Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Mājokļa iegāde un hipotekārais kredīts šobrīd

Kadmija

Sveicieni!

Kādas ir Jūsu domas par nekustamā īpašuma iegādi šobrīd? Ar vīru plānojām īpašuma iegādi, kam vajadzētu hipotekāro kredītu, sarunas par īpašumu iesāktas pirms Covid-19 epidēmijas, process aizsākts. Šobrīd esam pārdomās, vai tas nav pārāk riskanti, jo vēl nav iespējams īsti prognozēt ietekmi uz darbiem algām utt. ilgtermiņā. Tāpat rodas pārdomas, vai nekustamo īpašumu cenas turpmākajā laika periodā nekritīs, ņemot vērā apstākļus, kā arī no banku puses šobrīd praktiski nav komunikācijas, kā notiekošais varētu atsaukties uz kreditēšanu, nosacījumiem, procentu likmēm utt. Kādas ir jūsu domas? Ko jūs izsvērtu, lai pieņemtu lēmumu?

Nedomāju, ka cenas baigi kritīs un nu tik visi tirgos nost, jo galu galā- labāk pārdevējs pietur savu dzīvokli un gaida labākus laikus. Tie, kam ūdens smelsies mutē- jā, tirgos. Bet tie, kas var gaidīt - gaidīs; dzīvoklis ir labāks ieguldījums, nekā plika nauda.
Otrkārt, tīri praktiski - banku filiāles ciet, valsts kantori ierobežo pieņemšanu, varbūt notāri un Zemesgrāmata arî strādā brīvdienu režīmā?

Tagad pirktu tikai tad, ka man būtu visa nauda bankā. Visu iztērētu NI vai zelta stieņos. Vecmamma man tā iemācīja-naudu neturi-pērc zemi (māju) vai zeltu.
Kredītu noteikti neņemtu. Nogaidītu rudeni.

Отпускайте идиотов и клоунов из своей жизни. Цирк должен гастролировать! © Ф. Раневская

MioMioMio

Man arī šis ļoti interesē, tieši iedomājos, ka jāuzcep tēma. Pašai gan aktuāli nav, mans kredīts jau ir paņemts, kā būs tā būs, jācer, ka viss būs labi.

Par ietekmi uz darbiem - nu ļoooti svarīgi, kādas jums darba jomas. Kaut cik jau jutīs teju visas, bet atšķirības savstarpēji ir milzīgas. Piemēram, pieļauju, ka programmētājiem tagad ir diezgan droši, jo labas iespējas strādāt attālināti un daudz darba, lai pasaulē nodrošinātu pieaugušās vajadzības pēc dažādu servisu nodrošināšanas internetā. Ja jums ir jebkas saistīts ar transportu, ēdināšanu, izklaidi untml. kredītu tagad neņemtu neparko.

Riskanti kopumā ir. Laikam jau es uzreiz šobrīd neņemtu. Par bankas procentu likmēm - nu varat kredītam pieteikties un tad jau redzēsiet. Ja viņu piedāvātā % likme nepatīk, nav jau spiesta lieta piekrist un nekas daudz naudas ziņā līdz tam brīdim nav zaudēts.

Par NĪ cenām - nedomāju, ka kāds pasaulē to šobrīd vispār var prognozēt, jo te pat nepietiek ar ekomikas pētīšanu - ir ārējais ietekmes faktors vīruss, par kura attīstības gaitu vēl nezinām. Svarīgi, cik ilgi viss šis ies.

Hiacintte

Ja darbs stabils abiem un šī krīze jūs neskar, tad vari uzskatīt, ka esat stabili un varat ņemt kredītu.

Paldies par viedokļiem! Vīrs strādā IT jomā, bet - skars arī viņu, jo specifisks sektors un visi lielie uzņēmumi, kas cieš, griezīs nost pakalpojumus, bez kuriem var izdzīvot, tikai - vēl nav skaidrs, kādā apmērā tas notiks... es, savukārt, nupat kā dekrēta atvaļinājumā, tāpēc nevaram saprast, kā labāk. Ja ir vēl kādas pārdomas, ko noteikti būtu vērts apsvērt, priecāšos lasīt! Paldies jau iepriekš, kas dalās!

Ar vīru tieši gatavojāmies ņemt kredītu dzīvoklim, jau viss bankā apstiprināts, šodien būtu devuši savu atbildi, bet nolēmām neriskēt. Es arī šobrīd esmu bka, ienākumi stabili, bet nav super lieli, tikai ar tiem neizvilktu. Vīram darbs ir, bet gadījumā, ja šī krīze ievelkas vairākus mēnešus, ir risks palikt bez klientiem un līdz ar to ienākumiem. Turklāt nav jau tā, ka vienīgās izmaksas būtu kredīta mēneša maksājumi. Mūsu gadījumā diezgan daudz iekrājumu patērētos pirmajai iemaksai, visiem ar kredīta noformēšanu un zemesgrāmatu saistītajiem izdevumiem, dzīvoklis būtu jāiekārto (mēbeles, tehnika, kas arī nav lēti), un ja normālā situācijā lēnām iekārtotos un pakāpeniski atkal uzkrātu drošības spilvenu, tad tagad tik daudz izdevumi vienlaicīgi pie tik neprognozējamas situācijas ir ārkārtīgi riskanti.

Hiacintte
Uz doto brīdi, es sacītu, ka stabils darbs ir tikai mediķiem.. nu vēl policistiem un ugunsdzesējiem.

Отпускайте идиотов и клоунов из своей жизни. Цирк должен гастролировать! © Ф. Раневская

Es domāju, ka NĪ cenas kritīsies. Nogaidītu kamēr pāriet viss šis.

Hiacintte

Cucamonga
Nepavisam nē. Starptautiskās IT kompānijas šī krīze īsti neskar, tāpat arī visādus grāmatvedības ārpakalpojumus utml, tiem varbūt mazāk, bet darbs būs. Ak jā, pats par sevi armija, arī stabils darbs.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18404523