Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Vai velobraukšanas 3-4gadniekam var būt par daudz?

sursurs

Jautājums no fizioterapeita/medicīniska vai tml. viedokļa.Respektīvi - vai kaut ko var "sabojāt" 3-4 gadus vecs bērns braucot ar velo.
Braukāšana ar puslīdz vecumam un svaram, augumam atbilstošu 2riteņu pedāļu velo, bez kādiem papildriteņiem. Pārsvarā pa asfaltu, pilsētas taciņām. Brauc savā tempā gan sēdus, gan ceļas kājās vai ākstās kko - nav ātri, brīžam pagonko, bet nu pārsvarā lēni - kkādi 9-10km/h - es pārsvarā sekoju (brīžam tikai pasteidzinu, kad jāpaspēj uz kādu zaļo kaut kur vai tml..)
Pagājušajā nedēļā sanāca ap 50km. Es bremzēju, saku, ka jābrauc mājās. Mierīgi vakarā nobrauc arī 9-10km un grib vēl. Pie mājām skandāls par tēmu "nebrauksim mājās!"
Ar riteni brauc jau gandrīz gadu.

Manis dēļ jau mēs varētu braukāt arī visus 20km (pati agrāk braukāju mierīgi pa 100km dienā), BET nu viņai tikai vasarā būs 4i gadi. Attiecīgi baidos par to, ka augošam organismam var kko tur sabojāt, ja slodze par lielu. Paļauties, ka bērns pats negribēs tik daudz braukt, ja būs slodze par lielu, vai arī tomēr noteikt kaut kādu laika/kilometrāžas limitu, ko nevajadzētu kādā vecumā pārsniegt??? Šodien teiksim nobrauca tikai kādus 5,5km (tgd vakarā sanāca 4+km) un reāli pie katra krustojuma uz māju pusi bija skandāls, ka "nebrauksim vēl mājās!"
Pirms šitā vīrustrakuma gājām vēl peldēt. Brīvdienās staigājam pa mežiem orientēties. Bet tur ar sanāk tieši kājām tā lielākā slodze.

Upene

Tāds brīnumains jautājums. Nekad nav ienācis prātā kaut ko tādu analizēt. Mani sīkie no 3 gadu vecuma nobrauc ne mazāk par 10 km dienā (mums ikvakara aplītis tāds sanāk). Da mēs kājām staigājam vismaz 3-5 km. Kur nu vēl ar velo. Ir bijušas dienas, kad 4 gadnieks nobrauc 40 km (pārgājiena tipa, ar ilgām atpūtam dienas vidū, daļu sasaistē ar pieaugušā velo).

Upene
nu man ienāca prātā
Mums max dienas laikā bija kkur 18km (bet tas pagājušajā vasarā, kad tikko bija 3 palicis). Saistē arī esmu vedusi kaut kad ziemā kad nebija slidens, bet gribējās tālāk izbraukt.. Arī ar kājām mazāk par 5-8km nesanāk, bet tas tad ir lēnāk, ilgākā laikā, ar pusdienaspauzi utt..
Es pieļauju ka ikdienā braucot stundu, pusotru, var pat "pārāk" labi satrenēties Nesanāk ka kājām, locītavām kaut kāda pārāk liela slodze, berze vai kas? Man jau ar it kā prieks, ka bērns brauc, lai tik brauc, bet negribētos, lai bērnam jau 20+ gadu vecumā jāoperē nodiluši meniski vai tml. kaites. Tpc arī sāku bažīties, cik liela tāda salīdzinoši "veiveidīga" (ja tā var izteikties) slodze ir absolūti ok, un pie cik jau ārsti sāktu grozīt galvu, ka varbūt nevajag...Skaidrs, ka atsevišķi tādi braucieni neko sliktu nenodarīti, bet ja ikdienā? Ja reāli KATRU dienu (ņemot vērā, ka šobrīd tiešām nekā ievērības cienīga cita jau nav ko darīt dzīvojot pilsētā, jo visas citas "izklaides" ir ciet. Pat rotaļu laukumiņi..).

teite

sursurs
Ja velo ir kvalitatīvs, vecumam piemērots, nav uztjūnēti zobrati, kas palielina ātrumu (attiecīgi palielinot slodzi kajam), ļoti labi, ja brauc. Priecājies.

Viss, ko jūs lasāt, drīkst tikt uztverts kā joks, nav ņemams par pilnu patiesību un nekādā gadījumā nav jāuztver personīgi.

Man puikam 3.5 gadi.Brauc ar dipdapu- dienā arī ap 10km salasās(divreiz ejot ārā).Kājās muskuļi jūtami,stabilitāte uzlabojusies,apaļais puncis sāk pazust.Es tikai par šādu aktivitāti

teite
zobrati ok. biju domājusi likt ko drusku jaudīgāku (šobrīd ir 28-16), bet nu nopirkām 20 collu ātrumnieku riteni, tagad gaidu, ka kājas izstiepsies normālam standoveram, un tad jau laikam to mazo vairs nav baigā jēga tjūnēt..Cenšos pieregulēt gan to uzsēdi pēc savas saprašanas (nu sēdeklis pietiekami augstu, pareizā pozīcijā, bet nu nezinu, kā izdodas.. Tur jau, protams, gribētu bezmaz profesionālu padomu Sirdsmieram. vienīgi tas, ka samaksāsi, saregulēsi, pēc 2ned bērnam kkas būs izstiepies un atkal viss jāpārregulē
Protams, esmu redzējusi gana daudz 4-5gadnieku kas brauc pozā "ceļi pret degunu", bet nu iespējams, ka viņi nebrauc tik ilgi/ tik daudz..

Lapsēns

Cenšos pieregulēt gan to uzsēdi pēc savas saprašanas (nu sēdeklis pietiekami augstu, pareizā pozīcijā, bet nu nezinu, kā izdodas..
Uzsēdini bērnu uz riteņa ar apaviem, kad kāja uz pedāļa ir zemākajā pozīcijā, tai jābūt pavisam nedaudz ieliektai celī (skatā pēc papēža), lai nav tā, ka pilnīgi izstiepta.

Lapsēns
Ar papēdi jāliek uz tā pedāļa vai ar purngalu? Viņa parasti brauc purngalu uzliekot uz pedāļiem.. Un tas "nedaudz ieliekts" mani arī mulsina.

Lapsēns

sursurs
Mērot skatās pēc papēža, bet braucot izmanto purngalu (ne pašus pirkstus, bet pēdas daļu uzreiz aiz pirkstiem ). 

Papildināts 21.04.2020 10:18:

Ja sēdeklis būs pa augstu, to no aizmugures braucot varēs redzēt- gūžas kustēsies uz augšu leju, bet jābūt tā, ka braucot dibens nekustās, tikai kājas. Ja sēdeklis pa zemu, braucot lielākus gabalus var sāpēt ceļi.

Pēdējās izmaiņas: Lapsēns, 21.04.2020 10:26.

Ā nu šitik ieliekta jau ir gandrīz taisna. Labi piemērīsim, paldies

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18404925