dzīvokļa kredīts

kolizejs

Slēdza kolizejs: "paldies".

Nav Altumam saistība ar pirmo īpašumu. Tik nevarēja divreiz izmantot. Mums draugi pirka ar Altum un viņiem ir citi īpašumi. Arî mēs skatāmies caur Altum. Varbūt jaunajiem speciālistiem savādāk, bet ar bērniem tāda nosacījuma nav. Es noteikti būtu pamanījusi.

Hugoldiine

Altum pienākas tiem, kas neko nav pirkuši ar altum. Tātad ja ir bijis dzīvoklis, kas pirkts bez altum, ko pārdod un pērk māju vai citu dzīvokli, tad uz Altum var mierīgi pretendēt.

Tā gan ir nedaudz izkropļota sākotnējā ideja, tomēr šobrīd tā ir. Zinu vairākas ģimenes kas tā izdarīja. Tai skaitā, lai samazinātu nodevas.

zeltenezeltene

mana kolēģe, tikko svaigi šķīrusies ir divi mazgadīgi bērni. Alga it kā ļoti laba. Ex uzturlīdzekļus maksā.

Pašai dzīvoklis ir īpašumā, bet 100+ km no Rīgas un iegādāts sen, sen (principā gandrīz mantots). Abi bērni ir kā apgādājis exam. Deklarēti arī pie tēva dzīvesvietā.

Tagad viņa meklē 3ist dzīvokli centrā un vēlas izmantot Altum.

Vai altum/banka ņem vērā pie ikmēneša ienākumiem uzturlīdzekļus vai neņem un uzskata, ka viņas alga jādala ar trīs cilv.?

Un kā ar bērnu deklarēto dzīvesvietu un apgādājamā statusu?

cik es sapratu - visam ir jābūt pie mātes… kolēģe iebilst, sakot, ka pilnīgi vienalga kur juridiski bērni dzīvo, galvenais, ka ir bērni utt…

diskusijas iespaidā un mēģinot rast atbildi, ierakstos te

zeltenezeltene

jabut apgādībā. Par deklarēto dzīvesvietu neatceros, bet,man šķiet, ka man prasīja gan izdruku, kur norādīta bērna deklarētā adrese. Principa visi noteikumi ir interneta atrodami. Ja nav saprotami, labāk sākuma aiziet uz konsultāciju uz banku.

Loģiski liktos, ka svarīgi ir, kuram skaitās kā apgādājamie un kurš maksā otram uzturlīdzekļus... Parasti jau tā ir, ka pamatā jau dzīvo pie viena un pie otra, kā vienojas. Tad arī loģiski būtu, ka banka ienākumus/izmaksas skatītos uz 3 cilvēkiem tam pie kura tie bērni dzīvo pamatā. Tāpat arī ar altum atbalstu būtu loģiski...

Bet šajā situācijā sapratu, ka ir kaut kāds mikslis? T.i. dzīvo pie mammas, mamma saņem uzturlīdzekļus, bet oficiāli bērni ir apgādājamie zem tēva, kā arī deklarēti pie tēva? Galīgi nezinu, kā tas notiek, bet vai tad tam visam nevajadzētu būt juridiski atrunātam ar šķiršanos? Vai uz papīra ir viens, bet dzīvē dara kaut kā citādāk?

zeltenezeltene

JanisB
Viņi tā arī nebija laulājušies. Vienkārši izšķīrās. Tamdēļ tāda situācija. Kolēģe ar bērniem aizgāja prom (vnk rakstura nesaderība, ne kādas citas vīra vainas) no vīrieša dzīvokļa un sāka īrēt 2ist. Dzīvoklis jau sen sen vīrietim hipo pirkts. Pats visus kredītus vnm maksājis utt, tādēļ kolēģe loģiski arī nemaz necierē uz to. Attiecīgi, loģiski, kad bērni dzima tos deklarēja viņu dzīvesvietā (tēva). Par apgādājamo - īsti nezinu kas un kā, bet abi ir pie tēva.

It kā bērni biežāk pie mātes, bet nu arī nosacīti… vairāk tur velk uz 50/50… īpaši vecākais puika tagad arvien biežāk grib pie tēva…

zeltenezeltene
Aaaa, nu skaidrs, tad jau juridiski tur nekas īsti nav sakārtots visticamāk. Nu tad jau tiešām jāprasa bankai, jāprasa Altum, kā viņi konkrētā situācijā skatītos. Visticamāk jau, ka banka tad skatīsies ienākumus/izdevumus uz 3. Par altum vispār interesanti - nu iespējams tā teikt, kurš pirmais nāk, tas pirmais maļ? Bet tā jau visa tāda minēšana, tad konkrēti viņiem jālūdz konsultācija par konkrēto situāciju.

zeltenezeltene

JanisB
Nu, tam vīrietim jau Altum nevajag

njā… galvenais jautājums bija par apgādību, bet te jau atbildēja, ka vajag būt viņas apgādībā. To tad kaut kā būs jārisina…

un otrs - vai uzturlīdzekļus skaita pie ienākumiem. Jo par to no dažādiem cilvēkiem, dažādas liecības. Tāpēc iedomājos uzjautāt te - varbūt kāds vientuļais vecāks ņēmis uz sevi hipo un varētu padalīties ar pieredzi. Jo skaidrs, ka pat laba alga, dalot uz trīs, baigi laba vairs nav

Nu vēl jau tad jautājums - tie ir oficiāli uzturlīdzekļi, vai tikai kā abi savstarpēji vienojās? Ja neoficiāli, tad banka var padomāt, ka nav garantijas, ka pēc mēneša tie ienākumi nepazudīs un būs cita situācija... Iegūt oficiālā ceļā pēc tam prasītu laiku, varētu būt pavisam cita summa un atkal savi riski. Jo oficiāli pieprasot uzturlīdzekļus no tēva var vēl sanākt tiesāšanās par pašiem bērniem - kura aizgādībā tad būs... Gan jau normāli cilvēki, bet tas negarantē, ka nevar būt konflikti un domstarpības, kas noved pie lietu kārtošanas tiesā...

zeltenezeltene

JanisB
Cik es zinu, bija pie notāra un ir parakstīta vienošanās par to kādu summu maksā un ka bērni dzīvo viņas īrētajā dzīvoklī. Bet kā jau rakstīju, ikdienā tā dzīvošana, protams, nav “tikai ar mammu”…

jebkurā gadījumā - paldies!

Nāksies vien kolēģei čāpot uz banku un Altum un interesēties.

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18396591