Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Sarunas par indeksu fondiem

evicevi

_aija_
Paldies par info. Bet ko diez norādīt pie konta numura? Etfmatic jau nav katram lietotājam savs IBAN konts - ir tikai tas konts, uz kuru es pārskaitu naudu. Bet tas konts noteikti man ir tas pats, kas tev. Vai VIDam tas derēs? Turklāt izmaksas jau var būt tehniski no cita konta. Kā VID to savilks kopā?

evicevi
Izmaksas no tā paša, bet kā konkrētais visiem kopīgais konta nr var palīdzēt VID, pagaidām nav skaidrs.

etfmatic uz doto brīdi no Latvijas nav iespējams reģistrēties.
trading212 arī rāda - Join the waitlist.
Kas vēl būtu pieejams bez IB, kur vajadzīgs uzreiz liels kapitāls + 10$ komisijas mēnesī?

Īsti nezinu kā etfmatic kontu norādīt. IB liku to kas formātā U112334.

IB vakardien atsūtīja info, ka vairs nebūs tās obligātās 10$ mēneša maksas. Un skatos, ka minimālā summa arī atcelta.

Sk te salīdzinājumu abiem viņu variantiem: https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=47202

Minimum balance 0 un nav Inactivity fee.

IB kontu sanāca atvērt. Bet kā tur pareizi ieskaitīt naudiņu no LV bankas?
Palīdzēsiet ar padomiem?

Tas ir parasts pārskaitījums no savas bankas uz konkrētu kontu un konkrētu maksājuma mērķi. Ko norādīt pārskaitījumā un uz kādu kontu, tas jāskatās interactivebrokers pēc ielogošanās. Tur ir Transfer->Deposit Funds->Bank transfer vai tml

Pēc pārskaitīšanas pāris dienu laikā nauda parādās arī interactivebrokers kontā, par to atnāk epasts un to var redzēt viņu portālā pēc ielogošanās. Tad ar to var kaut ko iesākt.

evicevi
izklausās, ka Tev šis ir hobijs. Vai vari, lūdzu, soli pa solim uzrakstīt, kas jādara (jāatver tāds un tāds konts, jāuzraksta VID, jāsameklē brokeris - kur, kas tas tāds?), ja ir vēlēšanās ieguldīt indeksu fondos? ņemsism scenāriju - ieguldam ilgtermiņā, tirgoties negribam. Jau sapratu, ka ir jāskatās indekfu fondi, bet kur tad ir tā mājas lapa, kur skatās tos indeksu fondus?

Man vienkāršākas liekas savā bankā nopirkt tos fondus. Rau, piemēram te. Tas ir pareizais virziens?

https://www.swedbank.lv/private/investor/funds/allFunds/list

Laasminja
Savā bankā nopirkt fondus ir vienkāršāk, bet tie nav indeksu fondi, līdz ar to viņiem vidēji būs sliktāks ienesīgums.

Ar akcijām vispār ir tā - pašlaik ASV akciju tirgū ir baigais burbulis, t.i. akciju cenas ir ļoti augstas. Ir tāds mērījums, ko sauc "Shiller PE ratio", vari pameklēt googlē. Tā ir uzņēmuma akciju cenas attiecība pret peļņu. Jo šī attiecība ir lielāka, jo akcijas ir dārgākas. Vēsturiski vidēji tā attiecība ir bijusi apmēram 16, bet tagad ir 40. Tas nozīmē, ka sagaidāmais ienesīgums tuvāko 10 gadu laikā ir krietni zemāks par vidējo.

Ko tas viss nozīmē praktiski? Tas nozīmē to, ka akcijas ir ilgtermiņa ieguldījums un īstermiņā viņu vērtība var strauji kristies. Ja tu domā, ka tev to naudu var vajadzēt pēc pieciem gadiem, labāk nelikt to akcijās.

Es pati savu ETFmatic kontu likvidēju un tagad ieguldu akcijās tikai ar Indexo starpniecību (2. un 3. pensiju līmenī). Man nepatika, ka ETFmatic taisīja daudz sīkas tranzakcijas par niecīgām summām, turklāt par 3. pensiju līmeni var dabūt nodokļa atmaksu, tāpēc tā izlēmu. Kā citādi ērti un lēti pirkt indeksu fondus - es nezinu. Kāds te teica, ka Interactive Brokers esot labs variants, bet es pati neesmu mēģinājusi tur reģistrēties. Kā jau teicu, pašlaik nav tas izdevīgākais brīdis akciju pirkšanai, es tā vietā dodu priekšroku dažādām P2P platformām.

Dzeltenacielava

Bez ASV akcijām ir vēl ntās iespējas. Robur fondi ir ok, SEB private banking portfeļi, dažādi IPO, kam tici.

Papildināts 06.11.2021 12:53:

Turklāt pat ASV akcijas ilgtermiņā ir labāk nekā šobrīd nedarīt neko. Volstrītas birža, SP indekss uzrāda labus rezultātus, pat Emerging Markets par spīti Ķīnas Evergrande.

Papildināts 06.11.2021 13:08:

Un cik tad tur var dabūt to nodokļa atmaksu par P3L? Max 800 eiro laikam...

Robur fondi ir ok, SEB private banking portfeļi

Šajā tēmā ir runa par indeksu fondiem un šie nav indeksu fondi, tāpēc labāk nejauksim cilvēkiem galvu. Indeksu fondiem ilgtermiņā ir labāks ienesīgums par ne-indeksu fondiem, tas ir fakts.

dažādi IPO, kam tici

Lai tur piedalītos un izvēlētos labākos uzņēmumus, ir jāorientējas uzņēmumu grāmatvedībā, ir jābūt prasmei un interesei tam visam sekot līdzi un to analizēt. Man, piemēram, nav ne šādu prasmju, ne vēlmes, tāpēc es no tā turos pa gabalu un iesaku to darīt arī citiem. Tie, kas no tā visa kaut ko saprot, nemeklēs padomu Cālī.

Turklāt pat ASV akcijas ilgtermiņā ir labāk nekā šobrīd nedarīt neko

Tam es piekrītu, ja uzsvars ir uz vārdu ilgtermiņā. Es gan ieteiktu pirkt kādu visas pasaules indeksu, nevis tikai ASV. Tur tāpat būs iekšā ASV akcijas 50-55% apmērā.

Papildināts 06.11.2021 13:17:

Un cik tad tur var dabūt to nodokļa atmaksu par P3L? Max 800 eiro laikam

Nodokļa atmaksu var saņemt par max 10% no gada bruto algas. Tātad, ja tu iemaksāsi 10% no gada algas, atpakaļ saņemsi 20% no tās summas jeb 2% no gada bruto algas.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18403629