Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

2.svešvaloda sākumskolā

Koko35

Abi bērni mācās vācu. Bet ņemot vērā vēl šobrīdējo situāciju- jo mazāk vecāku izvēlēsies bērniem krievu valodu, jo agrāk iespējams beigsies reālā divvalodība Latvijā.
Es principa pēc vairs nerunāju nemaz krieviski. Tikai kautko vēl krieviski paskatos tv vai internetā. Bet bērniem to nevajadzēs- bērni tik labi zin un zinās angļu val, ka visu informāc varēs iegūt tajā valodā (piemēram, studējot materialus, grāmatas utt).

Indza

Mazais bērns izvēlējās vācu valodu, ar prieku piekritu. Vecākais mācās krievu.

The punishment sometimes don't seem to fit the crime.

dace_bogdane

Tēmas sākumā maksiene saka: "Ja no 45 bērniem 4 izvēlas vācu, tad visi mācās krievu". Man tāds jautājums, vai tad nav iespējams uzrakstīt skolai atteikumu 2. svešvlodas apguve, tā vietā iestāties normālos kursos un 9. klasē nolikt startptautisko eksāmenu, kas kvalificējas kā B2 līmenis 2. svešvalodā?

Mana meita jau izaugusi, bet, ja būtu šāda situācija, es rakstītu skolai iesniegumu un atteiktu bērna krievu valodas stundas.

Ieasaku vecākiem grāmatnīcā apskatīties attiecīgos mācību materiālus un salīdzīnāt Vācu valodas 1. gadu, Angļu valodas 1. gadu un Krievu valodas 1. gadu. Pēc tam arī nākošos 3 gadus, lai rodas izpratne.

Vēl, tiem, kam bērni tagad 2. klasē, varbūt pamēģiniet pašmācībā apgūt papildus vācu valodu un krievu valodu un tad paskatieties, kas labāk sanāk. Mācību grāmatas taču var nopirkt, brīvi pieejamas.

Indza

dace_bogdane

Varētu padomāt, ka tas ir kaut kāds pulciņš. 2. svešvalodas apguve no 4.klases Latvijā ir iekļauta mācību programmā un ir obligāta.

dace_bogdane

Indza
Tieši tā. Vecākam, kurš pieteicis bērnu skolā ar izvēles iespēju mācīties otru svešvalodu kā izvēli starp divām un vairāk valodām ir tiesīgs to izvēli paturēt. Skolai ir jānodrošina kaut vai 4 bērniem iespēja apgūt orģināli piedāvāto vācu valodu, nevis aizstāt to ar krievu valodu, tikai tāpēc, ka vairāk vecāku izvēlējušies to. Tas ir diskriminējoši un beigsies ar to, ka bērns būs nobumbulējis nez cik gadus neapgūstot ne krievu ne vācu valodu. Ja skola nespēj piedāvāt citu valodu (neskaitot krievu valodu), tad vecāks var rasktīt iesniegum, lai atbrīvo viņa bērnu no krievu valodas apmācības un tā vietā izvēlēties sev piemērotu svešvalodu. Nesaprotu, kur skolai ir problēma? Kā tas ietekmēs skolu vai Jūs? Ja nu vienīgi, kad 90% audzināmo lauku skoliņā, kur ir tikai krievu valoda sāks pieprasīt atbrīvojumus, tad pašvaldībai būs jādomā, kā šo risināt. Bet tas taču ir labi, būs vairāk iespēju.

Papildināts 31.03.2023 18:01:

TIESĪBAS ATTEIKTIES NO KRIEVU VALODAS PAMATIZGLĪTĪBAS UN VIDUSSKOLU PROGRAMMĀS | ManaBalss.lv - līdzdalības platforma

Šeit vāc parakstus, lai bērniem, kuriem nav citu iespēju, Krievu valoda nebūtu obligāta.

Indza

dace_bogdane
Ā, es laikam mazliet neuztvēru komentāra kontekstu. Par cik tēma jau teju 3 gadus veca.

Skolai ir jānodrošina kaut vai 4 bērniem iespēja apgūt orģināli piedāvāto vācu valodu, nevis aizstāt to ar krievu valodu, tikai tāpēc, ka vairāk vecāku izvēlējušies to.
Šim piekrītu. Tomēr realitātē nevar tā vienkārši ņemt un ar iesniegumu atteikties no kāda mācību priekšmeta. Vismaz pagaidām. Ne velti tos parakstus vāc.

dace_bogdane

Indza
Es to saprotu, bet maksienes gadījumā es tā darītu. Pieprasītu atbrīvojumu manam bērnam vai vācu valodas stundu nodrošinājumu. Kaut vai Bez Tabu iesaistītu, bet darītu visu, lai panāktu, ka bērna tiesības tiek ievērotas un skola nepārkāpj savus solījumus. Ja nav citas valodas, tad nav, bet ja ir piedāvāta izvēle, tad ir taisnīgi arī to īstenot.

Visi mani 3 bērni (17, 12 un 10 gadus veci) nezin nevienu vārdu krieviski. Un man vienalga, ka visas valodas bagātība. Iztiks.

mamamimi

Izvēlējāmies vācu. Bet tikai tāpēc, ka krievu brīvi un gramatiski pareizi runā, raksta, lasa Klasē 23 bērni, 9 izvēlējās krievu. Nekas nebūšot jāatmet/jāmaina. Tie, kas tagad izvēlas, mierīgi varēs turpināt mācīties krievu valodu līdz 9.klasei.

adatainis

Sākumskolā izvēles iespējas nebija. Tikai krievu val tobrīd skola nodrošināja. Krievu viņam ir otrā (man brīžiem liekas, ka pirmā) dzimtā - bezjēdzīgas mācību stundas. 1. ģimnāzijā 7. klases 3. nedēļā pārgāja uz vācu valodu, jo uzzināja, ka tur māca no nulles. Šobrīd 8. klasē RV1Ģ vidējā atzīme ir 9,4 gada griezumā.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18406653