Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Vēlie staigātāji + vēlie runātāji

Luiize

Sveikas! Padalieties, lūdzu, pieredzē, māmiņas, kam bērni salīdzinoši vēlu sāka staigāt. Vai novērojāt tādu sakarību - līdz staigāšanai bērns īsti nerunāja jeb runāja tikai savā valodiņā? Un, kā aizgāja staigāšana, tā attīstījās arī runa.

Cik ir "salīdzinoši vēlu"?

Virs gada, teiksim, līdz pusotram gadam. Jo, cik apkārt skatos, pamatā uz gadu daudzi jau staigā.

Īsti nezinu, vai tur var vilkt paralēles. Man šķiet, reti kurš bērns sāk runāt pirms pusotra gada vecuma. Vēlajiem staigātājiem vienkārši sakrīt uzreiz vairākas jaunas prasmes.

Hiacintte

Luiize
Nenovēroju tādu sakarību.

Luiize

Arī nenovēroju

Un man liekas, ka ir diezgan normāli un izplatīti sākt kaut ko runāt "cilvēku valodā" (nu, vairāk par kādiem 3 vārdiem) posmā no 1.6-2.5 gadiem .. kad staigāšana jau tā kā parasti ir apgūta

Leila.

Luiize
Par ko ir satraukums?

kirsitis26

Manējā staigat sāka tā riktīgi gads un 3 mēneši. Paziņām trīs mēnešus vēlāk un viss ir ok.Runā tagad divos gados tik- mamma ābols jā ( mamma grib ābolu)

Papildināts 11.09.2019 22:18:

uz vienu gadiņu vispār vēl neko neteica- tik mamma.

Papildināts 11.09.2019 22:19:

un man vispār nav nekāda satraukuma , gan drīz vāvuļos ka traks varēs palikt

Saulpurene

Nenovēroju sakarību. Visi 3 sāka staigāt vēlu. Viens sāka runāt uz 1,7 gadiem, otrs uz 2, trešajam jau tūlīt 3 un nerunā.

/Trollius europaeus/ Tautā saukta: cāļagalva, sviestapika. Latvijā sastopama visā teritorijā. Aug mitrās pļavās, upju krastos. Indīga.

Leila

Bērnam gads un pāris mēneši, bez "mamma", "tete" neko citu nesaka. Tajā pašā laikā nesen izlasīju tādu informāciju, ka ir bērni, kuri sāk runāt tad, kad iemācījušies staigāt. Un tagad domāju, vai tas var būt mūsu variants.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18396629