Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

kādu sintezatoru pirkt?

lilija3

Mans pusaudzis ir izteicis vēlmi uzsākt mācīties spēlēt klavieres. Plānojam pirkt sintezatoru, jo dzīvoklī ir maz vietas. Gribētu pirkt to "pagaro sintezatoru", nevis saīsināto.

Vai Jūs varētu ieteikt sintezatora firmu, veikalu? Lietotu, nelietotu? Protams, gribētos daudz netērēties, bet neērtu štruntu nopirkt arī negribas. Gribētos, lai varētu klausīties uz austiņām, mainīt skaņu, jo tomēŗ dzīvojam daudzdzīvokļu mājā. Domāju, ka pusaudzim ir nopietni nolūki. Esam gatavi 300-400 EUR atdot, bet būtu forsi, protams, arī par lētāku naudu ko iegūt. Droši vien līdzi nāktu tā uzparikte, kuru var pēc tam salocīt un nolikt kaktā? (Ir tā vai nav tā?)

Būšu pateicīga par padomiem no cilvēkiem ar pieredzi.

Sintezators ir tas pats kas digitālās klavieres? Skatos, tēma ir zemāk.


Sintezators un digitālās klavieres nav viens un tas pats. Te ir salīdzinājums abiem instrumentiem.

Digitālās klavieres ir veidotas tā, lai sajūtas un skaņa būtu max līdzīga akustiskajām klavierēm. Cenai ir tieša korelācija ar skaņas kvalitāti un sajūtām spēlējot.

Tās digitālās klavieres izklausās labāk. Bet vai jūs nevarētu pateikt, cik lielas ir tās klavieres (garums, platums)? Mani tiešam ļoti uztrauc, kur es tās turētu. Man vispār bija plāns pēc spēlēšanas (vai tad, kad vajag) uzlikt uz skapja un to klavieru kāju (iztēlojos līdzīgu gludināmajam dēlim) salocīt. Vai tam līdzi nāk klavieru turētājs vai tas tiek uz kāda rakstāmgalda turēt? Austiņas taču ir? Mums ir extrēmi maza dzīves telpa.

Dēļ tā, ka nav kur turēt tādu priekšmetu kā parastās klavieres, es automātiski izslēdzu parasto klavieru turēšanu. Bet, ja var pacelt, pārcelt, salocīt, tad digitālās klavieres arī derētu.

Paldies par linku, bija noderīgs!

Bet reāli - jūs katru dienu taisāties tās klavieres stutēt uz skapja augšā? Parasti līdzīgos gadījumos kādā brīdī iestājas slinkums... Vislabāk ir pajautāt klavieru skolotājai un mūzikas preču veikalā apskatīties variantus.


https://www.muzikasveikals.lv/Raksti/Ka-izveleties-sintezatoru-aranzetaju

Sintezators - ja vēlies ne tikai komponēt un veidot aranžējumu, bet arī eksperimentēt ar skaņu, tad sintezators ir vispiemērotākais no digitālajiem taustiņinstrumentiem. Sintezators ir elektronisks mūzikas instruments, ko izmanto dažādu skaņu radīšanai un pārveidei. Jāpiemin, ka tieši sintezatori ir radikāli mainījuši elektronisko mūziku jau kopš 1970. gada. Pats termins no angļu valodas ”to synthesize” nozīmē radīt kaut, ko jaunu. Tas rada elektriskos signālus un pārveido tos skaņā, izvadot caur skaļruni vai austiņām. Lielākā daļā mūsdienās lietoto sintezatoru tiek izmantota skaņas sintēze pēc jau zināma parauga. Izmantojot sintezatoru, iespējams iegūt ikvienu skaņu, kā arī imitēt, piemēram, vijoles, klavieru, flautas un jebkura cita instrumenta toņus, kā arī radīt pavisam jaunas skaņas. Populārākie un izplatītākie sintezatoru ražotāji, kas sastopami Eiropas tirgū ir Yamaha, Korg, Roland un Nord.

Gan jau vēlas eksperimentēt ar skaņu un meklēt ko jaunu, nevis spēlēt klavieres.

Klaviatūra: lai kādu taustiņinstrumenta klaviatūru izvēlētos, nepieciešams pievērst uzmanību vairākām funkcijām. Velocity Sensivity, jeb skārienu jutības funkcija – skaņas skaļums ir atkarīgs no pieliktā spēka nospiešanas brīdī. Šāds efekts sastopams akustiskajām klavierēm to konstrukcijas dēļ. Digitālo taustiņinstrumentu uzbūve atšķiras, tādēļ skārienu jutības efekts tiek imitēts elektroniski, tomēr iebūvēts ne katrā sintezatorā vai aranžētājā. Aftertouch efekts – palielinot spiedienu uz taustiņu pēc tam, kad tas ticis nospiests, tiek radīts vibrato efekts un skaņas rezonanse tiek mainīta. Jāpiemin, ka aftertouch efekts nav sastopams akustiskajām klavierēm, bet ir mākslīgi radīts sintezatoriem, tomēr bez šī efekta var arī iztikt, un tas nav tik nozīmīgs. Klaviatūras garums: visbiežāk sintezatoriem un aranžētājiem iebūvēta 61 taustiņa (C līdz C) klaviatūra, kas piemērota lielākai daļai mūziķu. Tomēr ir pieejami dārgāki instrumenti ar 76 un pat 88 taustiņu klaviatūru, kas ir nozīmīgi profesionāliem pianistiem.

Klaviatūras izjūta: katra ražotāja klaviatūra nedaudz atšķiras, tādēļ pirms instrumenta iegādes būtu ieteicams to paspēlēt, lai izvēlētos sev piemērotāko modeli.

http://soundstop.lv/ka-izveleties-sintezatoru-vai-aranzetaju/

http://kultura.jautajums.lv/1365830

https://calis.delfi.lv/forums/tema/18201247-klavier-sintezatora-apmacibas-iespejas/

https://calis.delfi.lv/forums/tema/14601651-viss-par-klavierspeli-majmaciba-ludzu/

https://homerenovates.com/lv/records/8719


KašķaKK - strīdēties ar sievieti var tikai tups bikšainis, jo normāls vīrietis to nedarīs, vienalga būs zaudētājspat tad, ja viņam, kas ir ļoti retos gadījumos, būs taisnība.

tema/18219142-strideties-ar-sievieti-vai-vajag-un-ka-to-darit/  18.10.2014

Mums ir šādas. Bet ir atrodamas arī ar uz statīva liekamas. Vienīgi instrumenta uzstādīšana un novākāna ar laiku varētu mazināt vēlmi spēlēt.

Katram savs

lilija3
Man vispār bija plāns pēc spēlēšanas (vai tad, kad vajag) uzlikt uz skapja un to klavieru kāju (iztēlojos līdzīgu gludināmajam dēlim) salocīt.
Nopietni? Vai pati iztēlojies, kā tas katru dienu tiktu darīts? Un varbūt pat vairākas reizes, kad ienāk prātā kādu mazumiņu paspēlēt.

Papildināts 18.11.2019 16:27:

Kur jaunietis mācīsies? Mūzikas skola vai privātskolotājs? Jebkurā gadījumā skolotājam jājautā. Cik zinu, mūzikas skola nepieļauj mācīšanos uz sintezatora.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18399565