Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Alerģiska viengadniece, idejas ēdienreizēm.

Marta_martaaa

Sveikas, mammas!

Varbūt varat padalīties ar idejām ēdienreižu dažādībai? Ļoti priecāšos par padomiem, ko garšīgu pagatavot bez piena, olām un glutēna.

Meita piena produktus pagaidām nevar lietot vispār (putrām izmantoju sojas pienu), ar olām ir tā, ka dzeltenumu var, bet olas baltums gan vēl pagaidām izraisa izsitumus, apsārtumus utt. Glutēnu saturošie produkti šobrīd ir neskaidri, jo putras, kuru sastāvā ir glutēns, īsti neder, bet apēst kādu augļu biezenīti vai smūtiju, kur klāt nelielā daudzumā ir graudaugi, ik pa laikam var.

Šobrīd man trūkst ideju launadziņam. Taisu dažādas pankūciņas - banānu, ābolu, kartupeļu, cukini. Bet nu nevar jau visu laiku pankūkas ēst. Dodu auglīšus arī, bet gribētos vēl kaut ko piedāvāt, bet visur atduros pret pienu vai olām, piemēram, biezpiens, jogurtiņi utt.


Cucamonga

Vai visus šos produktus nedodot ir kādi ādas uzlabojumi-tas ir-āda paliek tîra, bez sarkaniem un/vai niezošiem pleķiem?


Отпускайте идиотов и клоунов из своей жизни. Цирк должен гастролировать! © Ф. Раневская

Cucamonga
Jā, ja izslēdzam no uztura šos produktus, tad ādas problēmu nav. Kā jau teicu, ar dažiem produktiem vēl varam mazās devās ik pa laikam kaut ko uztaisīt, bet arī ne vairākas dienas pēc kārtas. Pirmās pazīmes gan parasti ir sarkans, iekaisis dupsis. Ja ādas sausie pleķīši pazūd ilgāku laiku pēc brīža, kad attiecīgie produkti izslēgti, tad dupša apsārtums mazinās jau uzreiz nākamajā dienā.

RunaaKaijas

Pēc būtības, manuprāt, nav nekas īpašs jāgatavo viengadniekam. Mums bija ļoti līdzīgi ierobežojumi, bērns ēda pagatavotu gaļu vai zivis, citas jūtas veltes plus dārzeņus (tvaicētus pārsvarā), pākšaugus (forši smalkajai motorikai) augļus, ogas. Ir daudz dažādu graudaugu, kuros nav glutēna. Man tāds režīms bija gandrīz kā atpestīšana, jo tas piespiež ēst tiešām veselīgi nevis barot ar tipiskajiem bērnu sūdiņiem, atvainojos. Tie paši jogurtiņi, ja vien nav bezpiedevu, nav nekas bērnam veselīgs vai vajadzīgs. Ja akurāti gribas jogurtiņu, ir visādi alternatīvie veikalos. Bet tā globāli man vieglāk bija domāt par ēdienreizēm apdomājot kādas uzturvielu grupas bērnam dienas gaitā ir nepieciešamas un dodot tās īpaši nestresojot par to vai tās baigi sader kopā pēc pieaugušo standartiem. Bērns par ēdienu nedomā tādās kategorijās, ja runa iet par ēdienu gabaliņos nevis biezenī.


Zilspukuzirnis

Mana meita viena gada vecumā ēda visu, viņai alerģiju un nepanesamību nav. No viņas ēdienkartes tad attiecigi - kā ar pupām un pupiņām, zirņiem, lēcām, bulguru (nezinu par glutēnu), kukurūzu (izvārītu veselu un rokās, lai grauž), tad vēl gaļa un zivis? Lai gan ar dzīvnieku valsts produktiem ne pārāk aizraujamies.

Vari pamēģināt riekstu sviestus likt klāt putrai vai biezenītim, smērēt uz banāna plānā kārtiņā. Bet nu arī kontrolēti, protams, jo var būt alergija.

euphory

1 gadniekam vari pamēģināt prosas putriņu ar augļiem (prosa skaitās ļoti antialerģiska), vai arī, ja dod jau pankūciņas vai ko tml, tad var ķirbju pankūkas ar āboliem, olas aizstājot ar chia sēklām un piena vietā rīsu pienu, kā arī rīsu vai mandeļu miltus. Manam kādreiz dikti garšoja, tagad ēd pati savas veganiskās pankūkas

Lai izdodas tikt vaļā no tās alerģijas!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18406371