Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

EA... Jūsu pieredze...

Pundurtrusis

Sveikas, gaidu kuru katru dienu otro bērnu, pirmajās dzemdībās EA neņēmu. Dzemdības bij smagas ar dziļiem plīsumiem un griezumu, šoreiz apsveru domu, ka varbūt ņemšu. Kāds īsti ir process...!? Ar ko jārēķinās, jo raksta dažādi. Citām liek sistēmu, citām nē.. Vienas staigā, otrās tikai guļ... Jā, domāju dzemdēt Bulduros.

FirstAustria

EA vai tad ir pie sistēmas? Tur iedur mugurā un kapsula karājas pār plecu.

Arī otrajās ņēmu, jo nespēju izturēt sāpes. Pateicu vecmātei, ka gribu EA, pēc pāris min atnāca anestezalogs, visu izdarīja un paliku guļot un baudot laimi , ka nekas nesāp un spiedu, kad jutu spiedienu.

Process ir vienkāršs. Tev jāapsēžas, jāsaliec mugura kūkumā un ārsts iedurs 2 šprices. Vispirms atsāpinošo, kas ir līdzīga dundura kodienam, pēc tam īsto, ko jau vairs nejutīsi. Sistēmu citreiz uzliek, jo pie EA mēdz nokristies spiediens, tad palielinot cirkulējošo šķidrumu organismā, tas normalizējas, diezgan bieža parādība. Vēl liek sistēmas, ja nepieciešama stimulācija, bet tas ir neatkarīgi no anestēzijas. Staigāšana vai gulēšana arī atkarīga no dzemdību gaitas. Stimulējot parasti arī raksta toņus, tāpēc jāguļ, ja bērniņam viss labi, tad var staigāt, bumboties un kustēties. Man personīgi nebija iebildumu gulēt, pēc nakts biju nomocījusies un negulējusi, no rīta saņēmu EA un mierīgi, bez sāpēm pat spēju pagulēt. Noteikti iesaku atlikt tam naudu. Ja anestēziju nevajadzēs- forši, lieka nauda vienmēr noderēs, bet ja vajadzēs - nenožēlosi.

Tulpiite

Man ielaida pie 8cm. Man vel piedevam ir nopietna skolioze utt. Procesu jau aprakstija. Es pirmo durienu (atsapinasanu) praktiski nejutu. Salidzinot ar agonisko kontrakcijas sapi, tad bija ka oda kodums. Ievadija perfekti ar pirmo reizi un perfekta deva. Es mierigi vareja staigat, kusteties gurnos. Ne man tirpa, ne bija citu divainu sajutu. Vienigi pietupties nevareju, tad kajas ta ka vate sajutas. Spiesanas laika es nejutu kontrakciju sapes, bet bija vnk perfekta “kakat gribesanas” sajuta. Jutu ari mehaniskas sapes, kad berns naca ara. Kopuma viss bija vnk perfekti, ar visam 10 par EA!! Pirmas dzemdibas man bija tirais murgs, ar iegriezumu. Otras bija harmonisks, skaists notikums, bez neviena plisuma.

Papildināts 08.09.2019 20:38:

Vienigi pec berna piedzimsanas man bija diezgan liela asinosana (kopa zaudeju 700gr), kas esot normala paradiba pec EA. Vena man salaida oksitocinu, lai labak dzemde saraujas.

Greyish

Procesu jau Tev aprakstīja. Ņem vērā, ka katrai anestēzija iedarbojas savādāk. Paņēmu pie 6cm, jo nespēju izturēt sāpes. Bet. Man sāpes tikai samazinājās līdz izturamām, nevis pazuda tā, ka es varētu mierīgi relaksēties. Tāpat dikti sāpēja, bet ne vairs tā, ka paelpot grūti. Un man dikti ātri “efekts” pazuda. Man kopumā četras reizes “laida”. Un uz izspiešanu tāpat vairs nekāda efekta nebija, tā ka to posmu “izbaudīju” pilnā krāšņumā. Pēc dzemdībām izvēmos un zaudēju samaņu. Nezinu, vai tas no EA vai vnk visa kopā.

Paldies par informāciju. Vīrs arī ir stingri par to, lai ņemu EA.

Astrens

Pundurtrusis

No sākuma domāju neņemt EA. Kad biju jau visu nakti nomocijusies sāpēs, sapratu, ka man vairs nav spēka un paņēmu atsāpināšanu. Grūtakais ir kontakciju laikā neizkustēties. Kārtīgi iekrampējos vīra rokās un centos neizkustēties. Kājas nedaudz kņudēja, bet tā, viss labi. Atri atgāju no EA. Es nenožēloju.

Seliina

Jau dzemdību sākumā ar ārsti vienojos, ka vēlos EA, saņēmu šprices pie 8 cm atvēruma, bet dzemdību process pilnībā apstājās + anestēzija iedarbojās tikai daļēji (ar vienu pusi jutu visu sāpi pilnībā). Nevaru 100% teikt, vai dzemdības būtu straujākas bez anestēzijas, bet ar to - nomocījos pamatīgi. Nezinu, vai ārsts nepareizi ievadīja EA vai vienkārši nepaveicās, bet naudu no manis par šo procedūru neprasīja..

~Stay patient and trust your journey~

Greyish

Dzemdēju Siguldā un arī pēc mocību nakts palūdzu anestēziju, kura man neko daudz nepalīdzēja. Tāpat jutu visas kontrakcijas, tikai nedaudz mazāk un uz spiešanas brīdī visas sāpes atnāca atpakaļ. Man ārste ieteica ansetēziju, lai būtu spēks spiest.

tedace

Siguldā paņēmu EA, iedarbojās uz maksimums 20minūtēm un viss, pārējās reizes vairs nedarbojās. Sāpēja ļoti un bija pilnīgi nejūtīgas kājas no ea, nevarēju pastaigāt. Droši vien nepareizi ielaida anestēziju, bet maksāt vajadzēja tik un tā

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18396503