Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

2.svešvaloda sākumskolā

Koko35

Laikam tā jau ir, ka vecāki spriež pēc tā, kurā valodā varēs palīdzēt. Mums drīzumā arī draud šī izvēle. Tā kā skolā ir gan vācu valodas pulciņš, gan sadraudzība ar vienu Vācijas pilsētu, tad spriežu, ka būs iespēja ņemt šo valodu. Palīdzēt varu abās, bet, tā kā Cālis mani ir izglītojis par krievu valodas programmu, ņemsim vācu valodu. Tā man ir pat labāka nekā krievu gramatikas un vārdu krājuma ziņā. Krievu valodā man ir čujs, bet nav stipra gramatika, vācu valodā toties zinu teorētiskus pamatus 12 klases līmenī. (pārbaudīts uz vecāko bērnu).

sarunvalodu, ja jau ļoti vajag, var iemācīties pašmācības ceļā

Tieši tā, krievu valodu sadzīviskajā līmenī var iemācīties visai vienkārši, ja nonāc tādā vidē, kur viņu lieto. Un gandrīz visur ar to sadzīvisko līmeni ir vairāk kā gana, jo tieši tāpat kā mēs pieņemam krievu ne vinmēr perfekto un gramatiski pareizo latviesu valodu, viņi pieņem no mums tādu pašu līmeni viņu valodai, saprasties var bez 6-7 gadu mācīšanās. Un nekas arī slikts nenotiks, ja uz visu biroju ir viens, kurs krievu valodu prot labi, lai to reizi nedēļā-mēnesī-gadā, kad pēkšņi ievajagas, izpalīdzētu kolēģiem un patulkotu. Rakstīt krieviski vajag tik ārkārtīgi reti, ka mierīgi var arī paņemt tulku. Protams, ka ir specifiskas jomas ar izņēmumiem - bankas, kas skalo nerezidentu naudas, Olainfarm, kas dažus speciālistus paņem no NVS valstīm, tie, kas tirgo īpašumus NVS valstu pilsoniem kopā ar uzturēšanās atļaujām, jā, laikam jau te pieminētie notāri, celtnieki, jo daļa ir no NVS ievesti (līdz ar to arī būvbrigādes vadītājam arī jāprot, bet tur nekādu augsto gramatiku nevajag+specifisko terminus tāpat skolās nemāca), apkalpojošā sfēra, kam nākas ar vietējajiem nekauņām runāt vienīgajā tiem saprotamajā valodā...

Respektīvi - savam bērnam ņemtu vācu valodu, ja jāizvēlas starp krievu un vācu, jo tad dzīvē pratīs 3 svešvalodas - angļu, vācu no skolas un krievu, ko iemācīs dzīve, cik vajadzēs.

Skumigi
Kur lai dabū to vidi? Ja ir, tad, protams. Nonākot vidē jau var jebkuru valodu iemācītītes.

MartaMartaMarta
Bet tad, kad to valodu vajadzēs, tas arī nozīmēs, ka videi ir radusies un valoda aizies, netērējot tam nez cik gadus skolā, toties būs vēl papildu plus valoda.

Ja tie nabaga bērni veltītu to laiku kaut kam derīgākam, kā neveiksmīgiem mēģinājumiem iemācīties krievu valodu! Man reizēm šķiet, ka tā kaut kāda sabotāža. Pusklase runā par tām šausmām (otra puse bilingvāli). Es jau laicīgi zināju, ka netaisos to nodarīt bērnam. Tagad laimīgs mācās vācu (padsmit bērni no 5 paralēlklasēm). Palīdzību neprasa, tagad tālmācībā daudz laika pavadīja pie mājasdarbiem, bet bez stresa, visu saprot, viss notiek.

Diemžēl jaunāko bērnu skolā nav vācu valodas vispār. Nevaru izdomāt, kā būt, jo pēc tam ja ies ģimnāzijā, tur būtu iespēja, bet vairs jau nevarēs izvēlēties, īpaši ja tagad būs krievu no 4.klases. Vispār nesaprotu, kāpēc tik agri. Varēja kārtīgi angļu iemācīt nevis apgrābstīt abas svešvalodas.

mushmire

Mācību grāmata un programma krievu valodas mācīšanai no nullles ir briesmīga. Ja bērnam ir zināšanas sarunu valodas līmenī, tad var izvēlēties krievu valodu. Šī iemesla dēļ mēs lēmām par labu vācu valodai. Tie, kas no klases bija izvēlējušies krievu valodu no nullles neko diži nav iemācījušies, komunicēt un saprast nav spējīgi, protams, izņemot tos, kas krievu valodu jau bija pagalmā iemācījušies, tie iemācījās rakstīt un lasīt.

Viss, kas notiek - notiek uz labu.

Puikiņš

Lielā māsa

Eņģelītis

Katram savs

dreamgirll

Lielākā daļa, kas it kā mācījušies krievu valodu kā 2.svešvalodu, to tāpat nav spējīgi izmantot (iekavējuši pamatus sākumā un tā arī palikuši neko nesaprotot)
Man vienam bērnam tā bija. Kaut kā nomuļļāja, kaut kā saņēma sekmīgu atzīmi.

Mazajam izvēlējāmies vācu valodu, rudenī sāksies. Mums it kā būšot fakultatīvi arī krievu valoda. Jau virtuāli plēšu matus, kā bērns tiks galā (krievu val. priekšzināšanas ir praktiski 0, vācu, protams, arī).

Annemone

Pacelšu tēmu.

Kādas ir vecāku domas par krievu vai vācu valodas apgūšanu 4. klasē, ņemot vērā šībrīža ģeopolitisko situāciju, izglītības tendences un valdības pieņemtos lēmumus saistībā ar izglītības jomu?

Annemone
Izvēlētos vācu valodu.

Karusa

Bērns izvēlējās vācu, un es neiebildu. Pārējie bērni mācījās/mācās krievu

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18406653