Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Aizspriedumi pret vegāniem

Kapeiciba

frivolous

Nu paga, un visēdāji neēd super-foodus, kas transportēti no nezkurienes? Un cik bieži viņi skatās, lai pašu patērēto riekstu avots būtu ētisks?

Man zināmie vegāni reti par pamatu ēdienkartē izmanto highly processed foods, kas ir tie, kas rada to lielo 'kaitējumu planētai' (kurš tāpat ir neskaitāmas reizes mazāks kā līzvērtīgs liellopa gabals). Pārsvarā jau dominē sezoniālie augļi un dārzeņi + pupas, daudz un dažādas. Es tgd neatradīšu to publikāciju, bet vidējā veģetārā diēta rada planētai vismazāko kaitējumu. Bet pat vegāni, kas pārtiek no tofu vien, rada mazāku postu kā visēdājs.

Papildināts 20.10.2019 00:23:

Nu un mani aizspriedumi ir pret pārņemtajiem vegāniem, kas kļūst pārlieku sīkumaini. Tas gan attiecas arī uz ne-vegāniem Piemērs .. uzražo lv vegāno biezpiena sieriņu, bet kāds to nosauks par meliem .. jo kakao pupiņas, kuras izmantoja glazūrā, tika apputeksnētas ar 'paverdzinātām' bitēm or smth. Jā, bites 'izīrē' apputeksnēšanai otrpus okeānam, bet nu .. nez. Neatceros to instagram sāgu līdz galam, bet nu kkas tādā stilā.

Laikam jau vismazāk dabai kaitē saules ēdāji, nepiesārņo pat ar pārstrādāto ēdienu.

Mani pašu nesen izbrīnīja cita lieta - painteresējos par to, kas ir kaula porcelāns. Nez vai veģetārieši&co aizdomājas par traukiem no kuriem ēd?

Undomiel

frivolous
Man zināmie vegāni reti par pamatu ēdienkartē izmanto highly processed foods, kas ir tie, kas rada to lielo 'kaitējumu planētai' (kurš tāpat ir neskaitāmas reizes mazāks kā līzvērtīgs liellopa gabals). Pārsvarā jau dominē sezoniālie augļi un dārzeņi + pupas, daudz un dažādas.
Ko, piemēram, Latvijas vegāni ēd februārī, martā, kad vietējo augļu vairs nav un sezonālo dārzeņu arī, ir tikai kāposti, burkāni, kartupeļi, bietes?

Man ir paziņas-vegāni padaudz. Pāris ģimenes pie vegānisma nonākuši kāda ģimenes locekļa slimības dēļ, piem.autisms bērnam.

Man vng, ko un kā ēd citi. Nedaudz uztrauc bērnu nepotēšana un vazāšana pa pasauli. Tas nezinkāpēc iet kopā ar vegānismu.

Bet... katrs dara kā vien vēlās.

Ā... personisks novērojums- jā, vegāniem, svaigēdājiem ir vāja sirds-asinsvadi darbība

Papildināts 04.11.2019 09:46:

Zinu 3 pajaunus cilvēkus, kuri nomira pēkšņi..( bija vegāni)

laurat

_Aronia_
zinu 3 pajaunus cilvēkus (vīriešus) visēdājus- visiem tuvu 50 , kurus reanimēja(vienu no viņiem) , jo infarkts vai aizgāja ar infarktu. Kam negadās!

Makarena

_Aronia_
Vegāns jau uzreiz nenozīmē nemirstīgs supercilvēks.

Vispār mūsdienu dzīvesveids ir tāds, ka gaļu nemaz tik daudz negribas. Mēs strādājam darbu, kas neprasa fizisku piepūli, tātad nevajag kalorijām bagātu ēdienu; ēdam vieglākus ēdienus, gaļu (bet biežak zivis) 1-2 x nedēļā (problēma ir arī labas gaļas neesamība); daudz ēdam dārzeņus, riekstus, visādas sēklas, videji daudz piena produktus un olas, ja ir zivis, tad izvēlos tās, gaļu tiešam reti. Neesam vegāni, bet to veikala gaļu negribu un neprasās. Tomēr mani kaitina tie karojošie vagāni, kuri ēdīs tikai to burkānu, kura izraušanas procesā neviena skudra nav cietusi un taisa problēmas no nekā.

perfekts planders

Kamēr vegāns mierīgi grauž savu kacenu vai Bolīvijas balandu sēklas (slavenā kvinoja lietuviski ir Bolīvijas balanda) vai ko nu tur vēl vegāni grauž, un neskatās ļauni uz manu kotleti, tad tā ir viņu problēma, grib ākatīties, lai tak ākstās. Bet tad, kad vegāns, putām uz lūpām, acis pārgriezis, bļauj man virsū, ka es līķus un vēl nez ko tur ēdu, tad tas man nu nemaz nepatīk. Otra lieta - paštaisnums. Kā te jau minēja, superfūdu transportēša tomēr rada lielāku ekoloģisko pēdu, nekā vietējais ruksis un rācenis.

P.S. es varētu pārtikt no piena produktiem, dārzeņiem un maizes, pa retam apēdot kādu gaļas gabalu, bet mans vīrs bez gaļas nevar - ļoti aktīvs darbs, liela fiziskā slodze un vienkārši GARŠO gaļa.

perfekts planders
Aha, it īpaši, kad apzinies, ka tas vegāns gadu vai divus atpakaļ bija tāds pats alu cilvēks kā tu un mielojās ne ar ko citu kā to pašu nopelto cūča gaļu.

Терпение и труд-все перетрут.

Armadetta

Man meita ir vegāne, mēs mierīgi sadzīvojam, es cepu zivi, viņa taisa savas lēcas. Ēdam pie viena galda.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18397303