Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kāzas un radi

Avenoga

Sveikas! Laikam jau gribas izkratīt sirdi un uzklausīt kādu uzmundrinošu vārdu, padomu vai tieši dabūt pirksta pakratīšanu.

Esam saderināti, kāzas plānojam nākamgad. Un lielākā sāpe ir viesu skaits / radinieki.

Mēs neesam miljonāri. Kāzu budžetu vēlamies visai ierobežotu, jo krājam tālākiem sapņiem un mērķiem. Līgavaiņa ģimene, kuru viņš vēlētos aicināt, ir uz roku pirkstiem saskaitāma.

Un tad ir mans... balagāns. Pat taisot parastas dzimšanas dienas, cilvēku skaits ir uz 30-40. Tantes un onkuļi, viņu ģimenes, vecvecāku māsas un brāļi, viņu ģimenes. Mēs tiešām visi esam diezgan daudz un tuvi.

Un lai kā es tiešām gribētu visus viņus blakus, es saprotu, ka tas nemaz nebūtu godīgi pret līgavaini (es nemelošu, ja teikšu, ka daži gados vecākie radi pat mūsu 5 gadu kopdzīves laikā nav papūlējušies iemācīties viņa vārdu) un... man ļoti negribētos kāzām atdot milzu līdzekļus - mums to vienkārši arī nav.

Līdz ar to pamazām ejam uz tuvākajiem radiem (mammas, tēti, vecvecāki) un tuvākie sirdsdraugi. Sirds sāp, jo, jā, ir pāris tantes un onkuļi, kas man pašai ir ārkārtīgi tuvi. Bet ko darīt? Es varu iedomāties, kas nāks pār manu galvu - un vēl jo vairāk aiz muguras - ja uzaicināšu A, bet neaicināšu B.

Godīgi sakot, šis Covida laiks ir mans glābiņš, jo neviens mani ar gredzenu pirkstā vēl nav redzējis. Līdz ar to es nevaru iedomāties, kā sākšu ķepuroties ārā, kad būs jāatdzīst, ka esam saderināti.

Vai ir kāda, kas bijusi līdzīgā situācijā? Kā ar to visu tikt galā? Kā mēģināt neiespringt un censties neuztvert emocionāli? Esmu diezgan liels people pleaser, tāpēc man ar šo visu ir diezgan grūti.

Priecāšos par katru atbildi! Paldies!


Rosalia

Avenoga
es nemelošu, ja teikšu, ka daži gados vecākie radi pat mūsu 5 gadu kopdzīves laikā nav papūlējušies iemācīties viņa vārdu)
Interesantu, kā tad viņu sauc, ja pa 5 gadiem nevar iemācīties vārdu???

Par tēmu - īsti ieteikumu nav, tie ir tavi radi un tikai tu pati zini situāciju. Ja jāaicina liels skaits cilvēku, tad nerīko divdiennieku. Sarakstās un svētku pusdienas vai vakariņas, vakarā visi pa mājām. Var pēc sarakstīsanās vēl kaut ko interesantu uzrīkot. Vienīgi, ja gribat tradicionālās kāzas ar mičošanu un rīta modināšanu, tad savādāk.

Rosalia
Paldies par atbildi! Parasts latvju bāleliņa vārds. Vienkārši, kā jau ierasts, ir tikai "Aveņoga + draugs, Aveņogas draugs". Gados vecāki manā saimē ir mazliet tādi tradicionāli - ja jau nav precēts, tad jau nemaz nekas nopietns nav.

Paldies par restorāna ieteikumu. Galvā patlaban ir putra. Liela daļa ģimenes ir tādi kārtīgi latgaļi - ja es nu tiešām taisītu lielās 70+ cilvēku kāzas, tad kā nu bez kopīga tusiņa līdz rītausmai bez izguldīšanas? Visas kāzas manā ģimenē līdz šim tādas arī ir bijušas. Pēdējā tante, kas precējās, par kāzām atdeva 12k. Man tas nešķiet samērīgi, es to nevēlos. Bet tieši šāda ir izpratne par svinībām mūsu ģimenē.

Skatīsimies, domāsim, mēģināsim saprast. Iespējams, vasarā jāuztaisa visiem šašļiku ballīte, jāpaziņo, ka esam saderinājušies un jāpaskaidro visiem par gaidāmajām kāzām. Varbūt tas būtu risinājums. Tusiņš visiem būs un visiem uzreiz palūgtu neapvainoties un nedusmoties. Iedomājos, ka varbūt tas ir variants.

Hiacintte

Var mierīgi aicināt un pēc ceremonijas auksto uzkodu galdu un torti, jūs ar vedējiem pēc tam pa savām lietām un neviens nav apvainojies.


Tipse

Mūsu gadījumā gan sanāca tāpat latgaļu kāzas ar 70 cilvēkiem, bet nu diezgan stingri skaitam sekojām līdzi, bija vecāki, vecvecāki, krustvecāki, vecāku brāļi ar ģimenēm (pieņemu, ka ir traki, ja ir daudz, tad jādomā, mums vecāki no divbērnu ģimenēm), pāris tālāki brālēni un māsīca , kurus regulāri satieku,draugi.

Norma Džīna

Skatīsimies, domāsim, mēģināsim saprast. Iespējams, vasarā jāuztaisa visiem šašļiku ballīte, jāpaziņo, ka esam saderinājušies un jāpaskaidro visiem par gaidāmajām kāzām. Varbūt tas būtu risinājums. Tusiņš visiem būs un visiem uzreiz palūgtu neapvainoties un nedusmoties. Iedomājos, ka varbūt tas ir variants.
Kas gribēs apvainoties tas atradīs iemeslu. VArbūt Tavā situācijā tiešām der šāda publiska saderināšanās izziņošana.

Bet man liekas, nepietiek ar vienu mega pasākumu- kāzām, Tu vēl gribi pirms tam otru, it kā kreņķi ar vienu nebūtu pietiekami. Nu, ja pašai tas viss dara prieku, tad uz priekšu, bet sevis dēļ.

Tipse

Ja līdzekļi būtu neierobežoti, nebūtu žēl uzaicināt katru 60+ tanti, kuru satiekam tikai kapusvētkos, bet ārpus iepriekš nosauktā loka neviens nebija, ā, nu vēl liecinieki. Ielūgumus adresējām konkrētām personām, ja kādam draugam/radam bija otra puse, ar kuru bijām pazīstami tad norādījām abus, pārējiem tikai viņu pašu. Protams, ja kāds būtu bijis attiecībās, ļautu ņemt, bet mums tā negadījās. Vēl jārēķinās, vai viesiem būs bērni un cik.

Papildināts 11.05.2020 15:13:

Khm, ja jau negribās tērēties, tad arī saderināšanās ballīte par velti nebūs.

Pagājušajā vasarā priecējās vairāki draugi, kāzas visiem ap 7tk.

(pieņemu, ka ir traki, ja ir daudz, tad jādomā, mums vecāki no divbērnu ģimenēm)

Jā, mammai divas māsas, tētim trīs brāļi un divas māsas. Ļoti kupls loks esam.

Norma Džīna, paldies! Centīšos lavierēt un saprast, kā pareizāk. Pareizi tu saki - vienmēr jau būs kāds, kas atradīs, par ko apvainoties un to arī izdarīs. Manai dabai ar to grūti samierināties - gribas, lai visiem viss labi. Gaļas cepšana sanāktu lētāk nekā kāzas- savā pagalmā, bez gulēšanas un tā. Vasarā ir arī mana dzimšanas diena - varbūt arī jāapvieno ar to.

Priecāšos vēl par viedokļiem, komentāriem, pieredzes stāstiem! Paldies!

Deizy

Vieiem mājienu, ka dāvana tikai konvertē, - tā vismaz mīnusios neiebrauksiet, varbūt pat plusos paliksiet.


Dzīvot ir vērts, lai mīlētu, audzinātu bērnus, dejotu un lasītu grāmatas. Pārējais ir tikai līdzekļi mērķa sasniegšanai


Deizy
Es neprecos, lai iebrauktu plusos vai mīnusos.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18406505