Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Sarunas par indeksu fondiem

evicevi

kukainis

Alija
Var izvēlēties manuāli Amazon un Apple. A kāpēc ne Microsoft? Hmm, un varbūt tomēr arī Oracle? Cisco jā vai nē? Varbūt Zoom? Ā, ups, pat pērkot pa vienai akcijai jau naudiņas nesanāk.

Vai arī izvēlies indeksu fondu, kas seko līdzi 50 lielākajiem uzņēmumiem un kas tavā vietā nopērk to lielo uzņēmumu akcijas. Šādā veidā var dabūt arī akciju daļas. Ērti ik pa brīdim iemaksāt nelielas naudas summas bieži, kas savukārt ir labi risku izlīdzināšanai.

Es pirktu individuālās akcijas tikai tad, ja man būtu jau labs uzkrājums fondos (kura man nav). Akcijām veltītu nez, varbūt 10% no uzkrājuma..

Beidzot ir pienācis tas brīdis - mums ir pieejams pirmais indeksu plāns pensiju 3. līmenī: https://ibanka.seb.lv/cgi-bin/ipank/ipank.p?act=FUND_DETAILS&lang=LAT&isin=LVP3PIND0000

Mīnuss ir tikai tas, ka viņam komisijas maksa ir 1,15% gadā, kas ir daudz. Jāskatās, ko piedāvās Indexo.

gaura

evicevi
o jā, man iepriekš bija cits SEB plāns, un es nesen uz indeksu plānu pārnesu. Kā SEB zelta klientam man komisija ir visai smuka - 0.42%, nezinu pat, vai Inexo ko labāku var piedāvāt. Interesanti, kāpēc SEB nemārketē šo plānu, kāpēc nav dzirdēts vairāk?!

Papildināts 19.03.2021 12:21:

kā tu domā, ja ir indeksu plāns, vai ir daudz no svara, kurš to pārvalda - SEB vai Indexo? T.i vai Indexo ir īpašas zināšanas, kas būtiski uzlabotu plāna rezultātu, salīdzinot ar SEB...

kukainis

gaura
Domāju, ka jāskatās uz komisijām. Ja būs vienādas, tad iešu pie Indexo, jo ļoti augsti vērtēju to, ka tikai pēc viņu darbības uzsākšanas arī citos plānos komisijas mazinājās. Ļoti gaidu viņu 3. pensiju līmeni.

Papildināts 19.03.2021 14:26:

evicevi
Paldies par ziņu!

gaura
Es domāju, ka nav viņiem nekādu tādu īpašu zināšanu. SEBam ir arī 2. līmenī indeksu plāns, un, ja salīdzina šo plānu ar attiecīgo Indexo plānu, var redzēt, ka viņiem rezultāti ir gandrīz identiski, tā kā tu vari tikpat labi palikt pie SEB. 0.43% ir tiešām maz Latvijas apstākļiem.

Es gan arī piekrītu kukainim, ka Indexo ir pelnījis lielu paldies par šī jautājuma iekutināšanu vispār.

gaura
SEB šobrīd patiešām ir labs tas indeksu plāns. Bet problēma tajā, ka tas parādījās tikai dēļ indexo konkurences. Ja konkurence pazudīs, tad šāda plāna arī vairs nebūs. Tādēļ seb principa pēc neizmantošu.

gaura

evicevi
_aija_
es pilnīgi piekrītu, ka Indexo pelnījis uzslavas par šī jautājuma iekustināšanu! Tā kā, ja vien komisijas būs +- līdzīgas, noteikti izvēlēšos Indexo.

Pēc savas ieguldītāja pieredzes varu teikt, ka LV normālas likmes piedāvā Luminora investors un līdz brīdim, kamēr Nordea fondu cenas (mutual funds) bija zemākas, arīdzan tie likās vilinoši.Swedam laikam līdz 30k nav jāmaksā turētajbankas pakalpojumi.

Kā izvēlēties fondus - pats vienkāršākais ir paskatīties, kur vietējie 2-3 pensiju līmeņa kantorīsi iegulda, tad to pašus fondus arīdzan pirkt. Ir 3 veidu tie fondeļi - tīrie akciju, alokācijas (akcijas un obligācijas) un obligāciju ETF. es parasti paņemu S&P500 un nedomāju daudz, protams sekoju līdzi un dažos gadījumos izpēlēju kādu ilgetrmiņa joku. Piemēram 2020 gadā aprīļa mēnesi riskēju un visas obligācijas nokonverteju uz akciju etf, rezultāts labs

Etfmatics ir laba lieta, vien , jābūt uzmanīgam ar pārskaitījumiem atpakaļ, jo tas ir kredīta maksājums un var , ja summa liela, tad jādomā atmazkas no VID, lai nav jāmaksā atkal visi nodokļi (ups, ups aizliegta terminoloģija ).

Vēl interesantas arīdzan ir obligācijsa, kuponu likmes ir atkarīgs no tirgus, piemēram marta mēnesi 2021 gadā es atkartoti iepirku Mogo obligācijas, likme 11%.

var ākstīties ar visādiem Mintosiem arīzan, tur savu zeķbikšu naudu var dabūt un uz procentu rēķinu aizbraukt eksursijā.

labāk pastāstiet, kas šobrīd notiek ar ETFMatic?
pēc tam, kad beļģu banka nopirka ETFMatic, tad kādu laiku jauni lietotāji nevarēja vispār reģistrēties, tagad it kā var, bet no LV šobrīd laikam vēl nevar.

Man kā lietotājam tika rakstīts, ka nekas nemainās, un nekādas izmaiņas arī neredzu, bet citi saka, ka nevar reģistrēties un nav arī luste iet cauri, kurā stadijā tas pirkšanas - pārdošanas process norit, un vai tagad var ieguldīt tur naudu uz doto brīdi?

P.S. Pēc beļģu bankas pirkuma, ETFMatic šobrīd izskatās vēl pievilcīgāks.

Mungers
Pēc savas ieguldītāja pieredzes varu teikt, ka LV normālas likmes piedāvā Luminora investors

Ko tu domā ar likmēm? Komisijas? Es paskatījos viņu cenrādī un tur rakstīts, ka par katru darījumu jāmaksā 10 €, ja pērk kaut ko Eiropas biržās. Tas neder tiem gadījumiem, kad cilvēks vēlas katru mēnesi iemaksāt kādu mazu summiņu.

Etfmatics ir laba lieta, vien , jābūt uzmanīgam ar pārskaitījumiem atpakaļ, jo tas ir kredīta maksājums un var , ja summa liela, tad jādomā atmazkas no VID, lai nav jāmaksā atkal visi nodokļi

Nodokļi ir jāmaksā.

var ākstīties ar visādiem Mintosiem arīzan, tur savu zeķbikšu naudu var dabūt un uz procentu rēķinu aizbraukt eksursijā.

Vai arī var normāli ieguldīt bez ākstīšanās un dabūt tos pašus 11% no Mogo. Bet tā jau ir cita tēma.

Zemesrieksts
Manās acīs ETFMatic tieši ir zaudējis daļu pievilcības, jo tagad ir pieejams Indexo 3. pensiju līmenis, kas dara būtībā to pašu, ko ETFMatic, tikai vēl papildus arī nodokli atmaksā. Es tieši šodien piereģistrējos un pārskaitīju pirmo naudiņu. Fun!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18403629