Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Par ballīti mājās

Xsensy

Xsensy
Diez vai 3 gadnieku ballītē, kura tēmas autorei paredzēta, derēs mēmais šovs un RIMI lapiņu spēle.

Papildināts 16.01.2020 08:18:

Iespējams autore pirms tam bijusi ar savu bērnu aicināta kādās smalkās mājās un ballītēs ar dārgiem animatoriem, izklaidēm utt un tāpēc satraucas, ka nevar līdzvērtīgi izpausties. Tas ir saprotams, īpaši ņemot vērā, cik autore to jūtīgi uztver (neizlasīju nekā tāda komentāros, ka jāslēdz tēma). Es viņas vietā, ja tik ļoti satrauktos, tiešām netaisītu to ballīti ar svešiem vecākiem, tikai kādus tuvākos, kas jau mājā bijuši, 3gadniekam tās ballītes nav tik svarīgas, bieži vien tās ir, lai vecāki izrādītos. Viņam pietiks arī ar ballīti šaurā lokā, lai ir dāvanas un svētku kūka ar svecītēm.

Bet nu šī reize ir jāpārdzīvo. Dziļi jāelpo un jānomierinās. 50 g var ieraut mieram.

Pēdējās izmaiņas: MartaMartaMarta, 16.01.2020 08:19.

kikii_

Es tā arī nesapratu, kas iepriekšējā tēmā autorei likās aizskarošs un aizvainojošs. Nekā tāda nesamanīju. Bet, varbūt, ja ir tādas lielas bažas un tāds pārjūtīgums, tādus pasākumus nevajag rīkot?

Kumparsita

Man personīgi vienīgā bērnu ballīte, kas raisīja pārdomas - jubilāram palika 2 vai 3 gadi, uz ballīti saaicināti radi un vecāku draugi - gan ar bērniem, gan bez. Dārzā uzklāts galds, tiek cepti šašliki, tiek lietots alkohols. Faktiski tusiņš vecākiem, kurā bērni kaut kur savā nodabā skraida apkārt pa dārzu. Daži no ciemiņiem, ieskaitot jubilāra tēvu, bija diezgan "labā" kondīcijā ballītes beigās.

Kumparsita
Izņemot tādu izteiktu kondīciju, man šāda svinēšana, kā tu apraksti, īpašas pārdomas neizraisa. Manuprāt, tā apmēram svin draugu lokā savu mazuļu dzimenes. Diezgan izplatīti un pat saprotami. Sevišķi laukos.

Man arī bija žēl, ka to tēmu slēdza. Paldies par tēmu, Xsensy.

To, kāda apmēram ir māja, tie vecāki tāpat apmēram nojauš pēc tā, kā ir saģērbts bērns un tu pati, vai ja ir dzirdējuši, kur tu strādā vai kādi tev ir ģimenes apstākļi. Neviens cilvēks nedzīvo tik izolēti, lai nesaprastu, ka cilvēku ienākumu līmeņi ir ļoti atšķirīgi. Es citu mājas nevērtēju, tāpēc man nekad nav bijis bail kādu aicināt. Ieteikumi:

1) ja mājās ir kaut kas negaidīts (sausā tualete ārā, dūmojoša malkas krāsns, ūdens tikai āra akā ar spaini smeļams, ar mantām piebāzta viena maza istaba, kaķa piečurāts, neiztīrāms dīvāns, kādi mājdzīvnieki-jā, tas viss var būt arī dzīvokļos), vajag pabrīdināt viesus. Jāatstāj iespēja cilvēkiem, kam kaut kas tāds var nepatikt, nenākt.

2) Sakārto māju, cik nu iespējams. Viesiem būs vienalga par mājas iekārtojumu, ja viss būs daudz maz tīrs. Viesi uz savām zeķēm pamanīs tavas grīdas tīrību, tāpēc parūpējies, lai grīda ir tiešām tīra (ja vajag, mazgā kaut ar ziepēm). Viesi pamanīs tīrību tam, uz kā viņiem būs jāsēž. Ja tas ir kaut kas ne pārāk tīrs, uzklāj tīru audumu vai segu. Trešā lieta, ko viesi pamanīs- galda tīrību (tas ir pats svarīgākais!). Galdam jābūt tīram, ļoti pievērs uzmanību galda piederumu un trauku tīrībai. Visam uz galda jābūt spodram, bez izkaltušām ūdens pilēm vai piekaltušām ēdienu paliekām. Sagatavo noteikti salvetes. Un ceturtā lieta, ko viesi pamanīs, ir smarža tavā mājā. Noteikti kārtīgi ar caurvēju izvēdini māju vismaz pusstundu pirms viesi ierodas. Ja tavai mājai ir kāds īpašs aromāts, kas nepazūd vēdinot, pasmaržini māju ar kaut ko- izvēdini un pavāri katliņā kafiju. Tiko viesi apsēžas, piedāvā normāli pagatavotu kafiju (aplietu, ne vārītu). Pārlieciniies, lai tualete ir izmazgāta un nesmirdīga, lai ir tualetes papīrs. Un vēl- pārbaudi, lai tava bērna rotaļlietas, ko piedāvās viesiem, ir tīras (lai nav lipīgas vai acīmredzami netīras). Visu to, kas ir pieminēts, viesi vērtēs, pārējais viņiem nebūs ļoti svarīgs (būs vienalga).

3) galds. Varbūt bufetes tipa galds vai tāds, pie kura visi sēž. Ja visi sēž pie galda, vietas jāparedz arī bērniem. Ja bufetes tipa galds, tad jāparedz visiem sēžamie. Ja nepietiek sēžamo, var salikt uz grīdas dekoratīvos spilvenus, bet tad tiem jābūt vismaz 3 un vēlams tur apsēsties mājiniekiem. Iepriekš viesi jābrīdina uz ko tu aicini- uz pusdienām vai kūku. Ja nepasaka, pēc noklusējuma viesi sagaida pusdienas. Ja tev nav naudas, tad vari aicināt uz kūku, bet tad izvēlies atbilstošu laiku- plkst.14 vai citu laiku drīz pēc pusdienām vai vakariņām. Aicināt uz kūku nenozīmē iedot tikai kūku. Ir jābūt tējai, kafijai (arī pienam un cukuram), kādām nelielām uzkodām (sviestmaizes, augļi). Tādā formātā svinībām jābūt īsām, līdz 2h. Ēdiens jāliek tā, lai pietiek visiem (kopumā apmēram 500g uz cilvēku, no tiem 150-200g ir kūka.).

Nu nez, tā kā autore tik pārjūtīgi reaģēja uz pilnīgi neitrāliem komentāriem, tad viņai pilnīgi noteikti liksies, ka visi viņu kritizē un aprunā, pat ja tie būsvislabvēlīgākie un uzticamākie cilvēki. Man domāt, ka bērnu ballīte ir mazākā problēma.

Papildināts 16.01.2020 09:13:

EnijaEnija
Ļoti labi ieteikumi!

Kumparsita

Lusesita
man šāda svinēšana, kā tu apraksti, īpašas pārdomas neizraisa.
Nu jā, kādas nu katram prioritātes. Un paradumi ģimenē. Man vēl joprojām nav saprotams, kāpēc kādam ir jāpiedzeras bērnu ballītē un kāpēc mazu bērnu jubilejas pasākumos vispār ir vajadzīgs alkohols. Un vēl joprojām atceros sava ex neizpratni, kad atteicos pirkt šņabi uz mūsu bērna 1 gada jubilejas svinībām - laikam jau tas bija vēl viens no iemesliem, kāpēc ex ir ex

Xsensy

Ēdamais-3 cīsiņu paciņas, viegli salāti, 2 čipsu pakas un 1 paka maršmelow. Viss loğiski tika notiesāts vienas stundas laikā. Bērnu ome izcep kotletes, vāra kartupeļus, bet pasauc tikai savējos radus ēst..vot tur nu es biju uz pauzes....

Tās ir īpaši nepatīkamas viesības, ir bjis līdzīgi (uz galda cepumu paka un tēja, aicinot uz dzimšanas dienu). Tikai nevis ome cep, bet mājinieki dīdās, gaida, kad ciemiņi ies prom, lai var paēst.

Kumparsita

Man arī prioritāte nav piedzerties, un mazu bērnu pasākumā to nevajag darīt, jo bērni ir jāpieskata, taču tādas apmēram tās svinēšanas (ja atskaitām smagu alkoholu) sanāk, it īpaši, ja svin vasarā ārā. Tāpat pasēž arī pieaugušie normāli savā lokā. Galvenais, lai mazos pieskata. Viņiem ļoti patīk tāpat vien paskraidīt. Organizētas spēles 2-3 gadniekiem nevar vilkties stundām, nav vajadzīgi vienmēr animatori un klauni.

black sand

EnijaEnija
Labi ieteikumi!

Tiesa nav jau teikts ka autorei ir objektīvi iemesli satraukties,varbūt viņa vnk pirmo reizi dzīvi sava māja aicinās svešiniekus un tad saprotami kādēļ stress. Es gan teiktu ka nu i nafig,tad varbūt var bērnu dārza vienoties visiem viena perioda jubilāriem kādu kopīgu bērnu pasākumu vai pateikt ka tik maziem bērniem pasākumu rīkosi tikai vasara jo dzīvoklis mazs un bērniem nebūs aizraujoši. Aicināt mazu kompāniju labvēlīgāko cilvēku vēl pirms pasākuma vnk ciemos lai vēlāk ir mazāks stress

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18402069