Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Man ir ku kū vai sunim?

casssan

Reiz jau šeit vērsos pēc padoma. Bez rezultātiem. Īsumā:

Vīra māte paņēma sev suni., lai gan sākumā bijām ar vīru kategoriski pret, jo redzējām kā viņa attiecas pret dzīvniekiem. Respektīvi šis nav pirmais suns viņai. Paņema bezšķirnes kranci, mazu augumā. Suni jau mazu mētāja pie viena, pie otra, pie trešā. Sliktos laika apstākļos suni ārā neveda, nolika paladziņu. Protams, suns kārtojas kur gribēja. Tad bija zvans "paņemat suni, man pie zobārsta, vai kāda cita atruna" un tad viņš te varēja ar dienām dzīvot, jo pakaļ viņam nebrauca un ja pateica, ka pievedis, tad atkal atrunas. Tagad pati ir ārzemēs. Solīja uz 3 mēnešiem, bet ir jau 2 gadi riņķī. Suns ir piemīzis un piedirsis visu. Izņemot skapi. Esmu vedusi pie vetārsta uz pārbaudēm, kastrēt, likusi pamperi,turējusi siksnā, izmantojusi pūšamos līdzekļus. Nekā. Pilnīgi nekā.Lieka nauda man kinologam nav. Esmu viņai teikusi, lai domā ko darīt.Viss beidzās ar viņas plecu raustīšanu. Piebildīšu, ka esmu pašlaik jau 8 grūtniecības mēnesī. Es nevaru iedomāties kas notiks kad būs mazais. Kad pašai saimniecei to visu stāstu viņa tik rausta plecus un sunim fonā saka "kā tu uzvedies, tevi izliks ārā". Dieva goda vārds man nervi vairs netur. Es nezinu ko darīt.?Vīram emsu teikusi, ka suns ir jāatdod kādai citai saimniecei, kurš rūpēsies par viņu pienācīgi. Nē, tas ir mammas suns un iepūt.Lai gan mamma pati saka, ka vajadzētu domāt kamdot, jo viņai redz ir jauns dzīvoklis un viņas mājās neviens nečurās.Nopietn? Mums pašiem mājās ir kucīte, kura par laimi nezīmē teritoriju. Ja es to mazo par sodu piesienu, tad viņš atnāk un piesien manu suni.TRespektivi, lai būtu godīgi mans suns arī dabū pa dirsu, pat ja nav neko izdarījis. Tagsf esam tik tālu, ka nerunājam un dzīvojam katrs savā dzīvokļa galā. Esmu izmisumā. Mani nedzird neviens, ka tosuni paši spīdzina un sabojā. Es katru dienu tīru kādu kaktu vai gultu, vai limeju kārtējo tapeteS strēmeli klāt. Esmu versusies FB arī pēc padoma. Pasarg dies. Izrādās mani pašu vajadzētu ķēdet pie siksnas. Es esmu suņu mīlē, man pašai tas suns ir žēl, bet es vairs nevaru. Ko darīt ? Brīžiem liekas, ka man ir pilnīgs ku kū un jāiet ārā no mājas, lai dzīvo ar to mīzēju un pavāc aiz viņa. Visu laiku es tīru, slauki, beržu. Kronis visam bija, kad suns pie dirsa balkonu. Nekas, lietus noskalos. Fantastika.

Piedodiet par kļūdām, no telefona rakstīts.

Es tiešām gribētu sagaidīt reālu padomu, jo nozākāt mēs visi protam.

Papildināts 28.10.2019 23:43:

Tiešām nežēlīgi skan, ka ienāk doma atdot suni citam, bet es ar 100% garantiju varu apzvērēt, ka suns nonāks viņai rokās, viņš tiks atdots atkal tālāk.

Papildināts 28.10.2019 23:44:

Un es saprotu, ka kinologs ir vienīgā iespēja reālā, kurā palīdzētu, bet man nav ne resursus, ne laika. Vīrs vispār neko negrib dzirdēt par suņa audzināšanu. Jo nu nekas, piemiza-piemiza. Ko tur vairs.

no malas

Iepako to kranci un aizsūti vīrenei pa pastu. (Kā Garfīlds Odiju )

Šo tēmu drīzāk nevajadzēja psihsadaļā?

Papildināts 29.10.2019 01:05:

Ārzemēs suņus, starp citu, liek būrī, kamēr saimnieki prom, un neviens suns vēl no tā nav nomiris. Feisbukā rakstīties kaut kādās trako suņmīļu grupās nav nekādas jēgas, tur tev neviens normālus padomus nedos.

a²+b²=c²

no malas

Esmu arī teikusi par būri, nekāda jēga. Ja es to suni iespundēšu būrī, tad vīrs iespundēs tur manu suni. Un pajautās "vai patīk". Pašlaik esmu situācijā, kad jāvāc sūdi , tad redz kur es esmu. Kad prasu palīdzību tad visi ignorē un es saņēmu pretī.

JayLee

casssan
man atkal jautājums - kas tas par vīru, kas sievai esot 8. grūtnievības mēnesī nevar palīdzēt un satīrīt aiz savas mammas suņa? Neba jau nu sieva to suni ņēma un pieķēzities mācīja. Pats ņēma, pats lai tīra. Suni gan žēl, viņš jau nesaprot, par ko viņu soda - vienmēr drīkstēja, tagad nē. Vīru jāsoda, ne suni. Kaut kāds dīvainis viņš Tev, pirmkārt - viņam vienalga vai māja pieķēzīta, kas arkal būs, kad mazais piedzims, otrkārt - kas tas par vīrieti, kas sievu grūtnieci dancina aiz piemiza-piemiza. Ko tur vairs.!

Man arī šajā stāstā visdīvainākā šķiet vīra attieksme.Kādēļ vīrs nav sievas pusē un viņām šķiet normāli, ka sieva, kurai tūlīt jādzemdē katru dienu vāc un slauka aiz viņa mātes suņa.

Nu te laikam tikai ultimāts var līdzēt. Ja dzīvojat katrs savā istabā, tad suns viņa istabā un lai izbauda kā ir vākt. Un tu liecies mierā.

Un ku kū nav ne tev, ne sunim. Bet gan vīram un viņa mātei.

Zeva

Ar tevi vis ir kartibā. Kad suns piegāna māju ? Vai tiek regulari vests laukā ?

Papildināts 29.10.2019 09:03:

Atkarībā no tā arī būs padomi

Cik sapritu jums pašai ir kuce un tas mammas suns ir kobelis ( kastrēts ) ja ?

Pat šķirnes suņiem, izmanto būrus, nav nekāda trģēdija. Sunim būtu labāk privātmājā. Tur sētā var čurāt kur grib. Pa nakti vienā telpā, turēt vai būrī. Nezinu, vai pat kinologs tir vairs līdzēs.

Zeva

cik saprotu suns pie jums ir jau 2 gadus un nav sanācis viņu iemācīt kārtoties laukā ?

Zeva
Jā, 3x dienā ir pastaigas. Kucīte ir haskijs, tāpēc pastaigas ir garas. Sākumā suns kārtojās uzreiz ienākot no pastaigas, tāda sajūta, ka visu ceļu taupīja sevī. Tad kad gāja visi uz darbu, tad durvīm likām priekšā barjeras. Tad patika to darīt sunenes migā koridorī, vai virtuvē. Nevarēju izturēt, aizvedu izkastrēt. Vets uzreiz pajautāja vai zīmē teritoriju. Noteica, ka Pēc pus gada pazudīšot čurāšana. Kastrācija nelīdzēja. Tagad suns ir tik bezkaunīgs, ka mums mājās esot mierīgi var pacelt kāju kur grib ar noteikumu, ka neredz neviens. Principā sēdi un raudi blakus viņam.

Papildināts 29.10.2019 10:17:

Ārā viņš kārtojās, bet tiešām sajūta, ka speciāli taupa. Protams, saprotu, ka suns nevar būt atriebīgs un speciāli neko neturēs sevī, bet tur tiešām nav pilns 100

Zeva

Kad suns pastaigā pacurā slavejiet viņu ( ar karumu ) Mājās turiet saitē ( kaut sev pie kājas ) lai neoaliek viens Kā redzat ka taisās čurāt tā idealā variantā iznest laukā .Nu principā tā pat kā ar kucēnu .Ja ejat prom tad burī .Īpaši citu variantu nav

Papildināts 29.10.2019 10:28:

Nu vel starp pastaigām pamerus likt .bet tā pat uzpasēt

Papildināts 29.10.2019 10:30:

Principā to vajadzēja darit uzreiz kā nonaca jusu mājās ( kaut uz ciemošanās bridi ) jauna vieta jauni noteikumi Tagad var to atmācīt bet tas prasa laiku un darbu .

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18398759