Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Apmaksātas farmaceita asistenta studijas

Krustnaglina86

Krustnaglina86

Violets
No koledžas manuprāt maza jēga, jo tāpat pēc tam jāstudē universitātē bakalaurs, lai kļūtu par farmaceitu un būtu normāls atalgojums.

Apmēram kāda alga ir farmaceita asistentam? Vai ir vērts?

No koledžas manuprāt maza jēga, jo tāpat pēc tam jāstudē universitātē bakalaurs, lai kļūtu par farmaceitu un būtu normāls atalgojums.
Ja skatās tā , tad jā - jēga maza . Bet ja nav nekāda profesija apgūta , tad tomēr tas ir daudz labāk nekā nekas .

Un es pazīstu daudz cilvēku , kuriem ir tikai tikai vidusskolas izglītība .

dundurs7777

Sveiki! Pacelšu diskusiju.

Rororo, Violets, Krustnagliņa86, vai kādai no jums izdevās uzsākt mācība?

Es pati šobrīd esmu aizsūtījusi pieteikumu, bet ir tik daudz bet.... Strādāt aptiekā gribu ļoti, bet nezinu, vai pietiks spēka visu paveikt. Tāpēc vēl lielas pārdomas.

dundurs7777

Es pabeidzu šajā pavasarī - martā.

Nav ko liegties, beigas bija smagas un daudz netrūka, ka būtu visu pametusi. No mācību pamešanas atturēja fakts, ka tad man būtu Mēness aptiekai jāatdod atpakaļ manā izglītībā ieguldītā nauda.

Paveicās dēļ kovida, - daudz kas notika attālināti. Ja būtu jābraukā katru nedēļu, arī neizturētu.

Mācību sadalījums pa gadiem ir nepārdomāts un netaisnīgs. Pirmajā gadā gandrīz visi priekšmeti ir salīdzinoši viegli, nekā sevišķa. Otrajā gadā - visi grūtie un specifiskie priekšmeti, kuros jākārto eksāmeni. Vēl kvalifikācijas darbs jāizstrādā un jāaizstāv. Jāraksta bezjēdzīgas prakses dienasgrāmatas.

Uz vietas aptiekā (4 dienas nedēļā) - tur jau ir atsevišķa opera. Man pašai ļoti veicās ar aptieku, - kolēģes foršas, juta man līdzi visu laiku, uztraucās par mani un maniem eksāmenu rezultātiem. Pēc mācībām man bija lemts palikt tajā pašā prakses aptiekā, kas arī uzskatāms par veiksmīgu momentu manā dzīvē.

Man ir liela ģimene. Pirms mācībām es 15(?) gadus nebiju strādājusi algotu darbu. Mācības Mēness aptiekas programmā bija saprātīgs lēmums, jo bija skaidrs, ka atrast darbu pēc tik ilga pārtraukuma ir diezgan nereāli. Tapēc esmu pateicīga viņiem par man doto iespēju.

Šobrīd esmu dzīves posmā, ko varētu saukt par normalizāciju. Strādāju pēc grafika, gaidu atvaļinājumu. Iet tīri labi. Vismaz esmu pie vietas.

Jāatzīst, ka cena par šo manu emancipēšanos tomēr bija diezgan augsta,- visi bērni kaut kādā mērā dabūja ciest: vienam sākās problēmas skolā, citam nošūpojās veselība. Manuprāt, tas dēļ tā, ka manis ģimenei tīri objektīvi tika mazāk nekā iepriekš, un fona stress par ieskaitēm un neiesniegtiem darbiem arī savu deva.

Droši jautā, ja interesē detaļas.

Krustnaglina86

dundurs7777
dundurs7777
Sveiki! Paldies, ka apjautājies. Tā arī neaizgāju farmaceitos, jo fiziski neizbraukāt, plus bērni, ğimene. Nē, sapratu, ka Es ar to galā netikšu.

dundurs7777

Rororo

Milzīgs paldies tev par atbildi. Es ļoti, ļoti apsveru, vai tas viss ir tā vērts. Man ir ģimene, no Rīgas esmu ļoti tālu, arī būtu iknedēļas braukšana. Bet galvenais jautājums, vai tas viss būtu tā vērts. Man ir 40 gadu, galva jau arī vairs neuzņem tik labi informāciju kā jaunībā.Baidos, ka pēc visām mokām neatradīšu sev darba vietu mūsu pilsētā. Jo, ja pareizi saprotu, tad farmaceita asistents drīkst strādāt tikai farmaceita uzraudzībā. Tas nozīmē ierobežotas darba iespējas. Bail, ka izmācos, bet nav darba.

Papildināts 22.06.2022 08:03:

Vari lūdzu uzrakstit sīkāk par mācību grafiku? Pirmajā gadā vispār nav vērtējumu? Nav sesiju parasto ziemā un pavasarī? Prakse aptiekā 4.dienas un 2. dienas mācības klātienē Rīgā. Vai mācības notiek visu cauru gadu, vai vasarā ir brīvs? Prakse, cik saprotu, iet visu cauru gadu bez pārtraukuma.

Krustnaglina86

dundurs7777
Es no Rīgas arī atrodos tālu, 150km. Tas man liekas nereāli, ja godīgi. Arī tuvojas 40 + kad daudz kas aizmirsts. Bet nu katram savs. Lienot svešā naudā, jāsaprot, ka ir jāiet līdz galam. Veiksmi

dundurs7777

Krustnaglina86

Jā, tāpēc jau ļoti apsveru visu, jo ļoti riskanti šis tomēr ir. Liels paldies Rororo par dalīšanos ar pieredzi.

dundurs7777

Mums kursā bija meitenes, kas braukāja no Daugavpils, Gulbenes, Madonas, Liepājas. Protams, ka nogurdinoši un vajadzīgs dzelžains gribasspēks, bet - viņas pabeidza un tagad strādā. Ir pieejama kopmītne, par kuru maksāja Mēness aptieka. Meitenes no reģioniem brauca jau ceturtdienas vakarā, tad sestdienās pēc lekcijām brauca mājās.

Par grūtībām "iebraukt" mācībās es arī uztraucos. Priekšrocības nenoliedzami ir tām meitenēm, kuras iepriekš dzīvē ir kaut ko mācījušās vai vismaz interesējušās saistībā ar medicīnu. Jebkurā gadījumā jārēķinās ar to, ka jāmācās būs un nopietni. Mācībām jāvelta laiks un enerģija. Visu jau neatprasa vienā piegājienā. Katrā priekšmetā ir diezgan skaidri noteikumi - cik un kādos termiņos būs kontroldarbi/ieskaites, kādi darbi jāiesniedz utt.

Papildināts 22.06.2022 18:41:

Ja pabeigsi, tad jau nemaz nav iespējas nestrādāt, līgumā ir punkts, ka 4 gadu jāatstrādā Mēness aptiekai vai arī jāatdod nauda. No mana kursa visas meitenes ir veiksmīgi iekārtojušās savās pilsētās. Viena braukā uz blakuspilsētu, bet viņai ir piešķirta dienesta mašīna.

Strādāt farmaceita uzraudzībā nozīmē to, ka aptiekas vadītājs (99%gadījumu) ir farmaceits. Mani jau pirmajā oficiālajā darba dienā atstāja vienu pašu aptiekā uz vairākām stundām. Mēnešiem ritot, vienatnē strādāju aizvien vairāk stundas. Vadītāja jau brīdināja, ka viņas atvaļinājuma laikā dabūšu viena strādāt pat vairākas dienas pēc kārtas. Kājas jau trīc no atbildības, bet kaut kā vienmēr izdodas izkruķīties.

Saistībā ar mācībām ir jāsaprot, ka studentam , tēlaini izsakoties, ir divi saimnieki - aptieka un koledža. Katram saimniekam savas prasības un noteikumi. Aptiekā (no sākuma pavisam noteikti) tevi uztvers kā bezmaksas apkopēju. Slaucīsi plauktus, mazgāsi grīdas, krāmēsi preci. Ar laiku sāks uzticēt sarežģītākas lietas. Pie kases strādāt ar dzīviem cilvēkiem mani sāka pa bišķim laist pēc pirmā gada. Koledžā nav konkrētas sesijas. Eksāmens vai ieskaite ir katra priekšmeta beigās. Vienlaicīgi iet 3- 4 dažādi priekšmeti. Kā viens beidzas, sākas nākamais.

Man lielākais klupšanas akmens bija ķīmija. Pasniedzēja vnk raidīja apziņas plūsmu, no kuras vispār nav ko pierakstīt, un kontroldarbos sagaidīja, ka studenti visu ir sapratuši. Mani izglāba iepriekšējo gadu kontroldarbu varianti, kuri cirkulē strap studentiem. Pēc tiem arī mācījos. Pasniedzēja gan mēdza mainīt jautājumus un visādi citādi pārsteigt, bet kaut kā izkūlos. Kad bija attālinātie kontoldarbi, zīmēju struktūrformulas uz sienas. Bija arī laboratorijas darbi.

Sevišķi kolorīts priekšmets - zāļu gatavošanas tehnoloģija ar mutisku eksāmenu un praktisko daļu laboratorijā beigās.

Farmakoloģija - vienīgais priekšmets, kura pasniedzēja bija, manuprāt, universitātes līmenī. Augstā līmenī arī atprasīja eksāmenā un katru kontroldarbu kārtoju, šķiet, vismaz 2 reizes.

Papildināts 22.06.2022 18:48:

Pa vasaru mācības nebija, bet aptiekā gan nav nekāda brīvlaika. Katru gadu pienākas 2 nedēļu atvaļinājums. Var neņemt visu uzreiz, bet pa daļām, ja vajadzīgas brīvas dienas.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18402047