Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Uz ASV

Beshamels

Gribēju, lai padalaties ar pieredzi par iebraukšanu ASV. Ar ko rēķināties, kas no manis var tikt prasīts, kas obligāts, kas ne. Kāda attieksme, ja ar valodu esmu uz jūs?

Cucamonga

Tūrisma braucienā vai uz pārcelšanos? Ja tūrisma-tad Tev vajag izprintētu ESTA un derīgu pasi. Lidostā ierēdnis paņems pirkstu nospiedumus, liks nostāties pretim kamerai, uztaisīs antropometrisko salīdzinājumu ar pases bildi (attālums starp vaigu kauliem un acs zīlītēm) un praktiski viss. Tā kā es angļu valodu arī nemāku, tad tikai smaidīju, bet neviens neko man aru nejautāja. Sapratu jautājumu , kad pajautāja manu mērķi-atbildēju, ka esmu tūriste. Vairāk jautājumus neuzdeva.

Отпускайте идиотов и клоунов из своей жизни. Цирк должен гастролировать! © Ф. Раневская

Tas var nebut viss, ja viņiem liekas kaut kas aizdomīgs un viņi mēdz paņemt uz papildus pārbaudēm ar atkārtotu mantu pārbaudi un izjautāšanu. Katrā reisā ir kādi cilvēki, ko viņi izvēlas pārbaudīt (tas notiek jau pirms izlidošanas uz ASV) . Tad ir perfekti jāzina uz kurieni brauc, pie kā, ko kad darīsi utt. Protams, ja nav nekas aizdomīgs, viņi uzdod tikai standarta jautājumus un viss.

Cucamonga

dreamgirll
Man uz robežas līdz riebumam varētu uzdot jautājumus-tik un tā neko atbildēt nespētu (ja tikai saruna norisinātos vācu, itāļu , krievu vai latviešu valodās), domājams tādus kadrus , īpaši, ja līdzi ir tūrisma ceļvedis, atpakaļceļa biļete un auto nomas vauceris uz zināmu laiku, arī neaiztiek.

Papildināts 25.10.2019 14:37:

Šajā sakarībā atcerējos britu robežu, mani laikam izlēma paņemt uz šādu pārbaudi un saka uzdot jautājumus. Es, kā allaž, tikai smaidīju un skaidrā vācu valodā, pamīšus ar krievu, atbildēju-nesaprotu. Kaut izstiepies. Ar acs kaktiņu redzēju ka ierēdne pamazām uzvilkās (it kā visiem būtu jāmāk angļu valoda ), un visa atrakcija man saka iepatikties arvien vairāk. Beigās neko nenoskaidrojot, un es paliekot neziņā, ko no manis vēlējās, palaida mani uz standarta kontroles posteni

Отпускайте идиотов и клоунов из своей жизни. Цирк должен гастролировать! © Ф. Раневская

Bisou

Kanādā, piemēram, mūs izjautāja angliski un franciski, līdz vienā brīdī tas darbinieks ar mani pārslēdzās uz krievu valodu, prasīja vai saprotu un runāju. Nošokējos Atbildēju krieviski, ka jā, bet priekšroku dodu angļu valodai. Viņš pasmīnēja, bet bija ok. Tā ka visādi var būt

Laine

Cucamonga
Šajā sakarībā atcerējos britu robežu, mani laikam izlēma paņemt uz šādu pārbaudi un saka uzdot jautājumus. Es, kā allaž, tikai smaidīju un skaidrā vācu valodā, pamīšus ar krievu, atbildēju-nesaprotu. Kaut izstiepies. Ar acs kaktiņu redzēju ka ierēdne pamazām uzvilkās (it kā visiem būtu jāmāk angļu valoda )

Uz britu robežas briti sagaida, ka zinās angļu valodu, jā. Tevi tas izbrīna?

Kādā valodā runā krievu robežsargi uz Krievijas robežas? Un ko dara krievi, ja latvietis spītīgi turpina vervelēt latviski un neatbild uz jautājumiem, kāpēc ieradies? Uzvelkas un palaiž tāpat bez atbildēm?

Cucamonga

Laine
Nu briti jau var gaidīt ko vien vēlas. Bet visiem tūristiem gan nav jāzin angļu valoda. Ar krievu robežsargu man problēmu nebija, tāpat kā ierēdni štatos, kurš ir labi tolerēja ziņu par manu angļu valodas nemācēšanu un rada iespējas ar žestiem saprasties citādi, lai es saprastu, ko viņš man stāsta. Starp citu viņa ziņa bija diezgan sarežģīta un skāra manu pasi, bet kaut kā es jau visu sapratu. Bet tā britu kundze bija varen smieklīga. Beigās tikpat gudra mani atlaida pēc 20-30min, jau palikusi sarkaniem vaigiem un nīgra. Es tik stāvēju un smaidīju. Un es paliku nezinoša, ko viņa no manis vēlas.

Charly

Un vel muld, ka angļu valoda šai nav vajadzīga...

Cucamonga

Charly
Nu skaidrs, ka nebija šai vajadzīga. Britu nervozā dāma , ar sarkaniem vaigiem, beigās tikpat gudra palaida (mani tikpat gudru-tā arī nesapratu, ko vēlējās, lai arī visu laiku kaut ko jautāja un nikni mirkšķināja acis), ar amerikāni sapratāmies tāpat, vajadzība atkrita pati no sevis.

Charly

Nu jā, šimpanzi kura tikai smaida var tikai palaist...

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18397355