Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Apmaksātas farmaceita asistenta studijas

Krustnaglina86

Farmaceitiem alga esot uz papīra ap štuku, bet cik palīgiem neraksta.

Все свои претензии в мой адрес запишите на листочек,

сделайте самолётик и летите на ....!!!

Счастливого полёта вам и вашим пассажирам!

fagots

Re:

Studēsi farmaceitisko informāciju un informācijpratību, veselības aprūpes preču zinības, ķīmiju, farmakognoziju, farmakoloģiju, farmaceitiskās tehnoloģijas pamatus, praktisko farmāciju un farmācijas likumdošanu, farmakoterapiju, sociālā farmāciju un farmaceitisko aprūpi, patoloģiju, cilvēka biofiziku un bioķīmiju, citoloģiju un ģenētiku, toksikoloģiju un pirmo palīdzību, augu un dzīvnieku bioloģiju

linkā katram kursam sīkāks studējamo mācību apraksts, ķīmija tur ir noteikti

https://rcmc.lv/studiju-programmas/pirma-limena-profesionala-augstaka-izglitiba/farmacija-farmaceita-asistents/

Aptiekā strādā farmaceiti, farmaceita asistenti un farmaceita palīgi. Palīgs ir tikmēr, kamēr nesaņem diplomu, alga ir apmēram minimālās algas līmenī. Farmaceitiem un asistentiem algas var būt gan vienādas, gan var atšķirties, var būt zem štukas un virs štukas (uz papīra), atkarīgs no dažādiem apstākļiem, piem., Rīgā būs lielāka alga, mazpilsētās mazāka, atkarīgs no tīkla, no aptiekas atrašanās vietas utt.

Rīgas 1.med.koledžā mācības ir bez maksas, plus vēl var valsts stipendiju dabūt, ja ļoti labas atzīmes.

Tie, kas slēdz līgumus ar aptieku tīkliem, strādā 3 vai 4 dienas nedēļā, piektdienās un sestdienās lekcijas. Svētdienas brīvas. Smags grafiks, ja nedzīvo Rīgā un ir bērni. Plus, ja neiztur slodzi, tad ir jāatmaksā lielas summas tīklam. Plus pēc pabeigšanas jāatstrādā noteikts laiks konkrētajā tīklā. Pazīstamie laimīgi nav.

Ja esi valsts budžetā (budžetā tiek visi), tad ir mācības no pirmdienas līdz piektdienai. Pluss tāds, ka esi relatīvi brīvs - papildus vari piestrādāt, kur vien vēlies. Vari nestrādāt vispār, tikai mācīties. Mīnuss - neprognozējams lekciju saraksts, kas mainās nepārtraukti. ķīmijas ir daudz un tas nav forši tiem, kam nepatīk ķīmija, bet,ja saista aptiekas darbs, tad tas nav nekas nepārvarams. Ir kas pasniedzēju "ņem uz neatlaidību" un tiek cauri.

Par Sarkanā Krusta koledžu atsauksmes nezinu.

Kumkurum
Paldies par izsmeļošo informāciju!

Saki, lūdzu, cik stundas dienā ir jāstrādā - standarta 8h vai mazāk? Un kā ar vasaras brīvlaiku, kamēr mācās? Man vēl mazi bērni mājās, - skaidrs, ka 100x jāapdomā, vai vispār pretendēt uz stipendiju.

Rororo
Nezinu, cik stundas jāstrādā, ja ir līgums ar aptieku tīklu. Vispār ieteiktu aiziet un izrunāt visus nosacījumus ar visiem aptieku tīkliem un tad izlemt, kur ir izdevīgākie nosacījumi, jo, cik saprotu, atšķiras darba stundas nedēļā un arī summa, kas jāatmaksā, ja negribi/nevari vairs mācīties. Droši vien arī alga (jeb stipendija) atšķiras starp tīkliem.

Ja ir līgums ar aptieku tīklu, tad mācās un paralēli strādā visu cauru gadu.
Ja esi valsts budžetā, tad mācies, kā parasti studenti. No septembra līdz pavasarim. Ziemā un pavasarī eksāmenu sesijas. Ir ziemas brīvlaiks 2 nedēļas un vasaras brīvlaiks vairāki mēneši. Pēc pirmā, pēc otrā un pēc trešā kursa ir obligātā prakse aptiekā. Ja jau pirms prakses piestrādā aptiekā, tad vnk. turpina strādāt un saņemt algu un praksi ieskaita. Ja pirms prakses nestrādā, tad parasti praksi neapmaksā. Sanāk katru gadu vairāk nekā mēnesi strādāt bez atalgojuma.

No valsts budžeta studentiem liela daļa paralēli strādā, neskatoties uz neprognozējamo lekciju sarakstu. Man kursā bija medmāsiņas, kas dažreiz brauca uz kontroldarbiem pa taisno no savām diennakts dežūrām slimnīcās. Daudziem dēļ darba sanāca kavēt lekcijas, bet neko - visi, kas gribēja, pabeidza.

Kumkurum
Paldies! Tā arī darīšu - pajautāšu gan Mēness aptiekai, gan Euroaptiekai. Varbūt vēl kādi piedāvā? Ātrumā citiem piedāvājumiem neuzduros.

Lekcijas kavēt darba dēļ negribu ne par kādu naudu. Jaunībā tas viss ir piedzīvots, - nebija to vērts. Man izdevīgk būtu oficiāli apvienot. Kā to savietot ar bērnu izvadāšanu pa bd un pulciņiem, un rūpēm par palielu ģimeni, vēl nezinu. Ja man jāalgo aukle, tad man vispār bankrots.

Rororo
Uzzvani uz personāldaļu visiem tīkliem, arī, piem., Benu, Apothekai, Latvijas aptiekai. Iespējams, ka šobrīd arī citi apmaksā, pat ja nereklamē.
Un nezinu, kā sarkanā krusta koledžā, bet 1.koledžā par lekciju kvalitāti nevajag sasapņoties. Ir labi lektori, normāli lektori, ciešami lektori un lektori zem katras kritikas, jo viņu lekcijas ir zemē nomests laiks, kad neiemācies pilnīgi un absolūti neko, tik un tā pēc tam viss jāapgūst pašmācībā.

Nezinu kā tagad, bet iepriekš 1.koledžā no esošiem diplomiem ieskaitīja vispārīgos priekšmetus, piem., ētiku, filozofiju, uzņēmējdarbību utt. Tas arī atvieglo dzīvi.

Es arī mācījos, kad bija mazi bērni, bet man ļoti daudz palīdzēja vīrs un vecāki. Tev jāskatās, vai būs pietiekoša atbalsta komanda, vai vīrs ir gatavs ieguldīties uz vairākiem gadiem. Kad bērni slimos, bet nākošā dienā Tev ir vairāki kontroldarbi, vai varēsi uz vīru paļauties.

Krustnaglina86

Bet interesanti kā ir mazākās pilsētās piem. Ar to praksi?! Un vai reāli regulāri izbraukāt uz Rīgu uz lekcijām, ja mājās mazi bērni?!!

Krustnaglina86
Tapēc jau Kumkurum raksta par atbalsta komandu, kas nepieciešama, lai to izveiktu. Man pašai ir tā, ka vīrs man teorētiski ir morālā parādā, - daudzus gadus viņš ir varējis būt radošā primadonna ğimenē. Tagad it kā mana kārta, bet - būšu godīga - ir daudz lietu, kuras tā normāli jēdz izdarīt tikai mamma

Krustnaglina86
Bezmaksas praksē Tevi paņems jebkur, bet jautājums, vai Tavā pilsētā reāli vajag vēl darbiniekus. Apstaigā aptiekas, paskaties, kāda vecuma farmaceiti strādā, vai daļa ir jau pensijas gados, vai vispār ir vērts ziedot no savas dzīves šos gadus, ja pēc tam nav, kur strādāt.

Izbraukāšana ir atkarīga no tā, cik tālu dzīvo no Rīgas, kādas transporta iespējas. Dzirdēju, ka viena sieviete, kam bija bērni, no Daugavpils braukāja katru nedēļu uz Rīgu uz lekcijām un vēl strādāja Daugavpilī, jo bija līgums ar aptieku. Lūk, tas man liekas sirreāli!

Tieši blakus koledžai ir kopmītnes, ja kas. Tiek visi, kas dzīvo ārpus Rīgas.

Rororo
Ja aptieka ir Tavs aicinājums, tad pāris gadus var pievērt acis uz to, ka nav superveselīgas maltītes bērniem vai varbūt ne tādās drēbēs uz bērnu dārzu apģērbti.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18402047