Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Par izglītību

extness

Iespējams mani te daudzi nesapratīs, bet tomēr vēlos izteikties.

Esmu no jauktas ģimenes - māte latviete, tēvs krievs. Mācījos latviešu skolā. Tālāk... man tas pats variants - meitas tēvs krievs (labi runā latviski), bet meita kategoriski izvēlējās vietējo krievu skolu-liceju. Šogad mūsu gudrie nolēma, ka visiem jāmācās tikai latviešu valodā uz 80%, bet tie mūsu skolotāji to valodu neprot! Mana meita sākusi nepareizi runāt - tā kā runā skolotāji! Pārsvarā tāpat stundas noris krieviski, bet eksāmeni (mums sestā klase) būs latviski! Un kas tālāk? Kas būs devītajā klasē? Kāpēc to darīt? Mums krievu skolā bērni 80% nēsā latviešu karodziņus, mana meita pat istabā ir Latvijas karogu piekarinājusi, esot patriote. Es nē.... Var būt, ka kautkādā maskavas rajonā ir citādi, bet mums ir tā. Parasta rajona skola. Mūsu bērni pat uz sejas svētkos izvēlas nevis puķītes, bet latvijas karodziņus. Viņi jūtās un grib būt piederīgi šeit.

Mana sāpe, ja kāds nesaprata - kā visu gadu mācīties vienā valodā, bet eksāmenus kārtot citā?!

extness
Nu tas, ka konkrētā skolā stundas notiek tikai krieviski, tā ir skolas atbildība un bērnu interešu neievērošana, kuriem eksāmeni jākārto latviski.

Resnā Žurka

Nu un kuru vainot? Valsti, ka beidzot dara to, ko jau pirms gandrīz 30 gadiem bija jāizdara? Vai tomēr tos, kas sapirka valodas prasmes apliecības, bet valodu neprot un negrib prast?

Ir sanācis būt vairākās Rīgas skolās un bērnudārzos, kur pamatā krievu valoda.

Piemēram:

1. Direktore brīvi runā latviski, viss personāls ar mani runāja latviski, arī skolēniem problēmu nebija, jauki un laipni.

2. 18. novembra koncerts, viss latviski. Skolēni lauzītā latviešu skaita dzejoļus, direktore ar mokām no lapiņas nolasa, zālē sanākušie klusām izklaidējas kā māk, svētku tērpu nav pat tiem, kas uz skatuves.

3. Direktore ar mokām izspiež dažus vārdus latviski, laimīga, kad pāreju uz krievu valodu. Pārējais personāls neizrāda pazīmes, ka zina valsts valodu.

Par laimi, 3. ir bērnudārzs. Taču jauktais (krievu un latviešu grupas) un atrodas Rīgas vienā no latviskākajām apkaimēm.

extness
par kādiem eskāmeniem sestajā klasē tu runā? tu domā tos valsts diagnosticējošos pārbaudījumus, kuriem patiesībā nav nekādas nozīmes? (pat atzīmes nebūs, vien ieliks procentus e-klasē, tā teikt, lai tu esi informēta).

lai vingrinās, uztraukties varēsi 9.klasē.

Kāpēc vispār stundas notiek krievu valodā? Sen šim bija jābūt risinātam! Gribas krievu valodu mācīties _lūdzu, atsevišķa stunda vai mazākumtautību skolā!

Bērns 7 gados stingri nolemj ka ies krievu skolā un vecāki dara kā bērniņš grib? Manējā tad dzīvotu Disneyland!

Papildināts 18.02.2020 10:39:

Kāpēc vispār stundas notiek krievu valodā? Sen šim bija jābūt risinātam! Gribas krievu valodu mācīties _lūdzu, atsevišķa stunda vai mazākumtautību skolā!

Bērns 7 gados stingri nolemj ka ies krievu skolā un vecāki dara kā bērniņš grib? Manējā tad dzīvotu Disneyland!

Papildināts 18.02.2020 10:40:

Vai,gribetu tik 1x, sanāca vairākas.

Cucamonga

Ja es dzīvotu Rīgā, mani bērni arī, visdrīzāk izvēlētos krievu skolu. Pat grūti teikt kāpēc. Bet draugus atrod krievvalodīgo vidū un komunikācija notiek krievu valodā. Pie Igo bez spaidiem un spiešanas. Patīkot abiem.

Papildināts 18.02.2020 10:53:

Par to valodas mainu skolās. Principā es piekritu, ka apmācībai jānotiek vienā-latviešu valodā. Bet man jāaizdomājas, ka pedagogi-vai maz pārzin to valodu tādā līmenī, lai spētu bērniem pasniegt priekšmetu latvieus valodā. Arguments-nāks citi, nu nesmīdiniet.
Man jau tagad šķiet, ka nekas daudz latviešu valodā krievu skolas nenotiek. Bet tas manas aizdomas.

Отпускайте идиотов и клоунов из своей жизни. Цирк должен гастролировать! © Ф. Раневская

Resnā Žurka

Principā jā. Diagnosticējošie darbi nevis eksāmeni. Skola psiho, jo uzrādīsies slikti rezultāti valodas dēļ. Ņemot vērā, ko likums jau sen prasa valodu proporcijas ziņā no mazākumtautību skolām, valodai nebūtu jāietekmē rezultātus.

Kārļa mamma
Autore, manuprāt, satraukta par 9.klases eksāmeniem. Un normāli, ka tā. Kāda vairs jēga par to būs uztraukties, kad jau eksāmeni klāt.

JA runa ir par 9.klases eksāmeniem (lai gan man liekas, viņa satraucas par 6.klases pārbaudījumiem, kuri ir teju tūliņ), tad taču visas iespējas darboties! 3 gadi- maini skolu, meklē jēdzīgus skolotājus, visas iespējas situāciju glābt!

Ja vien negribas principiāli pabļaustīties.

ehmm, kādā valstī mēs dzīvojam? problēma ir tā ka sen vajadzēja būt valsts izglītībai valsts valodā.

ja grib krievu, mācieties Maskavas tālmācībā.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18403457