Vārdiņi!

Deaah

Slēdza Deaah.

Protams, ka nopietni. Nezinu gan, cik jums abiem ir gadu...Teiktu, ka otrs vards ir Kaspars, neviens acis pat nepamirksinatu. Tacu padoma ar galvu. Lai cik sens un forss tas Adolfs nebutu ka vards, tam bernam bus ar to vardu jadzivo. Protams, ka skola vinu izsmies un par Hitleru sauks. Tev to vajag? Hitlers no vestures gramatam nepazudis.

Varbut iesaki, ka gribetu vira vardu par otro vardu?


Deaah
Nu Ksavjera taisnība. Ja jau Cālī šis vārds izraisa tādas diskusijas un emocijas, tad padomā kā būs bērnam ar tādu vārdu dzīvot. Par to daudzi vecāki neaizdomājas- man patīk un lieku...bet bērnam ar tādu jādzīvo.

Es strādāju ar bērniem un šad tad nākas nodomāt - ar kuru galu vecāki domājuši, bērnam tādu vārdu ieliekot.

Ksavjera

Lucretia

Vesturi skolas macis ari pec 100 gadiem un diez vai kads kaut ko aizmirsis.. Hitlers nav izdzesams no vestures gramatam un diez vai Adolfs juniors jutisies erti vestures stundas, kad visi automatiski pagriezisies pret vinu.

Papildināts 23.01.2020 16:31:

kristala

Nu ja, un tas tas ta stulbi katreiz skaidrot, ka ne,ne - musu Adolfam nav nekada sakara ar to otru Adolfu, mums pasiem bija savs labs Adolfs, kura varda nosaukts utt. Prieks kam dzivi sarezgit?

Turklat ari jaskatas, vai jauniesi netulko mazo Adolfu vai Adolfa vecakus ka nacisma piekritejus. Cilvekiem fantazijas pamatigas.


Interesanti, ka ģimenes mantojums, bet ne puisim, ne viņa tēvam tāda vārda nav. Tātad paši nezin kā tas būs sadzīvot ar tādu vārdu. Bet domāju, ka nav ko mums maisīties. Pietiekoši pieauguši ir, lai bērnus taisītu, būs arī pietiekoši pieauguši, lai sadzīvotu ar sekām.


Katrā ziņā autore varētu šo diskusiju vīram parādīt, jo tas jau iededzies par šo vārdu. Varbūt apdomāsies, ka nav ko bērnam dzīvi sarežģīt.

Lucretia

Ksavjera

jā, varbūt mācīs pēc 100 gadiem. Iespējams. Bet vienmēr kādai vēsturiskai personai būs vārds. Vienalga vai Ādolfs, Bonaparts, Mao vai Hannibals. Vārds kā tāds jau nav vainīgs. Nu katrā gadījumā tur ir jābūt labai audzināšanai un veiksmei (lai bērnam būtu gana pašpietiekams raksturs). Nekad jau nevar zināt kāds izaugs tas vārda nēsātājs, turklāt, ja vecākiem māc lielas šaubas, ka bērnā spēs ieaudzināt to visu, labāk izvēlēties neitrālāku vārdu.

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18402335