Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Cilmes šūnas

victory32

Sviestabeka

Un no cik tūkstošiem bērnu bezjēgā jāņem cilmes šūnas, lai vienam no viņiem tās savajadzētos? Dikti dārga loterija.

BlackCat
Tā nav loterija. Tā ir apdrošināšana. Kasko un octa, utml. Tu arī maksā lielu piķi, bet ceri, ka nekad nenonāksi situācijā, kad to reāli vajadzēs. Uz to arī nostrādā šis - uz cilvēku bailēm par savu dārgāko (bērnu) veselību..

Charly

BlackCat
Jā, tomēr tās cilmes šūnas var iegūt arī no pieauguša cilvēka. Turklāt nezinu kā citiem, bet man papīros bija norādīts, ka pēc analīžu veikšanas ļoti mazs procents bija derīgas cilmes šūnas.

BlackCat
Nu, to man grūti komentēt. Neņēmu saviem cilmes šūnas pēc dzemdībām. Doma bija, bet esmu optimiste un ceru, ka nepienāks vajadzība pēc tādām. Tāpēc sīkāk neesmu to visu pētījusi un nezinu neko diži daudz par šo tēmu. Bet kaut kur iekšā ir tas fīlings, ka tas kādam ir bizness, labs bizness..

Krustnaglina86

Meitenes, tas viss ir liels bizness!

Capulla

Ieteiktu paklausities Wonderey kanala podkastu ¨Bad Batch¨, tas ir par notikumiem ASV saistiba ar cilmes shunam. Isumaa - tas viss ir diezgan neizpetiits laucinsh, kura darbojas spejiigi biznesmenji, bet taja pat laika ir minimali FDI (food&drug administation - ASV partikas un medikamentu kontroles organisms) apstiprinati kliniskie izmeklejumi un proceduras ar cilmes shunam.

Sviestabeka
Zinu konkrēti vienu vīrieti, kuram leikēmiju izārstēja ar šūnām. Tik nezinu, kur to veica. Nez kāpēc domāju, ka Baltijā. Kādreiz pat inetā bija raksts par to.

Vēl kādreiz klīda baumas par vienu exprezidentu, kurš tāpēc ieviesa sīci, jo bija vajadzīgas šūnas slimības ārstēšanai. Bet, vai tā taisnība, nav ne jausmas.

Sviestabeka

Leikēmiju ārstē ar paša cilvēka vai pieauguša donora asins cilmes šūnām no kaulu smadzenēm. Ja tā nav, lai kāds mediķis mani palabo. Par jaunu sīču ieviešanu ir dzirdēts gadījumos, kad neviens no tuvākajiem radiniekiem neatbilst donora nosacījumiem, cerībā, ka jaunais sīcis atbildīs.

Man nav informācija, ka šobrīd terapijā izmantotu dzemdībās paņemtās cilmes šūnas. Par pieauguša cilvēka cilmes šūnu izmantošanu reti, bet dzirdēts ir. Un arī pētījumi notiek šajā jomā, jo tā ir perspektīvāka.

Sviestabeka

_Aronia_
Un kāds šim rakstam sakars ar cilmes šūnām?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18399593