Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

2.svešvaloda sākumskolā

Koko35

Intereses pēc, manu bērnu skolā krievu valodu apgūst pēc grāmatas Просто по-русски., bet vēl ir zvaigznes izdota "Здравствуй это я", nez tā otra ir tik pat jocīga?


Dzīve ir gluži kā rožu dārzs, bezgala skaista, bet ar ērkšķiem!


annemary

Kam , no ka, kad . Ar šo daru zināmu, ka savam bernam Jānim Bērziņam esmu izvēlējusies adas un tādas svešvalodas apguvi x klasē, 202../202.. mācību gada. Lūdzu mani savlaicīgi informēt, ja skola šo iespēju nodrošināt nevarēs .

Observer
Es jau arī ne tikai par krievu valodas vajadzību vai ne vajadzību( diskutēt vairāk par šo neiesu, vai tā nu es kādu krievu businesa pārstāvi un viņu bērnus acīs redzējusi , vai ar tadiem runājusi ), bet par to, ka izvēlēties skola apgūt valodu ar citu rakstību, alfabētu pie šodienas programmām un mācību kvalitātes ir mazohisms. Nepārdomāts un bezjēdzīgs.

un lai vai kur skatās ministrija un departaments, domāt, ka apzinot viņu kļūdu, pašam paliks vieglāk , ir naivi.

Observer
Es tālajā bēnībā krievu valoda iemācījos labā līmenī tikai skolā, nebija neviena krieva tuvumā un multenes neskatījos.

Bet to, ka programma tizla, ticu. Bet ja paņemtu vācu valodu, tāpat vajadzētu kādu konsultantu, konkrēti maniem bērniem, jo nav baigi patstāvīgie, ja kaut ko nesaprot, paši nemeklēs, prasīs man, bet es vāciski ņebumbum.

Bet es ari naivi ceru, ka ar kompetencēm iespējams kas pamainīsies.

Papildināts 18.05.2020 12:34:

Un to, ka neskata valstiskā līmenī šo problēmu, ko Cālī dzird ļoti bieži, kad apvaicājos mācību pārzinei, kādas tad skolā tradīcijas, ko ņem vairāk, par to tizlo krievu val.programmu ieminējos, šai bij lielas acis-ja mācoties, varot iemācīties, nekas traks neesot. Tā ka tie, kuri paši nemācās, domā, ka programma ir OK, arī skolotājiem acīmredzot šķiet OK. Nezinu.

Norma Džīna

manā burbulī ar krievu valodu bērni mocās kā traki. Kaut kas pilnīgi svešs tas viņiem ir. Palīdzēt es varētu tikai pašā sākumā, jo tiko kā sākas nopietna gramatika, es esmu paliela nulle. Man bērns izvēlējās vācu valodu. Nevaru teikt, ka es tur varu ko palīdzēt, faktiski nevaru, bet kaut kā nemaz tā palīdzība arī nav vajadzīga, viss ir normāli.

Ja es pareizi sapratu, tad mana bērna skolā- vidusskolas posmā būs tikai vācuvaloda (un angļu protams), tas arī mani nomierina tādā mērā, ka viņam nebūs pēkšņi jāpārlec uz citu otro svešvalodu.


Norma Džīna
Kādas aptuveni proporcijas tavas klasē ir? Cik ko izvēlējās?

Norma Džīna

MartaMartaMarta
Bet no otras puses, ja ir tik traki ar to krievu valodas programmu, kāpēc vienalga to izvēlas lielais vairums?

Nu Tu taču pati atbildēji

MartaMartaMarta

Mums tas, ar kuru valodu varēs palīdzēt, bija izšķirošais punkts galu galā.

Papildināts 18.05.2020 13:05:

MartaMartaMarta
no 30 bērniem tikai seši ir izvēlējušies vācu valodu, pārējie krievu valodu.

Norma Džīna
Nu par sevi atbildēju, bet man citi interesē. Manas gramsta abas valodas, jo iet vācu valodas pulciņā. Bet nu tiešām gramsta.

Norma Džīna

Nu par sevi atbildēju, bet man citi interesē.
Es domāju, ka lielākai daļai tāds arī ir tas pamatojums. Un protams arī tas (valda tāds uzskats), ka Latvijas lielpilsētās krievu valoda ir vajadzīga.

Papildināts 18.05.2020 13:14:

Es vienkārši esmu atklausījusies kā mana burbuļa bērni mocās ar to krievu valodu. Un man tiešām nav tā sajūta, ka pabeidzot 12 klasi viņi māk runāt krieviski. Kamēr vacvalodnieki mācās un dzīvo bez bēdu. NAv jau tā, ka tā valoda pati no sevis iekāpj viņiem galvās, bet kaut kā vieglāk tas viss notiek.

Norma Džīna
Sūdzās arī par vāceni, bērni pārangļojušies un citas vairs nelien galvā. Bet nu ļoti jau daudz no skolotājiem arī atkarīgs.


Norma Džīna

Manam bērnam laikam ir laba gan vācu valodas, gan angļu valodas skolotāja.

NU protams, angļu valoda bērniem pašlaik ir pilnīgi topā. Diezgan bieži redz un dzird, ka viņi pat savstarpeji sarunājas angliski. Nevra teikt, ka tas vienozōmīgi ir labi, tomēr angļu valoda viņiem ir dabiska padarīšana.

Ar vācu valodu ir tā sarežģītāk. Man zināmie jauniešii, kuri pat samērā labi ir zinājuši vācu valodu, kā pieaugušie šo valodu nelieto un zināšanas kaut kā izplēn.

Tomēr Vācija ir tuvu un vāciski runājošās valstir ir vairāk par Vāciju. Un mācīšanās iespējas tajā reģionā ir ļoti plašas.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18406653