Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Sarunas par indeksu fondiem

evicevi

evicevi
man kaut kā šķita, ka Tu izmanto IB. Vai Tu joprojām izmanto eftmatic?

Es šobrīd pētu opcijas un mēģinu saprast, kura būtu man piemērotākā. Tā kā bankas vajadzībām izmantoju Swedbank, tad izskatās, ka ieguldot sākot no 500 eur vienā reizē (jo komisija par pirkšanu sākot no 10 eur) arī Swedbank opcija ir vērā ņemama.

Swedbank var lietot, jā, ja katrs pirkums ir par lielāku summu. Labāk tā nekā ieguldīt aktīvajos fondos.

Es pati jau pirms kāda laiciņa visu savu ETFmatic portfeli pārdevu un pārgāju uz Indexo 3. pensiju līmeni (100% akcijas). Tas būtu ideālais variants, ja vien nebūtu jāgaida līdz 55 gadiem, lai naudu izņemtu.

Vēl es gaidu, kad Mintos ieviesīs ETF pakalpojumus. Viņi jau pie tā strādā, šogad varētu būt gatavs. Tur komisijām vajadzētu būt zemākām nekā bankās. Visticamāk es tad pirkšu tur, ja negribēšu likt 3. līmenī.

Atgādiniet, lūdzu - ja ieguldijumu konta ir tikai iemaksas, bet izmaksas nav bijusas - vai gada deklaracija kaut kas, izraksts bus jaliek pielikumos? Vai kamer naudu neiznem, VIDam nekadus izrakstus nedod.

Jazz_
Nē, tev nekas nebūs jāraksta. Un ja tev ir speciālais ieguldījumu konts, tad tev jāziņo VIDam tikai tajā brīdī, kad tu no turienes būsi izņēmusi ārā vairāk nekā ielikusi iekšā.

lbv1981

evicevi
Kas bija tas iemesls, kāpēc pārdevi savus ETF un aizgāji pie Indexo? Man liekas, ka pašam ETF pārvaldīt tomēr ir izdevīgāk, jo Indexo, lai arī nelielu, tomēr kaut kādu komisiju virsū liek. Man kaut kā vienmēr ir licies, ka caur pārvaldītājiem ir vērts laist tikai lai saņemt IIN atmaksu un visu pārējo tad pašam labāk apsaimniekot. Bet varbūt Tev kāds cits domu gājiens par šo?

Mazākām summām man tomēr patīk tie Swedbank Robur fondi, kurus var pirkt un glabāt bez komisijām. Tikai, protams, jāskatās, kuriem ir zemākās pārvaldnieku komisijas. Man, piemēram, ir tādi, kur komisijas ir 0,2% un 0,3%. Apmēram tas pats, kas ETF.

pieturaties pie regularitātes stratēģijas vai kerat lētos brīžus?

Jazz_
Personīgi es pieturos pie regularitātes, jo noķert tos īstos brīžus nav iespējams. protams, ja vienā dienā (kā vakar) FB uzlec 25%, nu tad pirkt nav vērts, bet nu tas ir ļoti reti.

Gadiem izmantota stratēģija un nepieviļ. Tagad arīdzan tirgū parādās normālas ienesības obligacijas, tie Bigbank, tagad Eko Balt. Ir opcijas, tikai jārok.

es priekš sevis esmu noteikusi summu, kuru mēneša laikā novirzu ieguldījumiem. Un tad jau mēneša ietvaros pēc izjūtām vados, kurā dienā veikt ieguldījumu. Ar nosacījumu, ka sākoties jaunam mēnesim ieguldījumu kontā nav neizmantotas naudas.

lbv1981
Nav jau tā, ka pirms tam es savus ETFus pārvaldīju pati. Viņus pārvaldīja ETFmatic un par to ņēma 0,48% gadā. Indexo jau arī ņem savu komisiju, protams, bet es varu dabūt arī nodokļu atmaksu, tā kā man tas ir izdevīgāk.

Robur fondi nav indeksu fondi, tie ir sliktāks ilgtermiņa investīciju variants. (Iemeslus vari lasīt šīs tēmas sākumā.)

Jazz_
Es pārsvarā pieturos pie regulāras stratēģijas.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18403629