dzīvokļa kredīts

kolizejs

Slēdza kolizejs: "paldies".

Man ir tikai 1 jautājums. Ja tiek pirkts dzīvoklis piem., par 100 000eir, tad zemesgrāmata nodeva no īpašuma cenas tiešām ir 2%? Sanāk, ka man 2000eir vēl jāuzdāvina valstij par to, ka iejūdzos 20 gadu kredītā?


MioMioMio

Jā.

Jā. + vēl drusciņ klāt var sanākt. Kad pirku dzīvokli atceros, ka maksāju kopumā 4 nodevas. Vēl tur bija kancelejas nodeva un par ķīlu arī jāmaksā. Notāram pirms dokumentu iesniegšanas zemesgrāmatā arī vēl bija savi 80 eur vai kaut kas tāds.

Ja kredīts tiek ņemts ar altum atbalstu, tad šķiet bija atlaide tai lielajai nodevai.

P.S. ja tiek pirkts jauns dzīvoklis, tad nodevu rēķina nevis no gala summas, bet gan no summas bez PVN.

Dzīvoklis ģimenei būs kā otrais nekustamais īpašums. Pirms 15 gadiem, pirmo reizi pērkot, šitāda "herņa" nebij. Ko Altum dod, ja pirmā iemaksa būs ap 40% ?

Zinu, ka ir vēl visādi papildus maksājumi- aizdevuma izsniegšanas komisijas maksa, īpašuma vērtējums, notāra, zemesgrāmatai vien 3 dažādi maksājumi.


kolizejs
3+ karšu īpašniekiem ir atlaide varbūt jāuzcērt kāds bērniņš

Papildināts 10.09.2019 14:33:

kolizejs
Bija, bija arī pirms 15 gadiem, tikai tad droši vien pirkāt par mazāku summu un nelikās tik daudz!

Kur šāds info: "P.S. ja tiek pirkts jauns dzīvoklis, tad nodevu rēķina nevis no gala summas, bet gan no summas bez PVN."

Es neko tādu neatrodu, vai tā ir tiesa?

Dzhila
Nu tas tā loģiski sanāk. Nodeva ir 2% no nekustamā īpašuma vērtības. Vērtība ir pārdošanas cena. Attīstītājam pārdodot dzīvokli ir jāmaksā PVN. Jā, šādos pirkumos parasti figurē viena cena - gala cena, bet iedomājies, kā būtu, ja Tev izsistu kases čeku - tur būtu dzīvokļa cena, piemēram, 82645 EUR un 17355 EUR PVN un kopā 100000 EUR.

Papildināts 10.09.2019 18:57:

kolizejs

Pirms 15 gadiem noteikti bija, vnk tā nodeva nebija 2k EUR, bet gan varbūt 100-200 lati, jo īpašuma vērtība nebija 100k. Lūk, rekur MKN, kas bija spēkā jau 2001.gadā un tur ar tie paši 2% jau ir. https://likumi.lv/ta/id/2320-noteikumi-par-valsts-nodevu-par-notarialo-darbibu-izpildi-un-ipasuma-tiesibu-un-kilas-tiesibu-nostiprinasanu-zemesgramata

Hiacintte

kolizejs
Altum dod atlaidi dažādām nodevām un pie tam lielu atlaidi.

Šobrīd citi MK spēkā.

https://m.likumi.lv/doc.php?id=200087


Astoņmizu zobgrauzis

Ko Altum dod, ja pirmā iemaksa būs ap 40% ?
to, ka tad tā nodeva ir nevis 2%, bet 0,5%. Jāaizņemas gan tad tā, lai pašu iemaksa ir ap 30%, bet pēc tam tad var to paredzēto iemaksu novirzīt kredītam (ātrāk atmaksāt).

Taču, ja tas nav pirmais īpašums, tad Altum nepienākas, ja pareizi atceros. Tā ka, jā, 2% no darījuma summas bez variantiem. Plus vēl bankai ir kredītpieteikuma izskatīšanas komisija, kas nav maza, notāra izmaksas. Cepties par to ir... neproduktīvi.


Canta tu conmigo si quieres conmigo canta

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18396591