Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Aizspriedumi pret vegāniem

Kapeiciba

Maijina
Tavs vēstījums izklausās uzbrūkoši un agresīvi.

Kukazhaa

Esmu fb vienaa vegaan un Veghetaarieshrecepshu grupaa. Nu idejaam. Tur jautri: posti no seerijas: pirms nedeeljas ( meenesha) kljuvu par vegaanu/ veghetaarieti. Paliigaa!!! Ko tagad driikstu eest???

Vai cilveeks dabuujis no kautkurienes fenheli Un prasa ko ar to dariit un vai vinju droshi var Eest. ... vai nopeerkt par 40bakshiem milziigu jack fruit... un prasa ko iesaakt

Saprotu Jau ka jauniibas maksimaalisms, tur glaabt pasauli ( tas nekas ka avokado tiek lidinaati apkaart puspasaulei, taapat kaa daudz citu auglju, superfoodu), glaabt zveerinjus kas tiek brutaali mociiti un kauti ( kur probleema pirkt un eest laimiigi augushu lopinjgalju???)... staigaajot aadas pastalaas un vilnas dzempii??? Izskataas Maijinja pieder pie tiem kareiviigiem, svaigizceptiem veghetaarieshiem...

Papildināts 12.11.2020 10:52:

Man zinaamie veghetaarieshi Ir taadi, kas virsuu. Nebaazhas un pie viesiibgalda eed to ko Var, grib un nerauc degunu: te tik galja, man nav ko eest. Eed tad ar galju, un nebiksta no rosola desu laukaa.

Neesmu vegaane, bet galju neeadu jau 10 gadus. Ljoti maz lopinju augushi normaalos apstaaklos, un pat ja ir, kaadas tiesiibas man iisinaat vinja dziivi? nav man tas vajadziigs.

Kukazhaa

Chocolate_swirl

Nu Esi altruiste un turi, baro lopinjus savam pruekam? Govis ar teljiem, aitu baru..taapat vien, jo vinji tik miiliigi? Celies 5 no riita lai slauktu, kuuti izmeeztu... utt, taapat vien. Lai paglaudiitu vinjus? Diez vai kaada govs, cuuka jeers ziemu lv laukaa.. briiviibaa paardziivotu. Taa njemot: dots pret dotu.

Chocolate_swirl
Ar cieņu izturos pret Tavu viedokli, ja vien nesāc kaunināt mani par gaļas ēšanu.

Stikabika

katrs dara kaa vinjam shkiet pareizi un kaa vieglaak guleet nakti.

Papildināts 12.11.2020 23:18:

Kukazhaa

vispaar neko nesapratu.
manis peec tie lopinji vispaar netiktu audzeeti, baroti un kauti. Es no taa nekaadu labumu neguustu.

Limassola

Nav aizspriedumu, bet ir veelme, lai vegaani

a) savus uzskatus un paarliecibu praktizeetu pashi un necenstos savas veertiibas uzspiest apkaarteejiem;

b) buutu konsekventi savaa paarlieciibaa. Piemeram, ja uzturaa nelieto neko no dzivnieku pasaules, tad dabigas aadas somas un zaabakus arii nevajadzeetu valkaat.

P.S. Zinu vienu "vegetaarieti", kurai loti garsho peperoni/skinkja picca..

Papildināts 13.11.2020 01:58:

Ljoti maz lopinju augushi normaalos apstaaklos, un pat ja ir, kaadas tiesiibas man iisinaat vinja dziivi?

Seit aktualizeejas mans jautaajums par aadas zaabakiem un makiem... jo ja tev taadi ir, tad to lopinju taapat jau esi nogalinaajusi, kaapeec izniekot galju?

Papildināts 13.11.2020 02:29:

Kaut gan pēc būtības šeit ir stāsts pad globalizāciju,

Man arii nav skaidrs, kaapeec man julijaa Latvijaa ir jaaizveelas strap Spaanijas vai Lietuvas dilleem... Vai tieshaam katra valsts nevar attiistiit savu lauksaimnieciibu, sarazot sev maksimaali iespeejami paartiku pashi un no citaam valstiim piepirkt klaat to, kas pasiem pietruukst vai ko klimatisko apstaaklju deelj nav iespeejams izaudzeet? Buutu neizsakaami leetaak un videi draudziigaak.

Limassola

saproru tevi, man ir taada pati nostaaja. Nenesaaju aadas somas/ apavus. Neeedu arii neko ar zhelatiinu.

sasmeejos par to 'vegetaarieti', kura eed peperoni. Laikam cilveekam loti gribas sevi kaut kaa deeveet, bet liidz galam nesanaak.

Man pēkšņi radās doma par želatīnu. Esmu redzejusi kaudzèm filmu par gaļas, piena, avokado, palmu eļļas, zivju, vegānu tik iecienīto Indijas riekstu industriju utt. Skaidrs, ka videi draudzīgi ir ēst tikai to, kas izaug pašu dārzā u.tml. Bet es ne par to. Nekad neesmu redzējusi filmu par želatīnu. Mans bērns veģetārieties pārliec ības dēļ (saudzēsim zvērus). Tagad paziņoja, lai es, kad taisīšu savu Zsv kūku, neaizmirstu lietot "vegāno" želatīnu. Tad nu apgaismojiet. Vai źelatīnam tiek kauti lopi, vai tik izmantoti jau kauto lopu kauli?

Papildināts 13.11.2020 12:58:

Chocolate_swirl
Zini kà ir. Mans vīrs ir veģetārietis, bet tàpēc, ka tà jūtas labāk, uzskata, ka palīdz saglabāt/uzlabot veselību utt. Mierīgi varētu apēst šķiņķa picu. Tas kā ar alkoholu vai saldumiem. Tos viņš tikai svētkos. Jo veselībai nav labi. Domàju, ka daudzi pieturas pie līdzīga principa. Tad nu arī kādu desu dažreiz var atĺauties. Bet, kā teicu - man meita vegetārietis pēc pārliecības, nepieļauj dzīvnieku produktu nonākšanu ledusskapī vai savā skapī.

Kukazhaa

puuka22

Paskaties eko veikalos ( lai gan esmu arii lielaas edekaas redzeejusi), agar-agar ... tas ir vegaanais zhelatiins.

Papildināts 13.11.2020 15:23:

Man jau liekas Ka sameeriibaa ir taa saals, nav jaeeed desmaizes no riita, pusdienaas gulash un vakarinjaas veel steiks/ zivs...

Kas par daudz tas par skaadi. Galju ja eedu tad vienreiz dienaa, un peec iespeejas " laimiigi" dziivojoshu, kursh dziivojis laukaa, ganiijies pa pljavaam... visam dziives ritumaa ir sava vieta un noziime. Palaidiisim govis, aitas, kazas briiviibaa?? Un... dalja apmirs, dalja izvilks un klainjos pa ielaam kaa Indijaa. tieshaam vajag?

Starp citu... liels leeciens cilveeka smadzenju attistiibaa Un augschanaa bij tieshi galjas eeshanai/ uguns izmantoshanaa. Cepjot galju taa kljuva daudz vieglaak sagremojama. Bet tas taa...

Papildināts 13.11.2020 15:25:

Tas Agar agar ir ja nemaldos no juuras algheem vai... neatceros vairs iisti.

Papildināts 13.11.2020 15:28:

Bet ja pieiet lietai kaa Cholateswirle... man daudz ko nevajag, bet tak nekliedzu ka Nevajag visaadus diigstus audzeet, avokado no Peru ievest, saldos karpeljus ar nevajag, spirulinas, godzi ogas .. man no taa nekaada labuma!!!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18397303