Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Adopcija krīzes situācijā.

Zakitis880

Sveikas varbūt kāda zin,kā notiek tagad visa tā papīru rakstīšana? Saprotu,ka motivācija jāsūta caur pastu. Bet ,kā notiek apsekošana un vis pārējais,vai tas notiks pēc krīzes uz to 6 mēnešu beigām? Kā arī kāda ir rinda plus mīnus,ja esmu gatava adoptēt 1 līdz 2 bērniem no 0 līdz 5 gadiem?

skaim

Zakitis880
Sveika. Sazinies ar bāriņtiesu telefoniski un visu noskaidro. Bāriņtiesas strādā, tagad arī attālināti var veidot sakarus un gūt vajadzīgo informāciju. Apsekošana arī labajos laikos ne jau uzreiz bija. Gan tā pus gada laikā būs, kamēr savāks visu vajadzīgo informāciju. Smagāk būs ar adoptētāju kursiem un psihologa iziešanu. Rinda varētu būt pēc statusa iegūšanas uz diviem bērniem + - gads, uz vienu 2 +. ir iespēja ne tikai Labklājības Ministrijas rindā stāvēt, bet aktīvi piedalīties Pleca rīkotajās tikšanās reizēs ar bērnu nama bērniem, varbūt tur ieraugat savus bērnus un process var saīsināties. Jo aktīvāki paši būsiet bērnu meklēšanā, jo ātrāk tiksiet pie bērniem. Un tomēr tas pus gads ir jāveltī nopietnai apmācībai, motivācijas izpratnei, gatavībai uz daudz un dažādiem neparedzētiem dzīves pavērsieniem, uz to, ka dzīve nekad vairs nebūs tāda, kāda tā ir. Nāksies ļoti daudz ko zaudēt un protams arī iegūt. Lai veicas!

skaim
Paldies par info, pa cik motivācijā doma rakstīt no 0 līdz 6 vai 7 gadiem un gribētos vienu mazāku pa tiem 6 nezinu ,kā tur ar to Plecu ir,jo cik noprotu viņi tikšanās taisa ar lielajiem no 6 vai 7 gadi uz augšu laikam bija. Vienu varētu 6 gadīgu paņemt otru gan vēlētos mazāku. Uz 1 bērnu cik bāriņtiesa teica, ka pat 4 gadi un vairāk jo rindas ,kas vēlas 0 līdz 7 esot lielas, cik gara rinda šajā vecumā uz 2 bērniņiem pateikt viņi nemācēja. Pleca rīkotajās satikšanās pasākumos domāju piedalīties,kā arī vēl domāju kur iet kursos Plecā vai Airi, nezinu tikai ,kā tagad ar kursiem būs ,varbūt tie ar būs attālināti, patreiz man izrakstīta ir tikai motivācija kuru domāju sūtīt tiklīdz sākšu strādāt jo no iepriekšējā darba dabūju iet prom pa cik pārvācos dzīvot uz citu vietu.

skaim

Zakitis880
Nu pirmām kārtām jebkurā gadījumā ir jādabū adoptētāja statuss. Var kārtot arī aizbildņa, vai audžuģimenes statusu un meklēt pašiem apzvanot bāriņtiesas, krīzes centrus, bērnunamus . Ir bērni, kas tiek izņemti no ģimenes un ir ļoti minimālas cerības viņiem atgriezties bioloģiskajā ģimenē. Var ņemt kā aizbildnis, vai audžuģimene un bērnam kļūstot juridiski brīvam adoptēt. Tagad krīzes laikā netiek dota iespēja apciemot kādu bērnu namu, vai savādāk tikties ar bērniem. Bez jebkāda statusa iegūšanas tas arī nav iespējams. Tātad - papīrs uz rokas un tad aktīva rīcība bērnu meklēšanā. Diemžēl adoptētājam jāgaida piedāvājums no LM, vai var pretīm nākt Plecs, audžuģimene, vai aizbildnis var zvanīt, rakstīt, meklēt pats.

skaim
Es kārtošu adopciju, aizbildnim neesmu gatava,pa cik var gadities,ka jaatdod. Varbut lidz vis nokartosies bus jau si situacija gala, jo galu gala tie ir 6 men lidz tiek vispar pie statusa

skaim

Zakitis880
Tā ir. 6 mēneši līdz statusam un tad rindā veiksmīgā gadījumā 1 gads līdz pat 4iem gadiem. Tāds ir adoptātāja ceļš. Kaut gan,( konkrēti mans bērns) bērnu izņem no ģimenes un divus gadus bāriņtiesa cenšas vecākus pierunā pievērsties bērnam, kaut gan šie pat ne reizi nav centušies satikt bērnu un tad tikai atņem vecāku tiesības un bērns kļūst juridiski brīvs. Un tikai pēc pus gada juridiskas brīvības tika piedāvāts adopcijai. Mazam bērnam 2,5 gadi bez ģimenes ir ļoti smags periods, kuru pēc tam tikpat smagi ievirzīt normālā gultnē. Es otreiz neizmantotu standarta adopcijas procesu.

skaim
Kadel neizmantotu? Un ka tur ir ,pec 3 gadiem laikam tak status jakarto oa jaunam jo beidzas termins vai tad ne? Manuprat adopcija ir kabak jo tiek piedavati jau brivie berni, kamer audzu gimenem ne reti nakas berninus jam piekeras atdot. Plecam uzjautaju,ja tur ir sakot no 6 gadiniem uz augsu, man motivacijas vestule bija uzrakstits 0 lidz 5 lidz ar to laikam plecs palidzet nevares

skaim

Zakitis880
Tagad jau labi, tikai pēc 3 gadiem visu pa jaunu jākārto. Vēl nesen katru gadu visu no jauna kārtpjām, visi ārsti, izziņas , mājas vizītes un garās psihologa izpētes un par savu naudu. Tagad cerības ir ar vienu reizi izbraukt cauri.

Jā. Adopcijā tiek piedāvāti tikai juridiski brīvie bērni. Nezinu kā tagad, bet laiku atpakaļ juridiski brīvie bērni bija bērnunamos un audžuģimenēs un nez ko kāds gaidīja, lai piedāvātu viņus adoptētājiem. Laiks iet. Bērnam pus mūžš vai pat vairāk paiet gaidot savu juridisko brīvību.Bērnam ģimeni vajag tagad un tūlīt, nevis marinēt viņus kā gurķus nākamajam gadam.

Es vēlreiz neietu adopcijas ceļu ilgās gaidīšanas pēc. Kādreiz centos sazināties ar ļoti daudzām bāriņtiesām ar domu ātrāk tikt pie bērna. Kā adoptētājam, informāciju nesniedz, jo to dara tikai LM. Ja gribētu ņemt aizbildniecībā, vai audžuģimenē bērni atrastos. Lieta tāda, ka ir bērni ar ļoti nolaidīgiem vecākiem, kas visticamāk nelabosies un necīnīsies par bērniem, bet birokrātiski vecākiem ir jādod laiks, tad jāpagarina termiņš, tad sākas tiesas, kas ilgst ilgi, tad lēmumi, tad vēl kāds piemirst, par to, ka bērns ir brīvs. Ir salīdzinoši mazs % vecāku, kuri tomēr cīnās par saviem bērniem.

Es ņemtu aizbildniecībā, vai kā audžuģimene nebaidoties no tā, ka bērns varētu nonākt atpakaļ savā ģimenē, bet varbūt palikt manā ģimenē līdz pilngadībai, vai juridiskajai brīvībai. Bērnam dāvāt ģimeni, mīlestību, sapratni uzreiz, nevis gaidīt kamēr sistēma traumē bērnus un izkropļo. Dažādu apsvērumu dēļ to pašlaik nevaru izdarīt (dzīvojamā platība un finansiālie apstākļi), bet kas zin, varbūt saņemšos.

skaim
Es arī ilgi domāju audžuģimene vai adopcija ,bet izlēmu pa labu adopcijai, cerams,ka to 3 gadu laikā atradīsies bērniņš un nebūs tā,ka atkal vis jākārto pa jaunam zaudējot atkal pus gadu. Tagad itkā psihologi pa velti, nezinu, gan cik reižu jāiet, jo pagaidām nosūtīta ir tikai motivācija un gaidu, kādu ziņu no bāriņtiesas.

skaim

Zakitis880
Psihologs droši vien būs bez maksas, ja dzīvo Rīgas tuvumā, attālākos nostūros to nenodrošināja ( varbūt tagad ir visur). Ar tām iešanas reizēm arī ir dažādi, pie citiem psihologiem pietiek ar vienu reizi tīri izpētīt motivāciju, bet citi vēlas izpētīt tevi visu- atmiņu, spriest spēju , sadarbību, loģiku,vispārējo informētību, sapratni, Piktogrammas, priekšmetu klasifikāciju, sakāmvārdu un parunu skaidrošanu,projektīvos zīmējumus, visu dzīves vēsturi, emocionālās un uzvedības reakcijas un vēl sazin ko, tas viss aizņem 3-4 reizes. Manā gadījumā katra reize bija 4 reizes un tā, ka šķiet līdz mielēm viss izpētīts.

Ja nesanāks to 3. gadu laikā dabūt bērnu, tad jau pēc 2 gadi un 7-8 mēneši gaidīšanas kārto visu pa jaunu. No rindas neizmet ārā, bet ja ir beidzies statusa derīguma laiks, tad vienkārši uz to brīdi nepiedāvā bērnu, ja tas ir uzradies.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18405967