Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

FASTINGS jeb 16:8

Adzika

Sviestabeka

Tas viss ir fufelis. Fastings ir mans dabīgais ēšanas rezīms, ja dzīvoju savā ritmā. Man prasās 2 ēdienreizes - ap 13-14 un ap 19-20, gulēt eju ap 2-3, ceļos ap 10-11. Neēšanas laiks sanāk 17-18 stundas. Liekais svars man ir un pamatīgs, šādā veidā ēdot, svars nenāk klāt. Ja jāiet uz darbu un jāēd brokastis pirms 8, lai varētu darba dienu izdzīvot, svars nāk klāt. Jo tās otras divas ēdienreizes paliek, bez vakariņām dzīvot nevaru.

Pirmā ēdienreize - visbiežāk 2-3 vārītas olas + 2 rupjmaizes šķēles ar svaigo sieru un kafija bez cukura, otrajā ēdienreizē - gaļa/biezpiens/zivs ar dārzeņiem. Pa vidu uzkodā kāds ābols vai siera šķēle. Bulkas/kūkas/čipsus/fastfudus neēdu nekad, arī rīsus/griķus/kartupeļus/makaronus praktiski nekad vai minimālu devu (viena karote, ne vairāk). Mazāk ēst nevaru, tā jau pamatā ar bada sajūtu dzīvoju. Lai tie visi no dabas tievie vājēšanas speciālisti iet tālāk ar saviem padomiem.

Nāks citi s..di, šitie aizmirsīsies.

Sviestabeka
Kadel tad tev ir pamatigs liekais svars, ja tik maz un pareizi ed? Esi par to aizdomajusies? Vai nu uznem parak daudz kcal (un te nekads fastings nepalidzes), vai nu hormonu problēmas.

Man sis ritms strada perfekti, piekopju gadiem neapzinati. Kad esmu palaidusies un saku fastot, jutu, ka veders ievelkas jau 2 - 3 diena.

Sviestabeka

Christmas_tree

Neesi pamanījuis, ka ēšanas daudzums ne vienmēr korelē ar ēdāja svaru? Mana priekšniece ir tieva kā slieka, bet ēd vienā ēdienreizē vairāk kā es pa visu dienu. Tāda zorte. Tāpēc mani besī, ka tievie no dabas, kas neapēd vienu lieku konču un lielās, kā ietur diētu, māca resnajiem no dabas, ka vajag "mazāk rīt". Jā, es varētu novājēt, ja pārtiktu no 2 salātlapām dienā. Bet vai tas ir tā vērts?

Hormonu problēmas, starp citu, analīzēs nemaz tā neuzrādās. Vismaz man vairogdziedzera hormonu radītās veselības problēmas rodas pat ap pusgadu pirms tam, kad beidzot analīzes uzrāda hormonu izmaiņas.

Sviestabeka
Kaut kas neiet kopaa. Nav insuliina resistence, cukura probleemas? Kortizola pa daudz? Tas, ka naktii 2, 3 ej guleet, tas arii nokauj vielmaiņu. Naktii ir jaaguļ.

Sviestabeka

Kāda starpība, kurā diennakts laikā 8 stundas noguļ? Vienmēr esmu bijusi izteikta pūce. Šī ir vienīgā attālinātā darba priekšrocība, ka man nav jāmokās ar celšanos 7-os, bet varu iet gulēt un celties savā ritmā. Cukurs ok.

Ārsti, starp citu (gan ģimenes, gan endokrinologs) arī tikai nosaka, ka mazāk ēst vajag. Kādas tur analīzes. Pirmais teikums vienmēr - nu nevajag to kūciņu pie kafijas. Bet es nekafijoju un nekūkoju. Nekad. Da labi, ja jau līdz 50 gadiem resna nodzīvoju, nodzīvošu arī turpmāk. Galvenais noturēt un neuzaudzēt klāt. Pa lielam jau tas netraucē, tikai brīžiem moralizēšana no tievo puses asini uzsit. Un mūsu veikalos drēbes ir tikai līdz xxl, jāmeklē pa internetveikaliem. Bet nu jau esmu piešāvusies.

Manas resnās radinieces tāpat pāri 80 gadiem dzīvo. Ar tādām pat veselības problēmām kā tās, kam svars normāls. Ar insultu nolikās akurāt tā tēvmāsa, kura visu mūžu aktīva un ar normālu svaru.

Sviestabeka
Jezin, nomierinies tacu. No zila gaisa pārtiekošs cilvēks gribēdams nevar resnaks palikt. Nu un, ka tava priekšniece ed viena ēdienreizē vairāk kā tu pa visu dienu? Iespējams, sieviete pec darba 5 stundas sporta zālē svīst, lai nodzitu visu, ko pa dienu uzedusi. Protams, varbut ari geni labi un metabolisms strada kā nakas.

Man savukārt besī, ka apalie cilvecini redz tikai tievo cilveku glito augumu, bet stundas, ko cilvēks pavada aktivi sportojot, ieverojot veseligu dzivesveidu, strupi ignore. Nevienam nekas no debesim nokritis nav saja pasaule, tostarp - auguma aprises.

AnnaAB
ja vēl aktuāli varam apvienoties kādā whatsapp čatiņā. Es cenšos pieturēties pie periodiskās badošanās/neēšanas

DainisFit

Ļoti patika jūsu komentārs... ka visupirms mūsu organismu regulē hormoni... viela pārdomām

DainisFit
Ko var darīt lietas labā, lai nr 1 hormoni būtu kā vajag?

Papildināts 11.05.2020 22:38:

Skaidrs par uzturu un sportu, ēst un sportot, bet hormoni

Izmēģināju 8 mēnešu garumā, sajūsmā neesmu, man patīk pieēsties un man badošānās kombinējas ar izrīšanās lēkmēm. Man neder!

Adzika
Jau kādu nedēļu ievēroju šādu ēšanas režīmu, labprāt pievienotos whatsuppa grupiņā

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18404715