Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Aizspriedumi pret vegāniem

Kapeiciba

snukurs

Undomiel
Ko, piemēram, Latvijas vegāni ēd februārī, martā, kad vietējo augļu vairs nav
Gribētu ielikt vispārējai skaidrībai - nedz augļi, nedz dārzeņi vai zaļumi NAV gaļas ekvivalents. Gaļas ekvivalents ir pākšaugi, rieksti, sēklas (piekam pēdējie daudz pieticīgākos apjomos, kā ir pieņemts uzskatīt). un tie ir pieejami cauru gadu. Dārzeņi un augļi ir jāēd arī gaļēdājiem, ja tie grib saglabāt veselību. Turklāt augļi ziemā LV brīvi ir pieejami tikai pēdējos 25 gadus, līdz tam visi labākajā gadījumā grauza sažuvušus ābolus un kilogramu mandarīnu Jaunajā gadā. Un neko, neviens nenomira no tā, ka nemielojās ar vīģēm un papaijām.

Nākamais, Nav korekti salīdzināt kaut kādu hipotētisku vegānu influenceri, kurš ēd superfūdus, ar normālu ģimenes cilvēku, kurš ikdienā gatavo pavisam parastu ēdienu. Esmu veģetāriete 20+ gadu (un, loģiski, esmu lietas kursā arī par vegānu uzturu, neēdu katru dienu pienu vai sieru), mana ģimene nudien gatavo pārsvarā vietējos sezonas produktus.

Treškārt, arī visēdāji ēd rīsus, rozīnes, avokado, kakao utt, utjp, un neseko līdzi katra pelmeņa un garneles izcelsmei, ko liek savā šķīvī. Kādēļ ko tādu būtu jāpārmet vegāniem? Turklāt katrs ir tiesīgs uz viedokļa (un rīcības) izaugsmi - tas, kurš šodien pārtiek no čia, iespējams, pēc gada ēdīs sēklas, ko būs ieguvis no pašrocīgi audzētām saulpuķēm.

Kļūstiet perfekcionisti paši, pirms to pieprasāt no citiem.

Visbeidzot par tēmu - aizspriedumi rodas no 1) informācijas trūkuma un/ vai nevēlēšanās tanī iedziļināties, 2) kkādu dīvaiņu esamības paziņu lokā, 3) personīgās sirdsapziņas spazmām.

Treškārt, arī visēdāji ēd rīsus, rozīnes, avokado, kakao utt, utjp, un neseko līdzi katra pelmeņa un garneles izcelsmei, ko liek savā šķīvī. Kādēļ ko tādu būtu jāpārmet vegāniem

Pārmet par dubultajiem standartiem, nevis pārtikas produktiem. Par visēdājiem viss skaidrs - mēs jau pēc definīcijas neesam perfekti.

Терпение и труд-все перетрут.

snukurs

Tu spried pēc kaut kāda viena paziņas vai blogera par visiem? Es pat nesākšu uzskaitīt, kādus absurdus apgalvojumus var sākt mētāt par "visēdājiem". Jau sen esmu pamanījusi šo dīvaino tendenci - kā nonāk līdz vegānisnam, tā visi pēkšņi kļūst par baigajiem lokālēdājiem.

Kaut gan pēc būtības šeit ir stāsts pad globalizāciju, nevis vegānismu. Ja tu lielveikalā pērc LV audzētu kāpostu, tu vari būt puslīdz drošs, ka tas tiešām ir audzēts LV, bet, ja tu pērc pelmeni vai keksu - tu par to nezini faktiski neko. Vien to, ka labākajā gadījumā viņš ir salipināts kopā un iepakots Latvijā. Varbūt.

Makarena

snukurs
Piekrītu par visiem 100% !

snukurs
Jā, no paziņām. No kā tad vēl saskarsmes pieredze veidojas? Godīgi sakot, nesapratu komentāru. Man vienalga, kur tapis tas produkts, jo pati tos lietoju, un no citiem nepağērēju pasaules glābšanas misiju ar dzīvnieku atbrīvošanu no ciešanām komplektā. Kā jau teicu, runa ir par dubultajiem standartiem. Neatkārtošos, piemēri jau iepriekš tika minēti.

P.S. Man pret vegānismu kā tādu nav nekādu iebildumu, katrs tak dara kā grib, nu bet tas izpildījums atsevišķu kadru paskatā vairāk izraisa smīnu kā ieinteresētību.

Терпение и труд-все перетрут.

Milda_BLJINOVA

Ir tikai tad, ja atnāk uz kaut kādu kopēju pasēdēšanu un sāk kritizēt ēdienkarti un.visus pārliecināt par savu taisnību un

ieprasīt īpašus ēdienus. Tāpat, kā riebjas praidisti, kuri uzskata par vajadzību reklamēt savas guļamistabās lietas, akcentējot ar gājienu. Tfu.

Pārmet par dubultajiem standartiem, nevis pārtikas produktiem. Par visēdājiem viss skaidrs - mēs jau pēc definīcijas neesam perfekti.

Tieši tā - bieži tiek uzsvērts, ka tieši visēdāji ir tie neveselīgās pārtikas piekritēji.

To apliecina arī šis teikums - Ja tu lielveikalā pērc LV audzētu kāpostu, tu vari būt puslīdz drošs, ka tas tiešām ir audzēts LV, bet, ja tu pērc pelmeni vai keksu - tu par to nezini faktiski neko.

Bet tieši tāpat kā vegāni, arī visēdāji bieži gaļu iegādājās no z/s, turklāt pazīstamām. Tāpat patērē meža dzīvnieku gaļu (tiem, kam paziņas vai vīri mednieki). Tā, ka mītu par nezināmās izcelsmes gaļu patīk uzturēt tieši vegāniem kā pretargumentu.

Kopumā - lai katrs ēd ko grib. 100% piekrītu Milda_BLJINOVA .

Undomiel

snukurs
Es jautāju par dārzeņiem tāpēc, ka frivolous savā tekstā runāja tikai par dārzeņiem, par rīsiem, riekstiem, sēklām viņa nerunāja.

Starp citu, cik jūs, vegāni, no piesauktajiem riekstiem, rīsiem, sēklām izaudzējat te, Latvijā?

Atbildot uz autores jautājumu - man laikam ir aizspriedumi pret vegāniem. Un vairāk tas ir nevis viņu izvēlētās pārtikas dēļ, bet saskaroties ar šādas pārtikas lietošanas sekām. Varbūt sakritība, bet lielākā daļa man zināmo vegānu (nu nav jau tādu daudz, bet tomēr) ir diezgan neiecietīgi un nervozi cilvēki. Un noteikti 100% pārliecināti par savu vienīgo taisnību. No tā secinu, ka noteikti pārtikas ierobežojumi atstāj sekas uz domāšanu.

sienaazis

Nav aizspriedumu.

Es parasti gan nevienu īpaši neinformēju par savu uzturu, bet ja roka pēc kotletes nestiepjas, to ievēro un tad jau sākas jautājumi ... un beigās man jāatsitas un jāskaidrojas par savu dzīvesveidu kas un kā. Nezinu tiešām, kur jūs to karojošos vegānus izraujat, mana pieredze ir tieši pretēja, parasti visēdāji uzbāžas ar saviem jautājumiem un pareizajām pārliecībām.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18397303