tāpēc tā bija visām ticībām, pagāniem, un nepagāniem.

Pēc tam tā jēga mazinājās un to atcēla.

Tajos senajos laikos priekšniecība domāja ko darīt, kā attīstīt sabiedrību - un lai visi labi pildītu likumus - kā pamatojumu teica ka Dievs sapnī vai īstenībā lika tā darīt.

Ja atzītos ka pats izdomāja - sāktu pārmest stulbumu un neklausītu.

Tāpēc bija visur atsauces uz Dievu un priesteri kas visus mulsināja ar jocīgu apgērbu un izrīkošanos - visu apstiprināja. Tāda ir reliģijas būtība.

Ja gribi lai lēmumi netiktu apstrīdēti - vajag atsaukties uz Dievu un rūpēties par ticību tautā. Un tad var sākt būvēt civilizāciju, lielas celtnes, mobilizēt lielas cilvēku grupas vienam uzdevumam.

Ja nu kas - pirmdzimtā uprēšana ir labs apliecinājums cilvēka lojalitātei valdniekam un ticībai. Tāpēc arī noderīga lieta. Ticība ir svarīgāka par pašu valdnieku, jo ticība pārdzīvo un salīmē vairākas valdnieku paaudzes. Bez tās būtu haotiskāka cīņa par varu un neko dižu nevarētu pasākt.

Pēc tam ebreji izdomāja ka pietiekams lojalitātes apliecinājums ir apgraizīšana. Būtībā upurēšana tikai aizstāta ar citu variantu un tādējādi ieguva vairāk vīriešu, kas noderēja kariem.

Tā jau upurēja tikai pirmdszimtos vīriešus. No vīriešiem mazāk labuma un lieka konkurence par smukām sievietēm. Cilvēki jau arī gailīšus laicīgi liek zupā, bet vistiņas lai dēj oliņas.

Ja pirmdzimto zēnu upurē, tad lielāks arī demogrājias pieaugums, jo kamēr tiks pie zēna - daudz meiteņu sadzims, kuras atkal dzemdēs un vēl strādās.

Visam savs gudrs pamatojums, tai skaitā ticībai un reliģijai.


ihais

Pēc tam ebreji izdomāja ka pietiekams lojalitātes apliecinājums ir apgraizīšana. Būtībā upurēšana tikai aizstāta ar citu variantu un tādējādi ieguva vairāk vīriešu, kas noderēja kariem./c/

Ne gluži tā, bērnu upurēšanu vēlāk aizvietoja ar upura izpirkšanu, jo priesteri bija mantkarīgi un templī vēl dzīvoja prostitūtas, kurām arī vajadzēja naudu un visādus labumus.


Mati stāvus ceļās no šādu teoloģijas ekspertu spriedumiem. Nav nekādas loģikas secinājumiem, ka upurēja pirmdzimtos dēlus. Palasiet vēstures pētnieku darbus. Pagāni upurēja pārsvarā meitenes. Sirotāju laikos meitenes bija slogs saviem vecākiem, jo biežii tika nolaupītas. Bez tam grūtības sagādāja pūra sagādāšana. Arī tagad daudžas valstīs taisa abortus, tiklīdz uzzina, ka būs meitene. G. Merķeļa rakstos par 12.gs latviešiem rakstīts "Par savu ģimeni ikviens vīrs bija pilnīgs kungs. Viņš varēja pēc patikšanas noteikt, kuri no viņa bērniem, ko tam radīja viņa sieva, bija audzināmi. Pārējie, īpaši visi, kas kroplīgi dzimuši, tika nonāvēti". Labi, ka nāca kristietība, un to visu izbeidza.

ihais

Jahvem upurēja zēnus.

Kapēc zēnus? Tapēc ka uzskatīja ka ir jāupurē kaut kas vērtīgs.

Nav nekādas loģikas secinājumiem, ka upurēja pirmdzimtos dēlus./c/

Es savukārt neredzu ka tev būtu kāda loģika apgalvojot ka neupurēja, jo Bībele saka skaidri ka bija jāupurē.


zeeniem biologiskaa veertiiba ir maza, tapeec tos veel tagad kara laikaa pirmos suuta kaujaa.

var jau buut ka kaadaa posmaa meitenes bija neveertiigaakas un lieks slogs.

ihais

4.Moz.3:

46 Bet par tiem divi simti septiņdesmit trim, kam būs tapt izpirktiem, jo šis daudzums pārsniedz levītu skaitu, salīdzinot ar Israēla bērnu pirmdzimto skaitu,
47 tev būs ņemt par ikvienu galvu piecus sudraba seķeļus pēc svētnīcas seķeļu svara, ņem tādu, kur seķelī iet divdesmit geras.
48 Un šo naudu dod Āronam un viņa dēliem, naudu, ar ko pirmdzimto pārpalikums ir ticis izpirkts."

Te redzam ka tiek dots rīkojums izpirkt bērnus. Ko tas nozīmē? Izpirkšana nozīme tikai to ka tie vairs netiks upurēti, tā tas nozīmēja arī attiecība uz dzīvniekiem.

Papildināts 06.09.2019 17:19:

2.Moz.13:

13 Ikviens pirmdzimušais ēzelēns tev jāizpērk ar avi, bet ja tu to neizpirksi, tad tev tam jāsadragā kakla kauls; un i kvienu cilvēka pirmdzimto no jūsu bērnu vidus jums būs izpirkt.

Te tikai paliek nepateikts ko jādara ar bērniem ja tos neizpērk.

Papildināts 06.09.2019 17:22:

Tas pats vēl:

2.MOZ.34:

20 Un ēzeļu mātes pirmdzimušais jāizpērk ar avi, bet, ja tu to neizpērc, tad lauz tam sprandu. Ikkatrs pirmdzimtais dēls tev ir jāizpērk. Nenāciet Mana vaiga priekšā tukšām rokām.

Papildināts 06.09.2019 17:32:

Bet 4. Moz.3. nodaļā mēs lasām ka pirmo reizi pirmdzimtie tika izpirkti tad kad tika izraudzīti levīti kalpošani un nauda nodota Āronam, līdz tam bērni tika upurēti.

Papildināts 06.09.2019 17:34:

41 Un Sev Es izraugu levītus visu Israēla bērnu pirmdzimto vietā un levītu lopus visu pirmatnesto Israēla bērnu lopu vietā."
42 Un Mozus skaitīja, kā Tas Kungs viņam bija pavēlējis, visus Israēla bērnu pirmdzimtos.
43 Un visu vīriešu kārtas pirmdzimto, skaitot pēc vārdiem tos, kas vienu mēnesi veci un vecāki, kopā bija divdesmit divi tūkstoši divi simti septiņdesmit trīs.
44 Un Tas Kungs sacīja uz Mozu:
45 "Ņem levītus visu Israēla bērnu pirmdzimto vietā un levītu lopus viņu lopu vietā, jo tiem būs piederēt Man,- Es esmu Tas Kungs.
46 Bet par tiem divi simti septiņdesmit trim, kam būs tapt izpirktiem, jo šis daudzums pārsniedz levītu skaitu, salīdzinot ar Israēla bērnu pirmdzimto skaitu,
47 tev būs ņemt par ikvienu galvu piecus sudraba seķeļus pēc svētnīcas seķeļu svara, ņem tādu, kur seķelī iet divdesmit geras.
48 Un šo naudu dod Āronam un viņa dēliem, naudu, ar ko pirmdzimto pārpalikums ir ticis izpirkts."
49 Un Mozus ņēma izpirkšanas naudu no tiem, kas bija pāri palikuši par levītu izpirktiem.
50 No Israēla bērnu pirmdzimtiem viņš šo naudu ņēma - tūkstoš trīs simti sešdesmit piecus seķeļus pēc svētnīcas seķeļu svara.
51 Un Mozus deva šo izpirkšanas naudu Āronam un viņa dēliem pēc Tā Kunga pavēles, kā Tas Kungs to Mozum bija norādījis.

Papildināts 06.09.2019 17:55:

Bet izpirkšana vecajā derībā nozīmē dzīvibas izpirkšanu:

2.Moz 21:

30 Bet, ja piespriež izpirkšanas maksu, tad lai viņš par savas dzīvības izpirkšanu dod visu, ko no viņa prasa.no malas

Pidyon Haben


a²+b²=c²

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18396355