Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Aizspriedumi pret vegāniem

Kapeiciba

teite

Sarandiels
maniem kaķiem tiek kārtīga maltīte - gaļa, aknas, nieres, plaušas, kaulus tik neesmu iemācījusi ēst, tos tik, cik paši noķer ārā sezonā. Ja neslinko. Dežūrtraukā ir arī sausā barība, kuru ed nelabprāt un, ja no rita laicīgi nav iedota "pele", tad stāv virtuves vidū un auro kā mēnesi neēduši sorī, oftopiks galīgs.

Viss, ko jūs lasāt, drīkst tikt uztverts kā joks, nav ņemams par pilnu patiesību un nekādā gadījumā nav jāuztver personīgi.

viktorija09

Nesenais tiesas lēmums Anglijā diemžēl droši vien palielinās aizspriedumus pret vegāniem.Jo izskatās, ka vegānisms ir tīri juridiski pārvērties no personiska dzīvesveida izvēles uz "ticību", kurai ir tiesības uz aizsardzību, nediskrimināciju utt. Tas jūtami ietekmēs ne-vegānus daudzās darba, izglītības un sadzīves sfērās. Šī raksta beigās ir tiesas lēmuma iespējamo seku analīze. https://www.bbc.com/news/uk-50981359

Papildināts 03.01.2020 17:03:

Rakstā minēti piemēri lika aizdomāties. Veikalos strādājošajiem vegāniem teorētiski būs tiesības atteikties pārdot vai vispār darboties ar ne-vegānām precēm. Sabiedrībai būs pienākums pielāgoties vegāniem, kuri ir pret automašīnu un sabiedrisko braucamlīdzekļu izmantošanu. Vai tas notiks reālā dzīve, grūti pateikt, bet teorētiski daudz kas iespējams. Neapskaužu darba devējus.

Pēdējās izmaiņas: Ingunite, 03.01.2020 17:03.

Pēc 2 nedēļu vegānisma izaicinājuma secināju, ka ir iespējams paēst gan garšīgi, gan pilnvērtīgi un veselīgi. Tikai- vai nu tas prasa stipri vairāk laika, vai naudas. Bet, ja pietiek gan viena, gan otra, tad- kādēļ gan ne?

Eksistencialas_skumjas

Izlasīju visu. Vegāni ir tieši tikpat dažādi kā gaļēdāji un karojošie arī jebkurā frontes pusē karos, jo gribēsies būt par visiem gudrākajiem un pareizākajiem. Par sevi personiski - esmu vegāns, bet ne perfekts un ne 100%. Pievērsos, jo ieklausījos tajā, ko meita man saka, pameklēju informāciju par gaļas, piena un olu industriju (tieši industriju) un sapratu, ka man tas ir vienīgais veids kā varu dzīvot tālāk. Nevienu citu dzīvot nemācu, domāju, ka liela daļa paziņu nemaz nezin, ka esmu vegāns. Ciemos nevaikstos, nesludinu, kaut ko apēdamu vienmēr atrodu un tieši viesībās arī kaut ko no piena produktiem vai tml. visbiežāk apēdu, nekas jau traģisks nenotiek. Tāpat ģimenē esam 2 vegāni, veģetārietis, 1 gaļas mazēdājs un 1 gandrīz tikai gaļēdājs Normāli sadzīvojam, nelieli kašķi bija tikai sākumposmā. Suns un kaķis ēd, kas viņiem jāēd. Ēdienus gatavoju vienkāršus, bet tiešām garšīgus, kad meita tiek pie katliem, top smalkākas variācijas. Apavi man ir ādas, jā, nelepojos, bet man nevienam nebūtu arī jātaisnojas. Mana galvenā pamatdoma un kāpēc es to daru, ir tieši ierobežot dzīvnieku valsts produktu patēriņu nevis 100% ideāli un perfekti dzīvot, tas nemaz nav iespējams. Bet ir tas mazumiņš, ko es varu izdarīt. Tā industrija ir tik nežēlīga, ka par to ir pat grūti domāt... Laikam nekonkretizēšu, bet zinu, ka nekad to apzināti neatbalstīšu. Drīzāk tad saprotu medības kā nepieciešamību, neko nesaku arī par tiem, kas lopiņus audzē mājās savai iztikšanai, jā, no aizlaikiem tā ir bijis. Bet tagad ir izvēle, esmu par to pateicīga. Ja tomēr tas būtu izdzīvošanas jautājums, protams, ka ēstu to, kas būtu dabūnams, nemaz neliekuļošu. Tāpēc nevienu nenosodu, bet būtu labi, ja cilvēki tomēr vairāk aizdomātos. Nesaku, ka vegānisms nav bieži vien poza, jā, arī bizness, mārketings, protams. Bet tie, kas ir pamanāmākie, nebūt nebūs tie tipiskākie vegāni, būtu labi nevispārināt.

Kuģim, kurš nezin savu mērķi, neviens vējš nav ceļavējš

Apbrīnojami, cik daudz cinisma komentāros par tik vienkāršu lietu kā uzturs,kam pēc būtības jau nebūtu jāizraisa nekādas negācijas. Cik cilvēki,kas šeit nozākā vegānus ir ar izcilu veselību? Jūs gaļēdāji neēdat avokado, riekstus un eksotiskos augļus? Kas jums tik ļoti kaitina vegānos,kas izsauc tādu reakciju? Jūs paši gadījumā neizdomājat, ka vegāni kādam kautko uzspiež? Kas tas par sviestu par modificēto soju? Hallo kukuuuu cilvēki, par modificētās pārtikas pārdošanu EU izglītojaties!!! Un pie reizes par to, kāda ir gaļas izcelsme ko paši ēdat. Mana absolūta pārliecība - ja nedabūšu ekoloģiski sertificētu (uzsvars uz sertificētu, jo "lauku vista" lielākoties ir tāda pati kā mass market) gaļu, tad bez gaļas uz to brīdi iztikšu un tā vietā ēdīšu pupiņu sautējumu un to pilnībā izbaudīšu. Piedodiet atvainojiet,ja man cilvēks kurš izstaigājis sev taciņu uz Maximu pēc Ķekavas vistas filejas stāstīs par B12 vitamīnu, es padomāšu,ka galvas dakteri šim vajag. Tas,ka cilvēki ēd dārzeņus nopietni jūs kaitina? Kā tas vispār var kaitināt? Tādi komentāri,ka mati stāvus ceļas. Vegāne neesmu, bet vienmēr, vienmēr, vienmēr piepildīšu savu šķīvi ar tik daudz dārzeņiem,cik vien varēšu. Un priecāšos,ja kāds vegāns parādīs kādu jaunu dārzeņu recepti, nevis lasīšu morāli par to,ka mūsu platuma grādos būtu jāēd kotletes. Vegāni lieciet mierā visēdājus un visēdāji vienkārši beidziet tēlot no sevis uztura speciālistus!

adaata

Maijina
Aizspriedumi rodas tādas attieksmes kā Tavējā dēļ.

adaata aa ja? Ko tu neteiksi! Mana attieksme ir tieša un nepārprotama - vegāni neskalo smadzeni gaļēdājiem un Ķekavas vistu ēdāji nerunā par vitamīniem un veselību, bet lai sāk ar savējo. Manuprāt, viss ļoti vienkārši.

adaata

Maijina
Zini kā?

Nestāsti, kas man jādara, es neteikšu, kur Tev jāiet

Šeit tu izrunajies tieši tāpat kā karojošs vegāns vai pārliecināts gaļēdājs. Attieksme.

adaata Lai Tev jauka diena un laba apetīte!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18397303