Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Sarunas par indeksu fondiem

evicevi

MioMioMio

Hmm, teorētiski it kā sapratu aprēķinu. Bet kā to praktiski izpildīt īsti nē Nu atkarīgs, protams, ko tieši iedod ETFmatic. Ja sarēķinātu jau peļņu, tad jau būtu labi. Bet pēc līdz šim internetā atrastā neesmu droša, vai viņi nedod vienkārši transakciju sarakstu. Atkal jau - ja pilnīgi visas transakcijas kaut kādā vienā excelī, tad jau es vēl pat varētu sarēķināt par cik pirktās pārdodu. Ceru, ka nav jālasa visa pirkšanas info ārā no tiem ikgadējiem pdf-iem, tad gan būtu murgs. Padomāšu, vai gribas VID par šo jautāt, cik esmu līdz šim ar viņiem konsultējusies, par kaut nedaudz specifiskiem jautājumiem sakarīgu atbildi neieguvu, tikai citātu no likuma, ko biju jau atradusi pati.

It kā gribētos šo saprast, pirms tur daudzus gadus guldu iekšā naudu. Ka nav beigās baigās problēmas ar šo. Bet laikam jau sliktākajā gadījumā backup ir vajadzības gadījumā pārdot visu, nomaksāt kapitāla pieaugumu no tobrīd uzkrātās vērtības, un atlikušo (tobrīd nevajadzīgo) daļu uzreiz ieguldīt no jauna?

MioMioMio
vajadzības gadījumā pārdot visu, nomaksāt kapitāla pieaugumu no tobrīd uzkrātās vērtības

Man liekas, ka tas nebūs tik vienkārši. Varbūt es vēl papētīšu sīkāk. Bet, godīgi sakot, es pašlaik izmantoju ETFmatic, jo vienkārši nav citu alternatīvu, bet ceru, ka nākotnē tās parādīsies. Indexo 3. pensiju līmenis ir viena lieta, bet ir arī vēl Mintos plāni. Viņi tuvākajā laikā plāno iegūt brokeru sabiedrības licenci un pēc tam (varbūt tuvāko divu gadu laikā) piedāvāt klientiem iegādāties ETF-us caur viņu platformu. Ja viņu komisijas būs saprātīgā līmenī, tad es droši vien došu priekšroku Mintos, nevis ETFmatic.

Par to kapitāla pieauguma nodokli, problēma aprēķināt jau nav tikai etfmatic gadījumā. Kad pirms pāris gadiem ieguldīju bankas fondos bija tas pats. Sākumā pārdevu daļu, bet kā rēķināt nevarēja saprast. Banka jau arī neko nepiedāvā. Tos pašus tranzakciju darījumus. Toreiz izrakos visur, beigās kaut kā sapildīju. Neviens pēc tam neko nejautāja.

Šobrīd gaidu indexo 3. pensiju līmeni. Šo gan ir vērts apsvērt kā ilgtermiņa ieguldīšanas variantu. Interesanti kādas būs komisijas.

Personīgi es ar Mintos gan laikam nesteigtos.

MioMioMio

Par to kapitāla pieauguma nodokli, problēma aprēķināt jau nav tikai etfmatic gadījumā. Kad pirms pāris gadiem ieguldīju bankas fondos bija tas pats.
Jā, es šo iedomājos, ka praktiski pie jebkuras regulāras ieguldīšanas akcijās tā sanāk, ka esi pircis daudzas reizes par dažādām summām. Un ka jocīgi, ka nevarēju pagaidām atrast kādu labu bloga ierakstu, kur tāds aprēķins izskaidrots.

Hiacintte

evicevi
Tev ir kādas atsauksmes par etoro?

Hiacintte
Nebiju par tādu dzirdējusi. Apskatījos tagad - tā ir treideru platforma, kas fokusējas uz tiem CFD, no kuriem es neko nesaprotu. Es neesmu un arī negribu būt treideris. It kā laikam tur var nopirkt arī parastas akcijas un ETF. Laikam bez komisijām. Baumo, ka viņi ieturot 30% no dividendēm. Licence darbībai Latvijā ir, tas labi. Tad jau var izmēģināt. Galvenais ir neinvestēt tādās lietās un produktos, kas tev nav līdz galam skaidri.

Hiacintte

evicevi
Paskatījos Komisijas, nu daudz, ļoti daudz.

MioMioMio

Priecāšos, ja kāda, kad būs iesniegusi deklarāciju, iekomentēs, kur iebakstīt tās ETFmatic dividendes. Skatījos, ka (laikam D1.1 sadaļā?) bija iespēja izvēlēties dividendes kā ieņēmumu veidu, uzreiz pieliekas 20% likme, tas viss ok, bet man izskatās, ka pie uzņēmuma reģistrācijas numura tiek sagaidīts vietējā formāta numurs. Neatrodu, ko tur ielikt par ETFmatic - tos, ko mēģināju, neņem pretī, jo nederīgs formāts.

MioMioMio
Tas ir jāliek D2 sadaļā. Valsts - GB, ienākumu veids - 11. Datumu es vienmēr lieku 31. decembri, bet tas laikam vienalga.

MioMioMio

evicevi
Paldies! Tu to ETFmatic pdf arī liec deklarācijai klāt vai nē? Jo rādās paziņojums, ka par D2 sadaļu jāsniedz apliecinājuma dokumenti, bet D2 sadaļai, ne arī deklarācijai kopumā nekādu "pievienot dokumentu" neredzu. Kur pievienot kaut ko redzu tikai D4 sadaļā.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18403629