Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Slimo bērni un darbinieki

Violetblossom

Violetblossom

Sveiki!

Es vairāk šeit ne gluži pēc padoma, cik vienkārši izlikt emociju...

Situācija sekojoša- grupā, kurā strādāju, teju visi bērni saslimuši (kas nu kuram pa kaiti) saprotams, rudens un tā, bet... Viens no bērniem atvests uz dārziņu ar konjinktivīta pazīmēm, iestādes medmāsa apstiprināja ka tas ir tieši šis vīruss. Sarunā ar vecākiem uzzināju, ka bērnam acis jau tādas "nesmukas" izskatījušās nedēļas nogalē, brīvdienās, tomēr mazo atveduši uz dārziņu (mamma nestrādā). Loģiski, ka tagad visi pēc kārtas "krīt", un "krīt" arī darbinieki, turklāt, šis sasirgušais bērns jau šodien BD. Vai tad tiešām kaut nedaudz nav saprāta vecākiem, īpaši, ja viens no viņiem sēž mājās, mazo tomēr paturēt mājās, izārstēt kārtīgi un tad atgriezties ar ārsta zīmi, protams...

Skumji, ka mūsu vidū ir šādas ģimenes, tiešām, skumji...

Un daļēji, cik lasu dažādās tēmās ibicu, tiešām pārņem sajūta, ka reizēm no bērniem tik grib tikt vaļā un nav starpības, cik slims vai vesels viņš būtu

Un es nerunāju par iesnām, mūsdienās iesnas jau sen nav nekas tāds, dēļ kā mājās speciāli turēt, ja vien nav, nez, nenormāls, rejošs klepus vai tml...

Cucamonga

Nu es, ka 3 ex bērndārznieku mamma, nekad neesmu satraukusies cik slimus ved uz dārziņu. Manējie saslims ar SAVU vīrusu.

Citi bērni, manis pēc, kaut plaušas lai izklepo vai drudzī kratās. Ja vecākiem savus bērnus nav žēl, tad mana žēlastība tur tik un tā neko nemainīs.

P.S.Mani bērni dārziņā praktiski neslimoja. Kaut arī redzēju (dzirdēju) visādus "zilus" brīnumus.

Отпускайте идиотов и клоунов из своей жизни. Цирк должен гастролировать! © Ф. Раневская

Violetblossom

Cucamonga
Njā, protams, savi ir savi bērni un sveši ir sveši, tikai... Njā, man kā BD pedagogam gluži nedrīkst būt vienalga par bērnu veselības izmaiņām... Lai kādas tās būtu.

Bet kā vecāks es šo nesaprotu, tik tiešām nesaprotu, nesaprotu šādus vecākus tādas pašas mammas un tētus. Bezatbildīgi. Ja vēl strādātu abi vecāki, mazo nav citam, kam atstāt, bet strādā tikai viens, un mamma mājsaimniece, mājās sēž.. Bet labi, tā jau sanāk- pasauli nesalāpīsi un nepārmainīsi, tik skumji, ka šādu vecāku dēļ jācieš ir citiem bērniem, vecākiem, kuriem jādomā, kur to mazo cilvēku likt..

Un kas ir SAVS vīruss? Teiksim, tas pats konjinktivīts? Tas ir lipīgs un ļoti lipīgs tur nu netiek nekas šķirots, savs vai ne savs, nonāc kontaktā ar sasirgušo un...nākamais...

Cucamonga

Violetblossom
Nu cieš jau tikai slimie bērni. Ar saviem janodarbojas, tad svešais vīruss klāt neķersies. Fakts.

Papildināts 24.10.2019 13:50:

Tas ir lipīgs un ļoti lipīgs tur nu netiek nekas šķirots, savs vai ne savs, nonāc kontaktā ar sasirgušo un...nākamais...
Konjunktivīts - mēdz būt arī alerģiskais, kurš nekādi neietekmē apkārtejos.

Papildināts 24.10.2019 13:54:

Visu manu, bērndārznieka mammas "karjeru", kas kopsummā uz 3 bērniem ilga 14 gadus, varu tev sacīt droši - allaž kāds tika vests slims, klepojošs un vemjošs (novēroju, ka mamma pati pat grupa neienāca - iegrūda bērnu garderobē, pati bij aiz vartiņiem, un bērns turpat manā acu priekšā novēmās).

Nekad nebija situācijas teju visi bērni saslimuši, caurmēra cik novēroju - 2-3 bija slimīgaki (allaž ar kaut ko slimoja - tās mammas arī viskaļāk uzstājās, nācās sapulcēs aizrādīt, ka tā ir viņu bērnu imunitātes problēma), tad 3-4, kuri periodiski "krita biežāk", caurmēra, pie vissmagākā vīrusu perioda 12-14 brni grupā bija allaž.

Un nē- es savus bērnus slimus uz dārziņu nekad nelaidu. Man darba devējs neierobežo B lapu ņemšanu

Отпускайте идиотов и клоунов из своей жизни. Цирк должен гастролировать! © Ф. Раневская

Violetblossom
Bet saslimuşos/slimus atvestos bėrnus taču var sútít mäjås, sazvanot un sagaidot vecäkus.

Var to stingri izrunåt sapulcės ar vecäkiem.

PII personälam ir vairåk un stingräk jåizmanto savas tiesíbas! Tad arí bús rezultåti.

Violetblossom

mea
Tā jau tiek darīts, protams. To bērnu ar acu vīrusu aizsūtījām mājās un nākamajā dienā viņš tiek atvests, konkrēti šodien (bet šodien neesmu darbā, bet info saņēmu šādu), un šo es nesaprotu, tiešām, tik ātri tika uz pekām? Sestdien jocīgas acis jau mājās, pirmdien, otrdien dārziņā, tad mājās, šodien atkal BD... Turklāt, kā ārsta zīmi šādos gadījumos vispār izsniedz ģimenes ārsts?

Cucamonga

Violetblossom
Mani allaž ir interesējis-kā personāls atšķir alergisko konjunktivitu no infekciozā. Pirmais ārstējas ar pilieniem acis-2-3x dienā, kādiem antihistamīniem 1x dienā un tas netraucē vest bērnu uz dārziņu.
Tas pats attiecas uz alergisko puņķi-ka bēnu dārza personāls spēj identificēt infekciozu gļotādas izdalijumu no neinfekcioza? Krāsa un konsistence var būt identiskaz

Papildināts 24.10.2019 14:14:

Tālāk caureja. Nu skaidrs, ka ir gadījumi, kur nav šaubu-gļotas, sasmērētas bikses," ūdens"... BET... nereti esmu dzirdējusi, ka vecāki tiek saukti pēc bērna, kam 2-3 x dienā bijusi putrveida vēdera izeja, bez jelkādām izmaiņām pašsajūtā. Bērnu zarnu trakts strādā ātrāk nekā pieaugušajiem un šāda vēdera izeja ir normas variants, kurš nez kāpēc tik ļoti netīk personālam...

Violetblossom

Cucamonga
Tieši tādēļ ka nesam jau neviens ārsts, tādēļ ir medmāsa, kas konstatē, vai bērns būtu jāsūta tālāk pie ĢĀ un jāizsauc vecāki vai ne, loģiski, ka es to pateikt nevaru, bet izlikties, ka izmaiņu bērnam nav, arī nevaru, pasaucu medmāsu un tad jau skatās tālāk, ko un kā

Man radās tāds jautājums - kāpēc bērnudārzā strādā darbinieki, kas ļoti bieži slimo?. Vai tad tur nevajag rūdītākus kadrus?

Jā, un kādas tiesības ir svešu bērnu vecākiem, aizrādīt par manu bērnu klepu(saslimšanu)?

Labāk lai audzinātājas skatās kā bērns jūtas bērnudārza vidē. Vai nav signāli kas norāda, ka mācību procesā kaut kas nav kā vajag un dara zināmu vecākiem, nevis uzstāda diagnozes ne savā profesijā.

Papildināts 30.10.2019 09:59:

Tādi gadījumi par pūžņojošām acīm un šķidriem vēderiem vai drudzi, nemaz nav apspriežami, lai vecāki izņem savu bērnu kaut esot Antarktīdā.

Taču ar imunitāti ir dažādi. Ir kam līp visi vīrusi un iekaisumi. Ir kas slimo uz nervu pamata.

Ir kam iedzimtas problēmas. Tāpēc visi augstāk minētie procesi. Vai tāpēc nelaist dārziņā? Varbūt gan labāk pieņemt darbinieku, kas neslimo ik pa pāris nedēļām un nav galvenais vīrusa pārnēsātājs.

Jā, un ja slimo ģimene, tad varbūt neļaut skolēniem atkal pusslimiem, doties atpakaļ uz skolu, lai nepielipina mazos.

Violetblossom
Ja atmiņa neviļ (slinkums meklēt tiešibu aktus), tad medmāsa ir tiesīga aizsūtīt bērnu mājās un prasīt atgriezties ar ārsta zīmi, ka bērns vesels. Tieši tik vienkārši. Un nav nekādu, es paturēju mājās, šodien izskatās vesels.

Dzīve ir gluži kā rožu dārzs, bezgala skaista, bet ar ērkšķiem!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18398591