Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Apmaksātas farmaceita asistenta studijas

Krustnaglina86

dundurs7777

Rororo

PALDIES tev liels par izvērsto aprakstu! Man arī vislielākās bailes ir tieši par ķīmiju. Nākošnedēļ aiziešu uz aptieku vēlreiz. Un tad jau jāizlemj.

Vai drīkstu tev rakstīt arī cāļpastā?

Es vēl gribēju pateikt: ja varētu pagriezt laiku atpakaļ un būtu iespēja kaut ko darīt savādāk, es ar vēl lielāku atdevi mācītos farmakoloğiju, farmakognoziju. Es kārtīgi iedziļinātos visās tēmās pēc būtības,- ne tikai ar mērķi kaut kā nokārtot eksāmenu/ieskaiti, lai tik tieku tālāk un lai nav akadēmiskā parāda.

Uz vietas aptiekā - reālajā dzīvē - ir 100 un 1 citas lietas, kas jāapgūst un koledžā to pat nepiemin. Piemēram, man liels izaicinājums bija ielauzīties darbā ar kasi un naudu. Bieži vien vajadzīgie medikamenti ir jādzenā rokā pa visu pasauli, lai tikai viņus dabūtu. Tas nozīmē, ka jāraksta meili, jāzvana nepazīstamiem kolēģiem. Farmaceita asistents (vismaz manā aptiekā) ir spiests mācēt tikt galā ar visām biroja lietām, ko lielākā aptiekā, iespējams, kārto vadītājs+vietnieks.

Ar to visu gribu pateikt, ka teorētiskajām zināšanām jābūt ļoti labām, lai vismaz nav jāuztraucas par to, ko saki reālajam cilvēkam - pircējam. Tas ir vienīgais, kam koledžas gados var sagatavoties. Visas biroja un praktiskās lietas mācās uz vietas; tām nevar pat nevar sagatavoties. Es tagad, šķiet, piedzīvoju brīdi, kad problēmkeisi sāk atkārtoties, kas, protams, dod cerību, ka ar laiku jutīšos drošāk.

Vēl es ieteiktu sev godīgi atzīt, kāds tu pati esi cilvēks pēc dabas. Es godīgi atzīstu, ka esmu diezgan haotiska un nekārtīga. Ir diezgan paradoksāli, ka tagad, pusmūžā, strādāju tieši aptiekā, kur tiešām jāstrādā precīzi; katrai mazākajai kastītei ir sava konkrēta vieta, ko nedrīkst mainīt utt. Man sanāk sevi diezgan lauzt šajā ziņā. Tiem, kuri pēc dabas ir pedanti, manuprāt, šajā ziņā ir vieglāk.

Mans trumpis ir spēja sazināties ar visdažādākajiem cilvēkiem. To arī mana vadītāja ir teikusi, ka viņa nespējot iedomāties cilvēku, ar kuru nespētu saprasties.

Protams, raksti man cāļpastā, ja vēlies, dundur.

Es izmācījos augstskolā 5 gadus par farmaceitu, katru darba dienu no 8-17,tagad nezinu, ko māca tiem asistentiem 2x nedēļā pa dažām stundām un divos gados.. pārējās dienas viņi strādā pa 8 h aptiekā, bet reāli viņi neko nezin, jo cirkulē gadiem viņu vidū špikeri, un neko varētu teikt nemācās, nu to nevar salīdzināt ar universitātes zināšanām.. varu secināt no tām ntam meitenēm, ko nācās sastapt, tas ir reāli murgs, viņu zināšanas.. ka uztaisīja tos asistentus!! Tāpat vieni nevar palikt strādāt.. , jāmācās ir kārtīgi nevis tjap ļap, darbs ir ļoti atbildīgs!Par sevi es vīlos aptiekas darbā, nomainīju profesiju, jo farmaceits ir vnk pārdevējs, jāpārdod portfelis, cilvēks atnāk pajautā ko labu, lai iesaka, bet viņam iedod, kas jānotirgo, pat nesapratīs klients.. Jā- asistenti būs bezmaksas apkopējas, mazgās podus, grīdas, plauktus, jo apkopējas daudz kur nav, vnk taupa naudu, algas mazas, nav to vērtas, jo nav privāto tīklu, ir kas diktē tirgu un ja negribi nestrādā

fdsar
Arī manā kursā bija meitenes, kuras tā arī pabeidza, reāli neko nemācoties: nekrietni špikojot, ntās reizes pārrakstot kontroldarbus, atrodot kādu donoru, uz kura pleciem uzmesties, ja jāiesniedz kkādi grupu darbi utt. Laboratorijas darbos ielienot pie pēdējā galda pašā stūrī, vēlams ar kādu "donoru", kurš saprot, ko izlasa.

Vai man ir jebkāda cieņa pret šādu studentu? Vai es gribētu strādāt kopā ar tādu? Noteikti nē. No katra paša atkarīgs, ko viņš no šīm studijām paņem. Ar mani viss ok: mācījos no sirds, konspektēju, gatavojos eksāmeniem godprātīgi. To, ka izdarīju maksimumu, apliecina arī tas, ka mana prakses vadītāja pie sadales pieprasīja, lai mani viņai atstāj. Un man iet labi.

Koledžas problēma ir tā, ka viņi neatsijā šos sūdīgos studentus. Ļoti ātri izkristalizējas, kāds katrs ir. Diemžēl koledža šos maksas studentus uztver kā ienākumu avotu un nesteidzas atskaitīt.

dundurs7777
Tev cāļa pastā vēstulīte!

dundurs7777
Čau!

Gribētos zināt vai tu aizgāji studēt par farmaceita asistentu?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18402047