Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Aizspriedumi pret vegāniem

Kapeiciba

Rauga pārslas? Kur, par cik, kā izmanto?

Makarena

Veikalā Zaļā govs agrāk pirku kad braucu uz Rigu,bet tagad pasūtu netā un maksā apmēram 6-7 eiro bundža.Sākumā liku piesardzīgi pa pusei tējkaroti uz salātiem,bet kad pieradu tad varēju visur birdināt klāt,tiešām ļoti gards un atkarību izraisošs produkts .vislabāk man garšo kad sablenderēju izmērcētus indijas riekstus,zaļumus,citrona sula un rauga pārslas,un tad izmantoju kā dip mērci vai vienkārši uzlieku uz salātiem.Ehhh,pat siekalas mutē saskrēja

Alija

Man ir jautājumi par motivāciju, kāpēc izvēlēties būt par vegānu un īpaši - Latvijas apstākļos. Valstīs, kur ir visu sezonu pieejams plašs zaļumu un augļu klāsts, tas varētu būt dabiski.

Ja mērķis ir neēst dzīvnieku izcelsmes produktus no veselības viedokļa, rodas jautājums, kāpēc tad organismā vispār ir nepieciešams B12 vitamīns, ko jāuzņem no ārpuses. Tātad no dabas šāda diēta cilvēkam nav paredzēta.

Ja no dabas sudzēšanas aspekta, tad faktiski būtu jāpārtiek tikai un vienīgi no reģionā pieejamajiem sezonālajiem produktiem. Cik zinu, vecāni tomēr labprāt izmanto importētos produktus, kas ir dabai nedraudzīgs process. Gluži no vietējiem augļiem un dārzeņiem nepārtiek.

Man ir lielisks raksturs!
Vienkārši citiem ir vāji nervi.

Bumbierkoks

Alija

Vienīgais iemesls, kāpēc gaļai ir B12, ir tas, ka to mākslīgi iedod dzīvniekam caur tā barību.

Savvaļas dzīvnieku gaļa nav B12 bagāta.

Alija

Bumbierkoks
es nerunāju par veģetāriešiem, kas šo vitamīnu var uzņemt ar piena produktiem, piemēram, un var iztikt bez gaļas. Bet vegāniem iesaka šo vitamīnu uzņemt ar uztura bagātinātājiem. Tātad tas nav dabisks process. Ja kaut kas jāuzņem papildus un mākslīgi plānojot un kombinējot, neviens arguments par dabiskumu vairs neiztur kritiku.

Tad paliek jautājums par dabas saudzēšanu?

Alija
Man pazīstamo vegānu galvenais pārtikas produkts ir importētā soja. Doma, ka tā modificētā soja iek audzēta ekoloģiski, man izsauc smiekliņu. Bet nu lai jau!

Makarena

Man jau no mazotnes gaļa nav uzrunājusi un kad sasniedzu 20 gadu vecumu,tad sapratu ka vēlos dzīvot saskaņā ar savu būtību un nevēlos,tēlaini izsakoties,ar vienu roku glaudīt radībiņu un ar otru bāzt kotleti mutē.Dzelzs līmeni regulāri pārbaudu un viss ir kārtībā,ziemā mēdzu lietot magniju,bet to lieto arī visēdàji un vispār savu veselības stāvokli varu novērtēt uz teicami

Alija

Makarena
vegāns = veģetārietis?

Makarena

Esmu vegānu

Papildināts 04.10.2019 12:09:

Vegāne

Alija

Skaidrs. Vienīgi ir jau tā, ka olas, piens, medus acīs neskatās...

Uzsvēršu, ka man nav aizspriedumu pret vegāniem/veģetāriešiem/svaigēdājiem. Katrs ēd ko grib un kā grib. Tikai mulsina daži argumenti, kas tiek piesaukti.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18397303