Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Greizais kakls jeb Torticollis

Tortico

Sveiki!

Vai te ir vecāki, kuru bērnam ir šī diagnoze? Cik bieži ejat rehabilitāciju un kas ir vislabāk palīdzējis?


Feeebe

Tortico
Vai bērnam ir muskuļu vainas dēļ vai skriemeļu?

Cik vecs bērns?

Manam dēlam 14 mēneši, šodien beidzot uzlika šo diagnozi un aizsūtīja pie ortopēda, jo līdz šim visi teica, ka ieradums, lai arī galvu tur sašķiebtu no dzimšanas. 2x bijām pie osteopāta, 2 fizioterapijas kursi, 2 masāžas kursi.. nekas nelīdzēja, muskuļi tai pusē cieti un sāpīgi gan kakliņam, gan pleciņam. Sataustāma 1.kakla skriemeļa asimetrija, tai pusē, kur sāp, tas ir dziļāk. Osteopāts teica, ka ir rotācija. Redzēs, ko teiks ortopēds.

Arī nezinu, ko darīt, gribas palīdzēt bērniņam. Tā piešķiebšana nav tiiik izteikta kā bildēs, ko var redzēt internetā - ne vienmēr tā. Bet tieši sāpīgie un cietie muskulīši satrauc. Neļauj pamasēt, raud, jo sāp.

_siika_

Tortico
Bija vecākajam (tagad - 9.6g ir viegla muguras asimetrija vēl, bet minimāla, baigi nepētot acīs nekrīt un puika nesūdzas). Diagnoze tika uzlikta tikai ap gadu, līdz tam tikai pilnā asimetrija un vienas puses hipertonuss skaitījās. Pēc tam pierādījās ( BKUS neiroloģijas nodaļā guļot), ka nav gluži kā DzN teica "šķībi gulējis", ir dzemdībās traumēta vienas puses saite (par laimi poliklīnikas rehabilitoloģe jau pēc pazīmēm bija arestējusi pareizi) . Par laimi gan ne sarauta pavisam (pazīstamam bērnam bija - tur vēl arī kakla šinu kādu laiku vajadzēja). Pirmajā gadā nepārtraukti baseins (3x ned., no mēneša vecuma, lai muskuļi savilktie atslābst, vājie patrenējas ), ik pēc 2-3 mēnešiem masāžas, 2x gadā vingrot, 3, 4, 5,6 mēnešos un tad -reizi pusgadā līdz pat 8g vecumam - elektroforēzes procedūras, sākumā ar magniju. 1x gadā BKUS, cik rindas varēja izstāvēt - Šarlotē, pirmos gadus arī- "Mēs esam līdzās". Mājās - vingrošana kā ikdiena. Peldēšana. Piespiedu "simetrizēšanai" no 2g pārsvarā pārvietojās ar bezpedāli - ar kājām bija par grūtu, ratos tupēja uz 1 pusi. Skriemeļi šķiet normāli, izmainīti ir tikai muskuļi. Bet nu jau ir ok, var arī nosēdēt taisni, u.t.t., novirze neatšķiras tiešām no viegli asimetriska "netraumēta" bērna.


..lielais brīnums..
..kamolītis..
.. jaunākais..

Feeebe

_siika_
Mans ratos arī uz vienu pusi tikai sēž ar to galvu, reizēm pat ausi pie pleca pieliek. Vai tagad dēlam muskuļi nesāp tai pusē, kas savilkta bija?


_siika_

Feeebe

Pēdējo pusotru gadu - par laimi vairs ne. Pirmajā klasē vēl bija problēmas (kad strauji pieauga sēdus pavadītais laiks). Joprojām gan neirologa ieteikumi ir reizi pusgadā magnija kurss, regulāri peldēt un vingrot (kontrolējot, lai abas puses vienlīdz noslogo).


..lielais brīnums..
..kamolītis..
.. jaunākais..

Feeebe
_siika_
Paldies par atbildēm.

Manam puikam ir 3 gadi. Diagnoze - traumas rezultātā (dzemdībās) iegūts griezais kakls- pārrauts muskulis. Pirmajā gadā bija gan elektroforēze (10x), gan masāžas, gan fizioterapija (10x ik pa 3 mēn). Šobrīd 2x gadā rehabilitologs, kurš parasti iedod fizioterapiju 10x un masāža 1x gadā 10x.

Domāju ko vēl darīt, jo nāk vecums, kad jāizvēlās vai un kādā sportā laist, bet rehabilitologs saka, ka visi sporta veidi pārsvarā ir asimetriski un tas problēmu tikai pastiprinās. Kā arī pasaules nopelniem bagāts sportists tāpat viņš ar tādu traumu nebūs.

_siika_

Kādā vingrošanā puika iet? Kādus vingrojumus veicat mājās? Peldēšanā iet pulciņā (sportā) vai tikai rehabilitācijā? Vai pie neirologa nosūta rehabilitologs ( man nekad neviens ārsts nav pieminējis, ka ar šo vainu jāiet pie neirologa)?

_siika_

Tortico
Pirmos 6 gadus gāja visu tikai medicīnas iestādēs + peldēšana, vingrošana arī mājās, jo vingrojumus bija jābildē un jāpielieto ik dienu. Plus - brauca ar riteni (tieši plecu un galvas daļu šajā nodarbē grūti greizi turēt), dejoja tautas dejas. Lai visiem muskuļiem tiek arī bērnam patīkamas nodarbības (jo uz tām "piespiedu" ne katrreiz sanāca pierunāt - bonusā arī raksturs ir tāds diezgan oi, oi). Kopš 6 gadiem iet uz parastu peldēšanu (vnk trenerei palūgts "uzmest aci" vai abas puses kārtīgi lieto) un kopš iet skolā iet arī riteņbraukšanas treniņos un tiem piesaistītajā vingrošanā ("vispārējā fiziskā sagatavošana", šogad izlēmis pamēģināt vēl 1 sportu, bet nu tur jāskatās kā ies (dejot jau 2.gadu neiet). Pie neirologa kopš dzimšanas sūtīja ĢĀ, lai vērtē attīstību u.tml.


..lielais brīnums..
..kamolītis..
.. jaunākais..

Feeebe

Bijām šodien pie ortopēda , apstiprināja diagnozi un iemesls ir pirmā kakla skriemeļa subluksācija. Dusmas uz neirologiem, kas līdz šim teica, ka esot ieradums, jo pataustot muskuļus, nav sarauti. Bet skriemelis aizrotējis, to neviens pat neiedomājās.

Nu neko, operācija nav nepieciešama, ārstnieciskā vingrošana un masāža, un atrādīties 3 gadu vecumā.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18398543