Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Vēlie staigātāji + vēlie runātāji

Luiize

Manam arī gads un daži (2) mēneši - staigā jau 2 mēnešus, bet nesaka neko vairāk par mamma un papa. Domāju, ka normālāk jau ko runās uz 2 gadu vecumu.

Leila.

Luiize
Galvenais ir valodas sapratne. Ja ir liels uztraukums, lai nomierinātu sirdi, varbūt aizved pie neirologa. Katram bērnam savi tempi.

Savien bērniem nebija staigāšanas un runas sakarības.

Inndra

Arī nenovēroju. Mans vēlais staigātājs sāka staigāt 1g 7 mēnešos. Bet runāt un pa 2 vārdiem kopā likt jau ap gadu. 11 mēnešos spēja nodungot "Zvaniņš skan" melodiju tā, ka pat pieaugušais no malas saprastu,kas tā par dziesmu. Es tieši novēroju sakarību,ka ļoti agri sāka runāt un saprast un ļoti vēlu staigāt.

vilks

Manējie ir agrie staigātāji (visa fiziskā attīstība notika agri, sākot ar velšanos), bet runāja vēlu. Ciknecik sakarīgi sāka runāt pēc 2,5 gadu vecuma. Man tieši visu laiku likās, ka ir otrāda sakarība - cits bērns vairāk koncentrējas uz fizisko attīstību, cits uz runāšanu, pužļu likšanu, grāmatu skatīšanos (manējie tās ilgi grauza un meta pa gaisu, ne gribēja skatīties/klausīties) u.tml.

Bet, jā, ja ir raizes, labāk atrādīt ārstam. Ja nu ir kāda problēma, tad labāk atrast un novērst agrāk.

'If you don't know where you are going any road will get you there.' (c)

Inda

vilks
Mums tāpat - abi sāka staigāt 11 mēnešu vecumā, bet runāt krietni vēlāk. Precīzi neatceros, bet arī varēja būt ap 2 gadu vecumu (gan puika, gan meitene).

Wanderer

Pēc manas meitas liekas, ka viņai fiziskais tieši bremzē, jo prāta ziņā attīstīta. Pirmie soļi bija 1,4 gados, kad jau bija sākusi pa diviem vārdiem likt kopā. Tagad 2,4 g, sāk lēnā garā mācīties pa trepēm kāpt pie rokas, uz ielas joprojām gadās pakrist, skrien lēni, diezgan tizla kopumā (medicīniski viss ok). Toties runā nonstopā, skaita līdz 20, zin visus burtus, krāsas, mēnešus un vēl visu ko.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18396629