Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Nevaru saprast - laba ideja, vai kā

Skabarga_85

Tie nav gluži ceļojoši šausmu stāsti par atņemtajiem bērniem, bet realitāte. Ja uzraksta google “ārzemēs atņem bērnus” var atrast konkrētus statistikas datus. Žurnālos ik pa laikam ir informatīvi raksti par to, ko darīt, lai bērnus neatņemtu. Iemesli reizēm ir apmēram tādi, ka skaļi uzvedās un kaimiņi ziņoja, nepareiza pārtika iedota līdzi uz skolu, vieni bez uzraudzības atstāti mājās utml. Protams, droši vien vecāki arī nepareizi reaģēja uz radušos situāciju. Tas nenotiek bieži, bet skaits tomēr ir iespaidīgs.

Papildināts 18.10.2019 11:14:

Ne bez iemesla arī ārlietu ministrijas lapā ir rakstīts, kas jādara, ja (šajā rakstā Lielbritānijas) vietējā pašvaldība ir nolēmusi izņemt bērnu no ģimenes https://www.mfa.gov.lv/london/konsulara-informacija/bernu-aprupes-jautajumi-apvienotaja-karaliste


teite

dreamgirll
Nez... Pēdējais skaļākais gadījums, ko atceros, bija Laila. Sākumā visi sašutuši ka tā var, bet soli pa solim un izrādās, ka nemaz jau tik apzinīga laikam nebija attiecībā pret bērnu. Klāt nebiju, svecīti neturēju, info tik cik no masu medijiem. Detaļās neiegrimšu, bet fakti tika pasniegti tādi, kurus es un daudzi citi nepieļautu arī lv.


Viss, ko jūs lasāt, drīkst tikt uztverts kā joks, nav ņemams par pilnu patiesību un nekādā gadījumā nav jāuztver personīgi.

RunaaKaijas

dreamgirll
mēs jau dzirdam vienu pusi tiem stāstiem - to vecāku. Un cik tie ir objektīvi, es nezinu. Domāju, ka pastāv atšķirības tajā, kas tiek uzskatīts par normālu un kas ne. Latvijā iepērt bērnu daudziem var likties nepieņemami, bet ralitātē nevienam par to bērnu neatņem, neviens situācijā neiesaistās. Skandināvijā pievērš vairāk uzmanību un tad varbūt arī dažam labam par to ir šoks.

Atceros, ka pirms daudziem, daudziem gadiem kad pirmo reizi devos apmaiņas programmā uz citu valsti kā auklīte, pirms tam bija jāiziet apmācības, kur sīki skaidroja par tām kulturālajām atšķirībām un kas tajā valstī ir normāli, kas ne. Tolaik LV vēl varēja atstāt mazus bērnus auto, bet tajā valstī tas bija sodāms ar likumu, piemēram.

Man liekas, ka, ja pats vecāks izglītojas un seko lietām līdzi, nav jādzīvo panikā. Vismaz man tādas nav.

Jaunslietotajs
paldies, gadās arī spilvenā paraudāt, kā tas bez tā, un jūtu, ka ļoti vajag izrunāties, ar kādu tā no sirds, sarunājām sazvanīties ar draudzeni vakarā, un Lv psihologu Skaipā...es gribētu, lai viss ir vieglāk, lai nesāpētu, lai būtu mmaģiski risinājumi, bet to nav, jeb neviens nepienesīs...un zinu savus vājos punktus, un ir kādi 2-3 varianti ko darīt tajos brīžos.

Pašlaik tik šķiet, ka cerība izveidot foršu ģimeni ir zudusi, gribu veltīt šim bērnam visu uzmanību, ko vien varu, kamēr mazs,kad paaugsies varēs darbos atkal ierakties.


Skabarga,

Tu tiešām izklausies stipra un prātīga meitene! Protams, ar attiecībām un ģimeni Tev cālī neviens nepalīdzēs, bet pārējo Tu dari pareizi- tas ir labi, ka mērķtiecīgi meklē nopietnu atbalstu- draugus un maksas palīdzību, tas tikai vēlreiz apliecina, ka Tev viss būs OK, Tu esi darītāja, un šim brīdim vienkārši jātiek pāri! Turu īkšķus!

Papildināts 18.10.2019 13:50:

Un kas zina- varbūt tieši tur tev ir lielāka iespēja tikt pie īstas ģimenes, nomainot pilnīgi visu cilvēku loku sev apkārt. Kaut vai tīri matemātiski- nu IR lielāka iespēja, nekā starp vecajiem kolēģiem, draugiem, paziņām un sava ikdienas loka. Tā ir laba doma- meklēt latviešu kopienas, cik zinu, tad dažas ir ļoti aktīvas, tas noteikti pavērs jaunus ceļus! Ja neesi to vēl izdarījusi, pameklē savas mītnes valsts FB grupu un piesakies (piemēram, latvieši Zviedrijā, latvieši Norvēģijā utt.), tur ir daudz info par pasākumiem un arī iespēja saņemt praktiskus padomus no tiem, kas tur dzīvo jau ilgi.

Jaunslietotajs

Ir jau darīts

Papildināts 19.10.2019 12:12:

T.i. sakomunicēts ar vietējiem latvieśiem. Vispār tā parunājot te līdz galam sapratu, cik tomēr daudz jau izdarīts...

https://skaties.lv/zinas/arvalstis/latvijas-pilsoniem-zviedrija-atnem-bernus-situacijas-risinasana-iesaistijusies-latvija/

No tā, kas te pastāstīts, loģika ir diezgan skaidra - māte taisās risināt jautājumu par sava bērna mobingu skolā un seko pretuzbrukums.
Paskaidro nu uz tagadējā fona, kas tur viss sarakstīts, ka tas sākās ar mobingu skolā, kur pareizo, adaptēto zviedru atvases mobingoja imigrantu latviešu bērnu. Nesmuki.

Taktiska kļūda. Telefoniski teikt, ka ir problēma un domā kaut kur par to ziņot.


KašķaKK - strīdēties ar sievieti var tikai tups bikšainis, jo normāls vīrietis to nedarīs, vienalga būs zaudētājspat tad, ja viņam, kas ir ļoti retos gadījumos, būs taisnība.

tema/18219142-strideties-ar-sievieti-vai-vajag-un-ka-to-darit/  18.10.2014

Raimonds1
Tas var arī nebūt pretuzbrukums.

Pamats bija bērna izteiktās bažas par vecāku iespējamo vardarbīgo reakciju attiecībā uz skolā notikušo incidentu.

Papildināts 02.06.2021 12:05:

Bet tas tiesa, ka telefoniski par tādām lietām nerunā, bet risina klātienē. Telefoniski daudz ko var pārprast.

Papildināts 02.06.2021 12:08:

Kā jau mēs te nesen vienā nesenā diskusijā noskaidrojām, ka pacelt balsi uz bērnu var interpretēt ļoti dažādi. Kas vienam tikai tāda nenozīmīga (viņuprāt) temperamenta izpausme, tas otram jau reāls pamats ziņot bāriņtiesai.

Bet ko tu taisies tur darit? Bez valodas un darba iemanam? Ta uzreiz neviens tevi pie skandinavu socialas sistemas labumiem ari nelaidis, tas ir janoplena. Var jau bernu nest ka karogu pa prieksu, lai tiktu pie socialo dzivesvietas un pabalstiem, bet ta tu riske pazaudet bernu, jo dienesti tur nesnauz, viniem ari adoptetaju rindas lielas. Vai tad tur tu ari neesi viena ka pirksts? Tu pardoma visu kartigi pirms pienem lemumu un vispar izdoma, ko tu tur darisi, reali.


19.10.2019 tēma

Negribēju jaunu tēmu, tāpēc ierakstīju te.

Redzēs, vai tas, ka tam bērnam vispār bija mobinga sistēma skolā - vai tas vispār tiks apspriests vai nomuļļāts.

Ģimenes forums, interese minimāla. Laikam ticam zviedru dzīves modelim.

https://calis.delfi.lv/forums/tema/18419771-zviedrija-atnem-bernu-cik-pamatoti/

Tā kā te droši vien sāksies pārmetumi par vecu (neaktuālu) tēmu, tad atvēru jaunu.


KašķaKK - strīdēties ar sievieti var tikai tups bikšainis, jo normāls vīrietis to nedarīs, vienalga būs zaudētājspat tad, ja viņam, kas ir ļoti retos gadījumos, būs taisnība.

tema/18219142-strideties-ar-sievieti-vai-vajag-un-ka-to-darit/  18.10.2014

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18398291