dzīvokļa kredīts

kolizejs

Slēdza kolizejs: "paldies".
Leila.

zeltenezeltene
Noteikti, lai kārto apgādājamos uz sevi. Galu galā, bērni dzīvo pie mātes. Uzturlīdzekļus max.līdz 18 gadu vecumam var skatīties kā papildus ienākumus.


Pavasarī viss šis bija aktuāli - lai izmantotu Altum (bērnu) noteikti vajag vecākam un bērnam (-iem) būt deklarētiem vienā adresē, jo prasīs izziņu. Altum var izmantot vienu reizi mūžā, līdz ar to ir nesaistoši, vai kredīta ņēmējiem ir kāds cits īpašums jau vai nav, toties Zemesgrāmatas nodevas ieguvums sanāk liels (no 2% uz 0,5%). Pirmajā iemaksā samaksā tik, cik vajag pēc Altum prasībām, bet, ja naudas ir vairāk, tad pārējo kredīta segšanai nolemto summu var iemaksāt klāt pie pirmā mēneša maksājuma un tūlīt saņemt procentu un ikmēneša kredītmaksājuma pārrēķinu.

Papildināts 19.09.2019 23:13:

Bet vislabāk aiziet uz banku konsultēties. Seb bankā ļooooti detalizēti, ar summām nokonsultēja. Swedbankā švakāk, vairāk tāda izplūdusi informācija. Bet gan jau tas no konsultata arī atkarīgs.

Jā, ir dīvaini, ka esošs nekustamais īpašums netraucē sańemt Altum, bet sasodīti patīkami to vienu reizi ietaupūt pāris tūkstošus uz nodokłu rēkina!

Un vēl, jauno speciālistu Altum nav gluži pats, kas Altum gimenēm. Pirmkārt, tas nedod atlaidi zemesgrāmatā un tie 2% būs vien jāmaksā... Otrkārt, jaunajiem speciālistiem Altum pirmo iemaksu jāatdod uz citiem nosacījumiem, atseviški no pamatsummas.. Ja plāno gimeni, labāk nesasteigt un Altum izmantot prātīgi. Manuprāt, tos jaunos speciālistus vnk čakarē, lai veicinātu aktivitāti tirgū.

MioMioMio

Ja plāno gimeni, labāk nesasteigt un Altum izmantot prātīgi. Manuprāt, tos jaunos speciālistus vnk čakarē, lai veicinātu aktivitāti tirgū.
Nosacījumi nav tik labi kā ģimeņu Altum, bet tāpat programma, manuprāt, ir ļoti, ļoti noderīga. Ja pirmā iemaksa ap 20% jāskarāj tīri no algas, vienatnē vēl paralēli maksājot par īres dzīvokli, to jaunajam cilvēkam ir praktiski nereāli saprātīgā termiņā izdarīt. 5% jau ir diezgan reāli sakrāt un vari sākt maksāt par savu, nevis svešu.

Par to esmu iedomājusies, ka, ja šādā gadījumā pēc kāda laika izveido ģimeni, tad atkal slikti, ka nevari lielākam ģimenes mājoklim vairs izmantot Altum. No otras puses - ja esošias mājoklis jau ir daļēji nomaksāts, varbūt ar tā pārdošanu pietiktu, lai ģimenes mājoklim nosegtu pirmo iemaksu bez Altum. Un vienmēr jau pastāv iespēja, ka ģimene ar bērniem tā arī dzīvē nesaveidosies.

Nez kā ir, ja viens no pāra ir jau izmantojis Altum, bet otrs nē? Var dabūt ģimeņu Altum? Vai svarīgi, kuru liek kā galveno aizņēmēju, kuru kā līdzaizņēmēju?

Papildināts 22.09.2019 12:57:

Un vispār jau nekur nav garantēts, ka pēc 2, 5 vai 10 gadiem Altum kā programma eksistēs.


MioMioMio
Plāno gimeni, t.i., jau precējušies un gaida bērnu. Un tad ńem un pańem jauno speciālistu Altum

Un reāli vēl jauniem speciālistiem vispār nav prātīgi ne uzkārt sev kaklā hipotēku, ne enkuru nī veidā. Pirmkārt, pańems kādu graustu mikrorajonā, kuram vērtība tikai kritīsies, un būs ne pamats jaunam dzīvoklim, bet gan daaaudz izmesta nauda. Tādu nī labi ja varēs pārdot un nosegt atlikušo kredīta summu, jo ar esošu jau vienu hipo banka gimenei nedos otru hipotekāro... Otrkārt, ko tāds speciālists var zināt, kurā brīdī un kurā vietā labāks darbs pagadīsies un iespējas dzīvei, ate še, nevar, jo nī piesien. Nu stulbi.

MioMioMio

Pirmkārt, pańems kādu graustu mikrorajonā
Šo Altum dod līdz pat 35 gadu vecumam, nav pamata domāt, ka tajā laikā cilvēks vienatnē var kredītā atļauties tikai graustu.

Otrkārt, ko tāds speciālists var zināt, kurā brīdī un kurā vietā labāks darbs pagadīsies un iespējas dzīvei, ate še, nevar, jo nī piesien.
Es kaut kā izdomāju, ka, ja pagadās pēkšņi padzīvot ārzemēs, tad tieši nav slikti, ka, strādājot Latvijā, esi tomēr dzīvokli paņēmis. Izīrēt var virs kredīta summas, kamēr esi pats prom - tev lēnām maksājas dzīvoklis. Ja gribēsi atgriezties LV, tad būs kur. Ja "iespējas dzīvei" bija domāta cita LV pilsēta, tad jau atkal var pārdot pirmo, ja nu tiešām tur savajagas hipotēku.

MioMioMio
Aga, pilna Latvija jauno speciālistu, kas var atłauties nopirkt dzīvokli pa 100tk

Papildināts 23.09.2019 10:44:

Un neviens nealkst savu nopirkto un iekārtoto dzīvokli kādam izīrēt, lai izdemolē pa gadu... izīrējamā dzīvoklī neliek ne kvalitatīvu tehniku, ne dārgas mēbeles. To iekārto max lēti un lai nav žēl.

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18396591