Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Vai dot bērnam pēc gadiņa maisījumu?

Diaana

Nevaru saprast kā pareizāk darīt.. bērnam 1,2 mēn, baroju ar krūti no dzimšanas( no sākuma bija nedaudz maisījums arī), pēc tam tikai krūts, tad jau ar laiku kad sāka ēst ēdienu, krūts palika mazāk, tagad arī dodu tikai uz nakti pirms miega un naktī arī šad tad prasa. Domāju jau beigt dod krūti, man liekas ka arī piena maz palicis.. Ēdienu ēd labi, arī piena produktus, principā jau visu.. tagad nezinu kā labāk, dod maisījumu uz nakti dzert, vai labàk nesākt.. jautāju dakterim, bet viņa teica, ja ēd visu jau, tad nav nepieciešams.. tīru pienu dzert es nedodu, pienā vāru putru, kefīru, lakto, jogurtu, biezpienu ēd.. bet varbūt tas nav tas tomēr. Piem pāēd vakarā vakariņas, un tad pirms miega visu laiku dot kefīru arī kaut kā īsti pareizi neliekas.. kā jūs darat, ko iesaka dakteri?

Mans arī beidza pupoties ap šo laiku. Par maisījumu pat nedomāju. Ja ēd parasto ēdienu, kapēc kaut kas mākslīgs jādod. Tev liekas, kas ir labāks? Palasi zemāk tēmu, kur bērns ēd pudeli, zobi bojājas.

Papildināts 18.09.2019 22:38:

Un pirms miega vispār nekas nav jādod.

picka

Diaana

Manai gads un 4 mēneši.

Es nezinu, kā ir pareizi, vados pēc savām izjūtām. Man līdzīga situācija, tikai krūts pienu vēl joprojām esmu atstājusi gan vakaros, gan agri no rīta, bija pārdomas par diendusām - vai dot maisījumu, kas nekad nav dots vai nedot neko. Izlēmu par labu tam, ka skatīšos pēc situācijas - cik labi būs paēdusi ēdienu pirms iešanas gulēt. Ja ēdusi švakāk, iedodu tos 130 ml maisījuma, ja labi ēdusi - midzinu tāpat. Biežāk ir tas "tāpat".

Tu vari līdzīgi rīkoties ar savām vakara ēšanām. Naktis es gan ņemtu nost, atstātu tikai rīta mošanās pudeli.

Papildināts 18.09.2019 23:53:

Dūducis*
Es, savukārt, lasīju tēmas, ka visus vitamīnus ar ēdienu tomēr uzņemt nespējot, tāpēc vismaz līdz pusotram gadam iesaka dot to maisījumu.

picka
Kāpēc pēkšņi jādod maisījums? Ja ēd krūti, tad līdz 1,5 gadam var dot to krūti, nevis pēkšņi pudeli uz 2 mēnešiem. Krūti, manuprāt, ir vieglāk noņemt nost nekā pudeli.

picka

Elikip
Jo es vairs negribu dot to krūti. Ar pudeli ir vienkāršāk novilkt robežas; krūtis raustīja ik pa stundai, pie garlaicības, pie slāpēm utt.

Papildināts 19.09.2019 08:35:

Gan jau nebūs grūti noņemt to VIENU pudeli dienā

adaata

picka
Ja jau atradināji no krūts, tad nevajag dot pudeli. Pareizs sakodiens un tā.

No slinkās mammas skatu punkta - kāpēc radīt sev jaunu problēmu? Būs kā mammai no blakustēmas, kad 2.5 gadnieks vēl pudeli ēd.

Un maisījums lielam bērnam nav vajadzīgs, to visu var uzņemt ar parastu pārtiku. Ja ir šaubas - taisi brokastu putru maisījumā nevis pienā, bet nevajag dot jaunu pieradumu, no kura jāatradina. Mani divi krūtsbērni nemaz tā to pudeli un maisījumu neēda.

Hiacintte

Piens ir nepieciešams līdz gada vecumam, dot pudeli tagad nav nepieciešams, jo īpaši tāpēc, ka bērns ēd piena un skābpiena produktus.

Papildināts 19.09.2019 10:35:

picka
Būs, jo tā ir jauna atkarība.

Ja nu baigi vajag to maisījumu kādreiz iedot, tad var ieliet krūzē. Ar pudelēm krāmēties kkā galīgi nejēdzīgi visos punktos.

_siika_

Neaizstātu. Vismaz ne uz nakti. No rīta - varbūt (ja mēdz piecelties agrāk kā spēks ko nopietnāku ēst - es saviem arī krūts pienu kā pēdējo reizi atstāju tieši pēc pamošanās). Un no krūzes. Saviem, kad vakara reizi noņēmu (jā, pāris mēnešus vēlāk, bet tam nav liela nozīme, ir bērni, kas ap gadu paši atsakās un viss viņiem labi) neko vispār pirms nakts vairs nedevu. Paēd vakariņu putru, iztīra zobus un to stundu-divas dzīvojas, līdz iet gulēt ar pasaku/dziesmiņu.

..lielais brīnums..
..kamolītis..
.. jaunākais..

Shalako

Mums Zviedrijā ieteica turpināt dot maisījumu, jo tajā ir ļoti daudz vitamīnu. Neatkarībā no tā, cik labi, daudzveidīgi mazais ēd ikdienā, bet maisījums ir vērtīga papildbarošanās, turklāt tā ir sava rituāla saglabāšana, kas ir svarīgi mazuļa harmoniskai attīstībai un mieram. Tas taču nenozīmē, ka 1 gads palicis un viss - krūts nost, pudele nost utt. Manam mazulim 19 mēn. un joprojām dzer maisījumu rītos un vakaros, no pudeles. Nemaz netaisos atradināt. No krūtsbarošanas gan pamazām atradinu. Nav jau 3+ gadi, lai tā satrauktos par pārspīlētu bēbjošanu. Visam savs laiks un arīdzan steigties ar visu neredzu iemeslu.

P.S. Nevar salīdzināt parastu govs pienu ar maisījumu/piena dzērienu sastāvu.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18396987