Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

RXEI atvadās uz ~1 gadu

RXEI

Te jau baigi reti kādas tēmas uzrodas un maz ir sarunbiedru (un tie paši ir opozīcijā, bet daļa vismaz cieņpilnā opozīcijā). Vismaz tikpat daudz (nedaudz) te apgrozās neticīgo, kas aktīvi kritizē, iebilst un protestē pret visu neredzamo (kas, kā redzams, šo sadaļu noslāpē vēl vairāk). Nebija Tev nemaz jāizdomā veselu gadu nenākt. Var gadīties, ka te veselu gadu vispār nekāda apspriežama tēma arī neuzradīsies...

Ja nu pazūdi pavisam, tad no savas puses teikšu, ka Tu šajā sadaļā esi viens no sakarīgākajiem pārstāvjiem.

volands "Es domāju ka tev sākas krīze ticības lietās jo Tu pats redzi ka atbildēt uz jautajumiem nespēj..."
Voland, es nespēju atbildēt uz jautājumiem tā, kā tu to gribi. Ar tādu nostāju, ka tikai tev taisnība, neviens nekad tev nespēs atbildēt jautājumus. Pat Dievs. Pats priekš sevis es vairumu jautājumu esmu atbildējis. Paliek tikai "what would Jesus do" pie katras izvēles. Nedomāju, ka pēc gada man kaut kas būs būtiski mainījies. Esmu atradis pērli, kuru negribu iemainīt ne pret ko citu. Bet tev ir taisnība, ka ticības krīze ir neizbēgama ceļā pie Dieva. Izšaubīt, meklēt atbildes un tālāk doties ar pilnīgu pārliecību ir svētīgi.

Vakar atkārtoti skatījos savu iecienīto seriālu, kurā ir ļoti daudz kristīgās pasaules atziņu. Ka vīrietim dzīvē vajag pastāvīgo, nemainīgo mērķi, ka cerība ir briesmīgākā lieta, kuru var atņemt cilvēkiem u.tml. Vakar izskanēja apgalvojums, ka cilvēkā ir labā un ļaunā svaru kausi, un no mūsu izvēlēm ir atkarīgs, uz kuru pusi tie nosvērsies. Indiāņiem bija tā gudrība par 2 vilkiem - labāk augs tas, kuru vairāk barosi. Man šķiet, ka egoisms ir tas, kurš spiež lejā ļaunuma kausu, bet mīlestība - labā kausu. Esam simetriski radījumi. Līdz ar to pie WWJD principa jārīkojas mīlestības, nevis egoisma vadītam. Kad svaru kausi ir nosvērušies mīlestībā vadītu izvēļu rezultātā, mēs tuvojamies Dievam un saņemam labos augļus savā dzīvē. Ticību, cerību, mīlestību, drošību, atzinību, drosmi u.t.t. Egoisma vadīti saņemam tieši pretējo.

Vienā komentārā redzēju pārmetumu, ka cilvēkam ir zināmi daudzi šādi gaišie cilvēki, un tie pievelk. Tas tāpēc, ka cilvēkam ir personīgais kontakts. Tikai caur to var sajust mīlestību, ko nevar teikt par spriedelēšanu forumā. Lai cik emoji simbiliņus te neliktu, emocijas nodot nav iespējams, tāpēc rodas nevajadzīgi pārpratumi un pārmetumi, jo par citiem mēs spriežam pēc sevas mērauklas.

Es tomēr izteikšos, kā savus bērnus audzinu es. Vispirms es daudzas lietas no viņiem mācos pats. Tie ir labākie skolotāji, kādus mums Dievs var iedot. Bērniem stāstu, ka es ne vienmēr varēšu viņiem būt blakus, bet viņiem svarīgi apzināties, ka bez manis mums cilvēkiem ir viens kopējais tētis, kurš mūs ir radījis, mīl mūs, audzina un sargā. Un šis tētis ir vienmēr visur klāt. Atliek tikai piesaukt un palūgt palīdzību. Bērni nebļauj pa naktīm un briesmoņi pa nakti viņu istabās nestaigā, jo Jēzus vārdā var briesmoņem pavēlēt pazust. To bērnam ļoti svarīgi ir apzināties, ka viņš ir drošībā, lai neveidojas kaut kādi kompleksi. Man bērnībā zem gultas bija daudz briesmoņu un man pat bija bail pakustēties pirms iemigšanas. Bieži murgos kliedzu un saucu palīgā mammu, jo visa mana drošības sistēma bija balstīta tikai uz viņu. Un kas notiktu, ja es būtu zaudējis mammu? Maniem bērniem tādu problēmu ar murgiem nav. Piekrītu, ka bērnu Bībele nav jaukākā lasāmviela, taču mācīt bērniem, ka pasaulē ir arī netaisnība un ciešanas, vajag, tāpēc tie stāsti noder. Par brāļu nodevību, kuru Dievs vērsa par labu, par dažādiem pārbaudījumiem, caur kuriem gāja cilvēki un arī Jēzus. Skaidrot, kāpēc cilvēki nonāvēja Jēzu, ir nepieciešams. Taču visa pamatā mana kā tēva pienākums ir nevis uzspiest savas dogmas, bet rādīt priekšzīmi. To, vai bērns ies pa kritīgo ceļu, nenoteiks mana stingrā nostāja vai svētdienas skola, bet mani darbi un izrādītā mīlestība. Un jā - mani bērni nav kristīti. Lūgšanās gan tiem ik reizi lūdzu Dieva svētību un lieku viņus Dieva rokās, bet neredzu jēgu tos kristīt, ja viņi paši neapzinās, ko tas nozīmē.Tai jābūt viņu brīvai izvēlei. Ar varu mīļš nekļūsi, tāpēc Dievs neko ar varu mums neuzspiedīs tajās lietās, kur nepieciešama mūsu izvēle. Jo tā rīkojas mīlestība. Pāvila 1. vēstule korintiešiem 13.nod:

4 Mīlestība ir lēnprātīga, mīlestība ir laipna, tā neskauž, mīlestība nelielās, tā nav uzpūtīga.
5 Tā neizturas piedauzīgi, tā nemeklē savu labumu, tā neskaistas, tā nepiemin ļaunu.
6 Tā nepriecājas par netaisnību, bet priecājas par patiesību.
7 Tā apklāj visu, tā tic visu, tā cer visu, tā panes visu.
8 Mīlestība nekad nebeidzas, pravietošana beigsies, valodas apklusīs, atziņa izbeigsies.
9 Jo nepilnīga ir mūsu atziņa un nepilnīga mūsu pravietošana.
10 Bet, kad nāks pilnība, tad beigsies, kas bija nepilnīgs.
11 Kad biju bērns, es runāju kā bērns, man bija bērna tieksmes un bērna prāts, bet, kad kļuvu vīrs, tad atmetu bērna dabu.
12 Mēs tagad visu redzam mīklaini, kā spogulī, bet tad vaigu vaigā; tagad es atzīstu tik pa daļai, bet tad atzīšu pilnīgi, kā es pats esmu atzīts.
13 Tā nu paliek ticība, cerība, mīlestība, šās trīs; bet lielākā no tām ir mīlestība.

Vairums nezin, kas bija apustulis Pāvils, pirms viņš kļuva par apustuli Pāvilu.

Kundalini

ar kristiešiem var diskutēt, viņi reizēm ir sakarīgi, bet kristietība nav vairs monopoliste reliģiskajā tirgū, Valters Korālis pirmais saprata to, un nodibināja savus Brīvticīgos, pamuka no LELB ar treknu kumosu sev kabatā, kad nodega Notr dam de Pari, tad skaidrs, ka elite kristietību likvidēs

Tagad pavisam švaki, ziedojumus nemet, pa slepeno tikties kulta celtnēs kā nevelk, tad nu jāmeditē mājās

Baznīcas ekonomikas pamats visticamāk ir naudas mazgāšana nevis ziedojumi.

Latvijā tas protams ir citādi.

Pēdējais darbiņš, kas man te ir jāizdara pirms lielās pauzes, ir jāpalūdz piedošana tiem, kurus esmu sāpinājis, nesavaldot savas emocijas un savu ego. Neesmu spējis dažreiz turēties pretī provokācijām, esmu bijis tiesātājs u.tml. Jā, arī kristieši ir cilvēki ar savu grēcīgo dabu, un tikai no tā arī visi stereotipi par kristietību un pastrādātās nelietības. Pašā kristietībā nav ne vainas - ļoti labs sevis attīstības ceļš, ja veido personīgās attiecības ar Dievu. Cilvēki rada reliģijas, kuras nevar būt grēka neietekmētas. Visas problēmas ir no tā, ka kristieši nevar kļūt kā Jēzus Kristus, kā sabiedrība to dažkārt sagaida. Tad mums tie labā un ļaunā svaru kausi vairs nebūtu vajadzīgi, lai mācīšanās process turpinātos līdz pat nāves dienai. Mēs varam ar katru dienu tikai pietuvoties šim mērķim, bet pārējos nesmukumus, ar kuriem netikām galā, beigās palūgt, lai Jēzus tos apsedz un nogludina savā mīlestībā un žēlastībā. Kļūdas pieļauj daudzi, bet cienu tos, kuri no tām mācās.

Īpaši jāatvainojas savam lielākajam sarunu biedram Ihais vai Volands. Lūdzu pieņem manu atvainošanos, ja šī ir tev īpašā diena un esi tas cilvēks, kuru pirms pāris mēnešiem diezgan nežēlīgi sāpināju ar nesmuku un ticīgam cilvēkam necienīgu gājienu. Tiklīdz sapratu, ka šāda rīcība nenesīs labus augļus, metu mieru. Dīvainā veidā saņemtā informācija, kad biju tālu prom no mājām, visticamāk nebija no Dieva. Par niansēm varam parunāt personīgajā sarakstē, bet ja visu saprati un piedevi, tā man būtu liela dāvana. Kā teica P. Kļava, ja mēs uz kādu apvainojamies, tad mūsu attīstība apstājas. Man patīk tas, ka tu skaties pāri rāmjiem, kurus uzliek sabiedrība. Jā, tādi cilvēki liekas smieklīgi tiem, kuri paši dzīvo rāmjos, bet tādi cilvēki arī dažreiz atrod jaunas atbildes un izmaina pasauli. To, kas nepareizs, gan jau pats ar laiku sapratīsi, bet novēlu atrast kaut ko tādu, kas ir pareizs un paplašinās robežas ja ne visai sabiedrībai, tad vismaz tev pašam. Peace!

RXEI

Nav jau arī nekādu pretrunu. Ir tā, kā jābūt. Jēzus un apustuļi sludināja dedzīgi, bet pat Jēzus teica, ka ir dažādi veidi, kā tiks uztverts Vārds. (līdzība par sēklām). Tāpat viņš teica, ka tas, kurš Vārdu dzirdējis, vairs nevar izlikties, ka nav dzirdējis, un tā rīcībai tagad ir cita mēraukla.

Arī apustuļiem (pārlasu šobrīd vēlreiz, ļoti interesanti) nebūt negāja viegli ar sludināšanu. Viņi pārstaigāja milzu teritorijas, riskēja ar dzīvību, nekāda materiāla labuma negūdami, saņēma pretī nievas un vajāšanu.... Tiesa, pievērsa arī tos, kam ausis bija

Vairāk šobrīd varbūt nav jādara. Te ir tikai mazs modelis virtualitātē.

Varbūt nevajag stipri pauzēt, jo attīstība turpinās, var šad tad ielikt jaunas atziņas, neatkarīgi no tā, kā uztver.

Īpaši jāatvainojas savam lielākajam sarunu biedram Ihais vai Volands. Lūdzu pieņem manu atvainošanos, ja šī ir tev īpašā diena un esi tas cilvēks, kuru pirms pāris mēnešiem diezgan nežēlīgi sāpināju ar nesmuku un ticīgam cilvēkam necienīgu gājienu

Par ko ir runa? Neko tādu neatceros, patiešām. Ja atcerētos tad būtu piedevis, bet neatceros. Un vēlreiz- manuprāt tavs viedoklis te ir ļoti vērtīgs , jo manos principos vispār nav tas ka gribēt lai nebūtu citādi domajošo..

Jeb ka bībele saka- diskusijās izkristalizējas tas kas ir patiesība, kas ir labāk argumentēts..tāpēc manuprāt tev nav pamata aiziet.

Papildināts 24.04.2020 18:33:

Par niansēm varam parunāt personīgajā sarakstē, bet ja visu saprati un piedevi, tā man būtu liela dāvana.

Tiešām nesaprotu par ko ir runa. Ja vēlies- uzraksti privāti bet nekāda naida vai nepatikas man nav pret tevi. Vnk nav ko piedot. Es domaju ka savos izteicienos un uzskatos pats esmu visai ass, tā ka drīzāk varbūt pats esmu tevi aizskāris, tas būtu žel. Tas nav nekad bijis mans mērķis, jo es esmu ass diskusijā bet neesmu naidīgs.

Papildināts 24.04.2020 18:35:

Kā teica P. Kļava, ja mēs uz kādu apvainojamies, tad mūsu attīstība apstājas.
Jā, es tam pilnībā pievienojos un no tā esmu centies atbrīvoties jau visai ilgu laiku, katrā ziņā uz Tevi, RXEI, neesmu apvainojies nekādā ziņā. Un nav bijis par ko.

Atīstība apstājas tā kā tā. Visbiežāk cilvěks apvainojas tieši bērnībā, kad visstraujākā attīstība.

Es P.Kļavam nepievienojos.

Apvainošanās ir spēcīgs instruments un muļķīgi būtu no tā atteikties.

Dotajā gadījumā tika lietā likts tipisks kristiešu līdzeklis - atvainošanās. Un uzķērās.

Ar atvainošanos grūtāk pārdozēt, tāpēc to lietot drošāk.

Kristietība nav pašpietiekama, tāpēc švaki izplatās. Nav tur nekas līdzams.

Dasuaoa
Un vēlīgi Tu nepievienojies. Tā to uzskata arī citas garīgās mācības, kuras es ļoti respektēju, ka apvainošanās ir destruktīva, ved uz postu un sliktu dzīvi.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18405699