Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Glutena nepanesiba?

Soldere

Soldere

Sveikas!

Pirms esmu uzsākusi izmeklēšanu pie ārsta, gribēju apjautāties te!

Man ir dīvaini simptomi pēc ēšanas:

Pēc pankūkam sāp galva, arī kebabu apēdu sak sāpēt galva,

pēc brokastīm pazūd pilnībā spēks,enerģija, varu iet mierīgi un nogulēt vismaz 3h...Tas man traucē dzīves kvalitātei.

Pēc sausiņiem ar tēju, jāskrien ātri uz podiņa...

Visu laiku domāju, kas man ir, domāju šausmīgas domas... Tas viss jau gadiem...

Pēkšņi sāku domāt par kautkādām alerģijām pret ēdienu... Šodien palasot internetā simtomus (bezspēks, aizkaitinātība, neizprotamas galvas sāpes, caureja šad tad, vēdera pūšanās itkā no sīkuma) sāku saprast, ka man uzradusies ir glutēna nepanesība>>>??

Lūdzu, pastāstiet par simtomiem pēc ēdiena (uzskaitot ēdienu) pirms no tā atvadijāties.

Lūdzu,pastāstiet kādas analīzes jāveic lai noskaidrotu vai ir šī glutēna nepanesība, pie ģimenes ārst ajaiet,vai pa taisno uz Gulbi?

Lūdzu, pastāstiet pieredzi,jo tā smaguma sajūta un bezspēks pēc ēšanas un miegs mani nomoka...

Paldies!!!

variants izslēgt un vērot, ir vai nav atšķirība sajūtās, nav?

Soldere

Frivole
Izstudēju ko varu ko nē un no šodienas izmēģināsu "jauno dzīvi" bez glutena...

Murrrkšķis

ja tev ir klasiska celiakija, tad analīzes palīdzēs. bet gana daudz ir tādu gadījumu, kur nav 100% drošu analīžu, un vienmēr pastāv varbūtība, ka analīzes rezultāti teiks, ka tu vari ēst glutēnu, bet patiesībā nevari, kā rezultātā var (atstiept kājas).

vienīgā drošā metode - mēnesi neēd glutēnu (izvairies arī no produktiem, uz kuriem teikts "var saturēt" ), pēc tam to saēdies, skaties, kas mainās. viss tavā rociņā.

nu kaut vai nedēļu izturi.

jā, piekrītu Murrrkšķis.

analīzes uzrādīs tikai celiakiju, kas ir glutēna nepanesamības smagākā forma, kad tā transformējusies slimībā. taču var gadīties, ka tev tiešām ir glutēna nepanesamība, bet ne tik smaga, lai parādītos analīzēs. protams, testēt gan ir vērts.

padalīšos ar savu pieredzi ... analīzes taisījusi neesmu, bet zinu, ka jūtos slikti pēc glutēna bagātām maltītēm. šķēli maizes varu apēst bez dižām problēmām, bet, piemēram, pēc makaronu ēšanas, jūtos "neizskaidrojami" slikti visu atlikušo dienu. smaguma sajūta vēderā, nogurums, slikts garastāvoklis, slikti guļu, esmu uzblīdusi... tapēc gluži vienkārši glutēnu vairs neēdu.

vienīgā drošā metode - mēnesi neēd glutēnu (izvairies arī no produktiem, uz kuriem teikts "var saturēt" ), pēc tam to saēdies, skaties, kas mainās. viss tavā rociņā.

jā.

Mazinjaa

Man bija atopiskais dermatīts pa visu ķermeni, bieži slikta dūša,caureja,nespēks,vēdera sāpes,vispār super slikta imunitāte. Pēc pirmā bērna dzimšanas viss aizgāja tik traki,ka aizgāju pie alergologa,kur atklāja ļoti smagu reakciju uz glutēna. Tajā brīdī nespēju vairs pirkstus salocīt,lai āda nesaplīstu un neasiņotu. Man izrakstīja stipras zāles pret alerģiju. Pēc 3 mēnešiem sāka palikt labāka. Nu jau 3 gadi bez glutēna. Ir netīšām sanācis apēst,tad ir vemšana,caureja pēc 30 min. Man daktere teica,ka varbūt vēlos pārbaudīt vai nav celiakija,bet es atteicos. Nu tāpat glutēns jau vairs nav manā dzīvē.

Enerģija noteikti ir vairāk. Dermatīts vairs nemoka. Un kunģis ar mierīgāks palicis.

Dumbo

Ja ir aizdomas par celiakiju, tad to primāri uzstāda, vadoties pēc zarnu bārkstiņu histoloğiskās izmeklēšanas atbildes, nevis asins analīzēm uz transglutamināzi/gliadīnu. Tas savukārt nozīmē taisīt augšējo endoskopiju. Bezglutēna diēta ir daudz nopietnāka lieta par maizes, kūku, cepumu un makaronu neēšanu, tādēļ uz savu galvu ar diagnožu uzstādīšanu neieteiktu nodarboties. Ej pie ārsta un izsaki savas aizdomas. Lai domā, kas varētu būt par vainu un kas jāizmeklē.

Soldere

Dumbo
Pirms gada biju uz "kobras rishana", vienkarshi izmekleshanas pec, teica ko redzeja,bet ja redzetu ka barkstinas noarditas utt., vai nebutu diagnosticeta celiakija? Norade nosutijumaa uz celiakijas izmekleshanu nebija,vienk situacijas parbaude.

Papildināts 17.05.2020 11:26:

p.s. sonedel izvairijos no glutena partikas, ar 2x iznemumu un jutu izmainas. Needot glutena saturosho atgriezaas speks,energija, velme kautko darit, bet 2x apedu saldejumu un uzreiz bija jaskrien uz wc un riebiigaa pashsajuuta bezspeks druumums un viss parejais bija klaat...! Lai arii analizes nespej uzradiit ,es tikuntaa izvairiishos no shiem glutena saturoshiem produktiem, jo tie loti maina ikdienu un dzivot depresijaa,bezspeekaa tieshaam nav forshi... un tas nav pirmo dienu, tiehsam domaju,ka ar mani kautkas nav kartiibaa,bet nesapratu kas...

sofačka

Soldere
tev ir taisīta alerģija uz kviešiem?

Man kā Maziņai ir atopiskais dermatīts. Kopš... pusgada vecuma. Visu mūžu mocījos. Ārsti taisīja visādas analīzes, visu ko uzmēģināja - tabletes, smēres blā blā, bet man periodiski labāki posmi, periodiski - līdz asinīm noplēstas āda. taisītas analizēs uz celiakiju - negatīvs. uz kviešiem - uzrādīja alerģiju. Alergologs diži neko nenokomentēja tjip, ja jau visu laiku nav reakcija, bet uzliesmojumi periodiski, tad nav nozīmes. Pirms gada man viena ārste ieteica nogriezt visu, kur glutēns. Pieķeŗos pa nopietnam - pētot sastāvu un visu analizējot. ja neskaita pirmās nedēļas, kad sākās uzliesmojums, vēlāk iestājās miers - nekādas pumpas, nekāda kasīšanās, āda tīra un smuka. Tiesa, ja "sagrēkoju" un saēdos ko glutēna, reakcija ir nežēlīga - atkal kasīklis līdz asinīm.

Es mēģināju būt normāla . Drausmīgākās minūtes manā dzīvē

я как идеальня девушка знаю где промолчать ...знаю же зараза...но не могу

Мне часто в детстве говорили, что я очень добрая и милая девочка…В общем… сглазили

Жизнь коротка и не стоит её тратить на диеты, на глупых и скупых мужчин и на плохое настроение...

Dumbo

Soldere, celiakiju parasti diagnosticē, "kobras" laikā paņemot biopsiju no divpadsmitpirkstu zarnas un laboratoriski izvērtējot, kāds ir zarnu bārkstiņu stāvoklis. Celiakijas gadījumā tās ir noārdījušās. T.i., to nav vai ir zem normas. Tikai uz aci celiakiju neuzstāda. Ja jūties labāk, neēdot glutēnu saturošus produktus, vari ierobežot to daudzumu. Taču pilnībā izslēgt no ēdienkartes jebkuru produktu, kurā ir glutēns, veselam cilvēkam, t.i., cilvēkam bez celiakijas, nav vajadzības un nav pat rekomendējoši. Alerğijas gadījumā galvassāpēm kā pamatizpausmei īsti būt nevajadzētu; tā drīzāk izpaustos ar ādas izsitumiem un niezi. Patiesībā iemesli Tavām sūdzībām var būt daudzi, tādēļ prātīgāk būtu tomēr apmeklēt ārstu.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18406455