Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Neatceros - šis strīds jau #jažemaķ tematos uzpeldēja?

Turks

Turks

Temata pieteikums ir provokatīvs. Tas nav netīšām.

Vakar iekrita acīs šis raksts.

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/ieslodziti-majoklos-cilvekiem-ar-invaliditati-joprojam-nepieejams-teju-katrs-latvijas-nams.a333628/

Ja precīzāk, tad šis:

Tad gāju uz pagastu lūgt, vai nevarētu ierīkot oficiālu invalīda stāvvietu, lai man nebūtu jālūdz kaimiņiem un es tur varētu novietot auto, jo man ir tāda atļauja. Pašvaldība piekrita. Es pati ar dēlu biju aizdevusies uz rehabilitāciju, un tajā dienā man zvanīja pagasta priekšsēdētājs un stāstīja, ka viņi bija devušies pie mājas tur uzstādīt zīmi, bet sacēlies liels skandāls.

Iedzīvotāji to neatbalsta un teikuši, ka tas ir apkaunojums mājai, ka būs kaut kāda invalīda stāvvieta.

Galu galā zīme netika uzstādīta un iedzīvotāji pat vāca parakstus pret šādas stāvvietas izveidošanu. Tā prasība bija tikai tāpēc, lai man nav jāiet pāri visam pagalmam ar dēlu un varu ieekonomēt 10 metrus," stāstīja Jana.

Patlaban pagalmā mājas iedzīvotāji atstāj mašīnas gar ietves malu, proti, darbojas nerakstīti noteikumi - pēc principa, kur nama iedzīvotāji ‘’vēsturiski’’ pieraduši nolikt tieši savu auto. "Man likās, ka ja es to stāvvietu dabūtu, tas būtu normāli un cilvēcīgi. Man neienāca prātā, ka cilvēkiem var kaut kas nepatikt, viena kaimiņiene pat man teica - beidzot mēs tev ierādījām tavu vietu. Te katrs pats par sevi. Es cenšos laist to visu garām un sapratu, ka tur nav jēgas cīnīties. Tagad reizēm sakrīt tā, ka bērniem stundas beidzas pusdienlaikā un es tieku nolikt mašīnu pie durvīm, kad vēl neviens nav tur nolicis savu auto," norāda Jana.

Sociālajos tīklos kaimiņus nosoda, kas nav slikti. Taču mani šis atstāsts nebūt nepārsteidz.

Buržuāzijas diskrētais šarms.

Resnā Žurka

Par konkrēto tēmu kašķis nav bijis, jo šis ir svaigi publicēts gadījums. Taču publiskā telpa ir pilna ar dažadiem piemēriem vides nepieejamībai, gan skolas, kur atsaka bērniem ar fiziskiem traucējumiem un normālu intelektu, gan publiskās iestādes, kur nu vēl privātie.

Tak cālī arī nav trūkums tādu, kas reaģē identiski.

12345

Es tagad domāju, kā ar mammu lai tiek bibliotekā uz pasākumu: uzbrauktuve ir labum ta' labā, bet tas ir uz 1. stāvu. Pasākumi mēdz notikt 2. stāvā. Lifta nav, mamma pa trepēm nekāpj.

Likteņa ironija: tajā bibliotekā strādā novada Vides pieejamības inspektors. Bet arī viņš tālāk par 1. stāvu netiek.

.- Šomāt, ēj, šomāt, ko tu darītu, kad tevi burlaki nosistu?

- Ko tad nu, mīļā, darītu, jādzīvo vien būtu!

Turks

Mani laikam sadusmoja tā parakstu vākšana. Mēģinu iztēloties kas ir jādomā, lai tā šķistu laba, cilvēka cienīga darbība un nesanāk.

Mani vienmēr izbrīna, ka arī mazpilsētās cilvēki streso par iespēju auto likt maksimāli tuvu durvīm (es te par tiem parakstu vācējiem, nevis par māti). Tik ļoti vajag to savu vietu pie durvīm, ka pofig, ka sieviete savu neveselo cilvēkbērnu stibī no otra pagalma gala.

Iepriekšējā dzīvesvietā kaimiņš pa kluso naktī pagalmā iznīcināja daļu ceriņu krūma, lai.. Varētu tur likt savu auto. Pie rokas pieķerts nav, tātad neviens "nezin" kur pazuda ceriņkrūms, bet kaimiņa vāģis lepni stāv krūma vietā..

SanSu

Turks
Kāds šim gadījumam sakars ar jažemaķ?!? jažemaķ - māte ir svētā pārliecībā, ka viss/jebkas viņai pienākas, visai pasaulei ir jāsadodas rokās tikai tāpēc, ka viņai ir bērns.

Šajā gadījumā cilvēks prasa normālas lietas.

Papildināts 01.10.2019 14:20:

sandalkoks
epriekšējā dzīvesvietā kaimiņš pa kluso naktī pagalmā iznīcināja daļu ceriņu krūma, lai.. Varētu tur likt savu auto. Pie rokas pieķerts nav, tātad neviens "nezin" kur pazuda ceriņkrūms, bet kaimiņa vāģis lepni stāv krūma vietā..

Naktī vajadzēja uzpūst uz viņa auto - tas tev par ceriņu!

Vai nav vienalga!

SanSu
Ai, es sapilināju sirds zāles uz bampera un sāniem. Pagalma kaķi parūpējās par melno darbu.

Turks

Šajā gadījumā cilvēks prasa normālas lietas.

Kā redzi, kaimiņiem tā nešķiet vis. Savāca vairākumu un nobloķēja inciatīvu. Un te arī sakars ar tēmas pieteikumu.

Hiacintte

Par šādām lietām nekādus parakstus pašvaldībai nebija jāpieņem, tā nav kaimiņu darīšana un, ja viņi uzskata, ka ir, tad jau ir gatavi par diskrimināciju iet tiesā skaidroties. Vispār briesmīga situācija un ar tādiem lohiem kaimiņos jādzīvo.

12345

Man nav saprotams, kā varēja nobloķēt, t.i., vai tiešām tik absurdai parakstu vākšanai jādod kaut kādas likumīgas iespējas kaut ko ietekmēt. Tad jau kāds var sadomākt vākt parakstus, ka kaimiņam jāpakaras- un prasīt, lai pašvaldība to nokārto!

Papildināts 01.10.2019 15:03:

Hiacintte
Nu re, mēs pilnīgi reizē par vienu un to pašu!

Papildināts 01.10.2019 15:04:

Latviešiem ir un ir jādzīvo viensētās! Nevar daudzdzīvokļu barā, jūdzas nost.

.- Šomāt, ēj, šomāt, ko tu darītu, kad tevi burlaki nosistu?

- Ko tad nu, mīļā, darītu, jādzīvo vien būtu!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18397563