Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Par ballīti mājās

Xsensy

Par ēdieniem man ir bijis otrādāk (pat divas reizes) , ka draugi paņem līdzi svešus cilvēkus uz manām ballītēm ar tekstu “Te dod ēst!“ sviests!

Es bērnu vecākus parasti neaicinu, neliekas pareizi savā teritorijā aicināt pussvešus cilvēkus, arī visu grupiņu neaicinu 4-5 draudzenītes pati izņemu ātrāk no bērnu dārza un tad ap septiņiem vakarā vecāki ierodas pakaļ savām atvasēm

tra-la-la

Nelasīju šeit visus komentus, bet, gadījumā, ja dzīvoklis nav remontēts, tad ļoti saprotu autores sāpi. Un ir muļķigi teikt, ka neviens, nekad nenovērtē. Novērtē. Varbūt skaļi nesaka, varbūt slikti nedomā- bet piefiksē. Un, ja citi dzīvo šikak, bet kadam vecs linolejs (minējums), tad pilnīgi saprotu sāpi

Upene

Man ir ļoti paveicies, ka dzīvoju mājā ar dārzu un 2 bērniem svētki ir vasarā. Tad nu ir dārza balles ar rotaļām, lielajiem burbuļiem, lokšaušanu un gleznošanu. Parasti galds plus desas/ šašliki. Lielajam ir aukstajā sezonā, tad nu tur vairāk svin boulingā, kartingtos, kvestā ar saviem draugiem. T.i. aktivitātes plus pusdienas. Visi apmierināti, visiem patīk.

Ir būts ciemos uz visādām ballēm un secinājums, ka man patīk, ja ir padomāts, ko bērniem darīt , spēles, aktivitātes, lai nav plika skriešana. Nepatika tās, kur bija daži glauni ēdieni, smalks vīns pieaugušajiem, net bērni vnk savā vaļā lai paši tiek galā, kas beidzas ar multenes ieslēgšanu, lai pieaugušajiem netraucē.

Un viena balle bija, kur tiešām nebija ko ēst. Šašliks, bet ļoti maz, kādi dārzenīši un viss. Braucām kafejnīcā pec tam.

Papildināts 16.01.2020 09:44:

Mājokli nekad neesmu vērtējusi ne arī balles glaunumu. Man svarīgi, lai bērns izklaidējas un ir priecīgs . Pārējais 2.plānā.

tra-la-la
Nē, nu pamanīt jau pamana, uz kuru rajonu jāved un vai paneļmājā vai villā Mežaparkā, bet nedomāju, ka uzreiz tiek vērtēts - pacelts vai domās nogremdēts - cilvēks pats par sevi!

Upene

Starp citu, balles ārpus mājas nemaz nav dārgas. Esam bijuši pārgājiena tipa ar ugunskuru un desām. Un uz kalniņa bija forši. Vasarā jau vispār ideāli. Pop up pikniks jebkur, kur bērniem ir ko darīt.

Papildināts 16.01.2020 09:48:

Man berniem ir draugi no pavisam maziem hruščovku dzīvokļiem. Nu un? Forši puikas, kāda tur sociālā atstumtība? Tās tādas Burkā kundzes problēmas. Iztaisīties.

Kumparsita
Es arī savām tā svinēju kādas 1.-4.gadu jubilejas. Piedzēries neviens nebija, bet jā, pieaugušajiem bija gan šampis, gan kāds Mohito, alus utt.

Te būs ieteikumi par svinību organizēšanu:

1) Padomā, ko bērni viesībās darīs. Vai ir kādas rotaļlietas? Ja nav, jāizdomā atrakcijas. Idejas bērnu spēlēm var atrast internetā (nu ja galīgi nekā nav, var kaut vai lapas un krītiņus bērniem iedot). Vai ir vieta, kur spēlēties (ja ir viena maza istaba, tad tur nav kur spēlēties)? Ja nav, tad jāpadomā, kur apkārtnē ir kāda rotaļām piemērota vieta- varbūt pie mājas ir publisks spēļlaukums, parks vai mežs vai kāda zaļā zona? Var uzcienāt viesus, tad iziet ārā izskrieties (arī jāpadomā par spēlēm, internetā paskaties, nu kaut vai ziepju burbuļus lai papūš) un tad nākt uz torti (ar svecēm).

2) Padomā par bērnu vecākiem. Ar katru bērna vecāku ir jāparunā kaut mazliet. Jāpasaka paldies, ka izbrīvēja laiku un ieradās, jāpasaka paldies par dāvanu bērnam. Ja esi vientuļā māte, varbūt tev ir iespēja uzaicināt kādu tuvinieku vai draudzeni, kas varētu bērnus pieskatīt, izklaidēt, lai vari parunāties ar viesiem. Ja tev ir partneris, tad atkarībā no tā, kas kuram labāk padodas, sadaliet lomas- viens pie bērniem, otrs pie pieaugušajiem. Pēc brīža samainieties lomām.

3) Ja nezini, ko uz galda likt, būs ļoti pieklājīgi no tavas puses apjautāties vai kādam bērnam vai pieaugušajam nav kāda alerģija. Ja ir, tad iespēju robežās ņem to vērā. It īpaši pārbaudi kūkas sastāvu, lai nav tā, ka kāds bērns nedrīkst ēst. Ja to nav iespējams ņemt vērā (kāds nevar glutēnu vai pienu), vari apjautāties tā bērna vecākam padomu- vai ir kāda kūka, kuru bērns var vai varbūt vari nopirjt kaut ko citu tam vienam bērnam (paprasi, ko tieši, jo katram kaut kas cits garšo). Tāda iejūtība tevi jau uzreiz pacels viesu acīs.

4) Vissvarīgākais ir tava attieksme- tev jāpriecājas, ka viesi priekš tevis un tava bērna ir izbrīvējuši laiku, atnākuši. Parādi viņiem, ka gaidīji viņus un ka tev rūp viņu labsajūta. Piedāvā tēju, kafiju. Sagatavo traukus (cukuru, pienu, salvetes, uzkodas, ūdeni (pudeles), kādu sulu, tējas paciņas) iepriekš, noliec redzamā vietā, lai viesi var pašapkalpoties. Karstu ūdeni atnes drīz pēc tam, kad ierodas viesi. Ja iesiet ārā, pēc pastaigas piedāvā iespēju nomazgāt rokas (sakop telpu, kur ir izlietne, noliec tīru dvieli). Pārbaudi vai tualetē ir papīra rullis+ vēl vienu noliec kaut kur tuvumā, redzamā vietā (ja beidzas, lai viesis pats var paņemt jaunu).

Ja sekosi ieteikumiem, visam vajadzētu būt diezgan labi, viesi neko sliktu nepadomās un viņiem visticamāk būs vienalga, kāda tev māja.

Papildināts 16.01.2020 10:22:

tra-la-la

Un ir muļķigi teikt, ka neviens, nekad nenovērtē. Novērtē. Varbūt skaļi nesaka, varbūt slikti nedomā- bet piefiksē.

Nu, protams, ka pamana vai tā ir villa vai mazs, neremontēts dzīvoklis, bet starp "novērtēt" un "konstatēt" ir liela starpība. Draugus taču neizvēlamies pēc "kurš smukāks", bet gan pēc satura. Tāpat viesībās. Villa, kurā uz galda ir pāris cepumi un neviesmīlīga, pret viesiem pavirša namamāte izsauks negatīvas emocijas. Un pretēji- mazs, neremontēts dzīvoklis ar viesmīlīgu namamāti, patīkamu uzņemšanu, izsauks pozitīvas emocijas un būs vēlēšanās tur vēl kādreiz būt.

Klau, Enija, tu te taadas aciimredzamas lietas apraksti paaraak jau nu elementaaraa liimenii, it kaa videejam pieaugusajam tas jau taapat nebuutu skaidrs.

aplis

https://www.dailymail.co.uk/femail/article-7873769/The-weirdest-things-people-seen-elses-house.html

No viesošanās citu mājās cilvēk mēdz atcerēties nu ļoooti spilgtus iespaidus:

izbāztu bruņurupuču kolekcija

izrotāta Ziemassvētku eglīte augustā

drauga tētis skatās multenes, ēd no burkas mārrutkus, deguns aizspiests ar knaģi

zeķe pielipusi pie šķīvja, šķīvis pielipis pie grīdas, jo apakšā pussapuvusi pele

caurums grīdā tieši aiz durvīm

Ja nopietni, man vislabākais liekas komentārs, ka jāpievērš uzmanība tīrībai - galda piederumu tīrībai, grīdai, lai mati nebūtu ēdienā un mājdzīvnieka spalvas pa visu māju u.tml.

Un ir muļķigi teikt, ka neviens, nekad nenovērtē. Novērtē. Varbūt skaļi nesaka, varbūt slikti nedomā- bet piefiksē.

Piefksee un censas komuniceet ar sev liidziigajiem. To es loti labi varu noveerot muusu ciemataa, kur peedejo gadu laikaa ir ievaakusis un vairaak vai mazaak glaunas maajas saceelusas daudzas jaunaas gimeniites, tur to gradaaciju un kursh ar kuru komunicee, var loti labi redzeet. Un nevajag izlikties, ka taa nav.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18402069