Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Depresijas skartajiem

Bediga__

Rosalia

mirklis
Psihiatrs raksta zāles un neklausās, kas tev par problēmām.
Nomaini psihiatru. Nezinu, kur tu dzīvo, ja Rīgā, tad tā vispār nav problēma, bet arī laukos var aizbraukt uz blakus rajonu.

mikausite

mirklis
Jautājums no kā tev tā depresija? Ja to rada kādi ārēji apstākļi, tad jāmeklē veids, kā to risināt. Ja depresija ir pati par sevi, tad psihiatrs ar zālēm palīdzēs sajusties labāk.

Ja nav atbalsta un sapratnes no vīra,tas ir pavisam nelāgi,jo tad sāc domāt-ja nesaprot pats tuvākais,ja neatbalsta ,tad tak es esmu pati slikta,nederīga un nevajadzīga.Zinu,kā tas ir. Vajadzētu kārtot attiecības ģimenē. Varbūt vīram vienkārši empātijas pamaz,varbūt nav aizdomājies līdz tādiem "smalkumiem". Ja izdotos izrunāt savu sāpi,saņemtu arī atbalstu. Mēģināts nav zaudēts.

Piederīgos nevajag nolikt. Sadzīvot ar depresīvu dzīvesbiedru, īpaši ja starpā ir jūtas ir dažreiz ļoti grūti. Dažreiz iestājas arī co-atkarība, ( ceru ka pareizi uzrakstīju) ja mēģina par daudz palīdzēt.

Varbūt pāris idejas , piemēram, iegādāties suni. Jeb kaķi. Rūpes par viņu novērsīs domas no depresijas un suns daudz ko emocionāli dod .

Man ir gājis visādi, domāju ka neviens nav pasargāts no likteņa . Visstulbāk jutos bezdarbībā. Spēka nebija nekam , bet mazliet labāk bija,kad kaut ko darīju.

Domāju galvenais neļaut lai depresija kļūs par svarīgāko, dominantāko faktoru dzīvē,jo tad nekam citam nav vietas

Man palīdzēja speciālists. Ļoti jauka, nodarbojas ar bioenerģētiku, aromterapiju. Iedošu tel. Viņai gan garas rindas, bet varbūt kādam paveicas tikt ātrāk. Tel nr 28682822

Dzhila

Esmu depresijas slimnieka tuvinieks, mēģinu saprast, kā palīdzēt. Ar mani negrib runāt, ir noslēdzies. Esmu pateikusi, ka esmu ar viņu, var rēķināties ar manu atbalstu, ka viņš man rūp. Jebkurā laikā var ar mani runāties. Kā būtu labāk rīkoties- gaidīt, kad pats izies uz komunikāciju ar mani vai turpināt atgādināt, ka esmu te, ka var ar mani runāt? (negribu kļūt par uzmācīgu un apnīkošu mušu, kas neatstājas un sāk kaitināt) Un ja saka, ka negrib satikt, tomēr vienalga aizbraukt? Vai labāk tomēr ne?

Kļavaslapa

Un ja saka, ka negrib satikt, tomēr vienalga aizbraukt?
Kā var ienākt prātā braukt tur, kur Tevi negaida? Nav ne jausmas no kā tuviniekam depresija, kas ir tās cēlonis, bet, ja runā, tad saruna jāsāk ar kādām neitrālām lietām, nevis atgādinājumu, ka var izrunāties.

mikausite

Dzhila
Ir ļoti labi, ka esi depresijas skrtajam pateikusi, ka ar tevi var rēķināties un ka tu palīdzēsi, ja ko vajadzēs, attiecīgi viņš zina, ka ja nu vajadzēs, varēs pie tevis vērsties, bet reāli man, kad ir depresija, vispār negribas ne ar vienu runāt, pat ne ar vīru vai bērniem. Saruna atņem ļoti daudz spēku. Tāpēc labāk neuzbāzties. Ko es novērtētu - ja kāds atbrauktu un palīdzētu tajā laikā piekopt māju, uztaisīt ēst, nu kaut kādas praktiskas lietas.

Jautājums, vai viņš kaut kur ārstējas, zāles lieto? Jo depresija var arī pati no sevis tā nepāriet.

bumburums

Dažas jēdzīgas idejas:

https://nickwignall.com/depression-habits/

• Rumination is the mental habit of persistent negative judgments about oneself, especially one’s perceived past failings and mistakes. To undo this habit, mindfulness is the best solution since it helps cultivate the ability to shift our attention away from ruminative thinking and instead move toward non-judgmental awareness and acceptance.
  • Avoidance is the habit of turning down opportunities and experiences that are in some way difficult or scary but likely to be ultimately rewarding and worthwhile. The key to breaking free from avoidance cycles and re-engaging with life is to use incremental Behavioral Activation to dispel the false belief that we need to feel motivated in order to do important things.

Change your mind and the rest will follow!

Dzhila

Mikausīte,

Jā, zāles lieto un pie psihoterapeita arī konsultējas. Apzinās, ka ir problēma un to ārstē.

Burumburums

Paldies!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18400501