Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kādā īpašumā ieguldīt naudu?

kallisto

kallisto

Tēma papļāpāšanai cerībā, ka sarunas laika atklāsies kāds līdz šim nepamanīts un neizvērtēts aspekts.
Mans centrālais jautājums ir: kur labāk ieguldīt naudu - vecākā mājā vai jaunajā projektā? Personīgās situācijas apraksts zemāk.

Esam maza ģimene ar cerību paplašināties. Šobrīd dzīvojam divistabu dzīvoklī, par ko atlikusi neliela hipotēka. Dzīvoklis vēl šobrīd nav par mazu, bet drīz kļūs, tāpēc lūkojam kaut ko lielāku.

Dzīvojam ne-Rīgā, pilsētā, kuras nekustamo īpašumu tirgū ir vakuums. Jaunu dzīvokļu māju nav, tirgū vien padomjlaika un senāks mantojums. Ejošs bizness ir dzīvokļu izīrēšana īstermiņā.

Vēlamies četristabu dzīvokli, jo gan man, gan vīram nepieciešama darbistaba un vēlamies, lai bērniem nākotnē būtu opcija dzīvot katram savā istabā.

Ss'ā kopš pagājušā gada marta eju katru dienu kā uz darbu un līdz šim vien 3 dzīvokļi bija apskates vērti, no kuriem neviens nebija zvana uz banku cienīgs (iemesli dažādi).

Vienu dzīvokli pārdeva mākleris, kurš minēja, ka viņam piedāvājumā esot četristabu dzīvoklis Staļina laiku mājā (māja labā stāvoklī), bet tas ir neremontēts un tajā ir nepieciešams ievērojams ieguldījums. Dzīvokļa cena esot ap 70 000 EUR, un nepieciešamais ieguldījums ap 30 0000 EUR, tātad 100k kopā.
Tajā pašā laikā pilsētā 2021. gadā plānots uzsākt jaunas daudzdzīvokļu mājas būvniecību, kurā būtu teorētiski mūsu vajadzībām pielāgojams, bet trīsistabu dzīvoklis (pielāgojams gan daļēji, var atrast vietu darbistabai, bērniem gan mūžam būs jādala viena istaba). Spriežot pēc vispārējām tendencēm, arī šāda dzīvokļa cena varētu būt no 100k uz augšu.
Tātad mans jautājums ir: kur jūs ieguldītu naudu - jaunā projektā vai vecākā mājā un kāpēc?


kallisto
Ja ir vai plānojas berni, tad tikai mājā, 100 000 dzīvoklī neinvestētu.

Ksavjera

kallisto
Tikai vecaku maja. Ilgtermina dzivokli ieguldit tadu summu nav adekvati. Turklat majai ir daudz vairak benefiti ka dzivoklim.


kallisto

Ā, uj, laikam nesaprotami uzrakstīju - abos gadījumos runa ir par dzīvokli. Māju pašlaik neizskatām kā opciju.

Jā, un tas ir vēl viens jautājums, ko apspriedām, vai vispār ir adekvāti maksāt 100k par dzīvokli mazpilsētā.


kallisto
100+ tk par dzivokli mazpilsētā ??? Ja vien tā nav Jūrmalas jēdzīga dala- nekad. Cits jautajums , ja to pērk sev un savam sajutām , bez idejas par ieguldījumu un bez mazāka iespringuma-t.i- vajadzibas pēc hipotēkas.

TrakaAnna

Jā, un tas ir vēl viens jautājums, ko apspriedām, vai vispār ir adekvāti maksāt 100k par dzīvokli mazpilsētā.
Nekādā ziņā nē. Tur tak māja var sanākt.


It`s a Mad Mad Mad Mad World

Ieguldītu tikai mājā, dzīvoklī mazpilsētā nē, nekad.

Par 100K Rīgas Centrā, tuvu Centram, uz kādas no galvenajām maģistrālēm. Jāapskatās, lai tuvu pietura, viegli aizbraukt visos virzienos - bērniem uz skolu, pulciņiem, sportiem, visiem kopā uz teātri. Kā ieguldījums -vienmēr varēs izīrēt.

Kas tā par tādu mazpilsētu, kur dzīvoklis VECĀ mājā izmaksātu 100 t.

3 istabu dzīvokli nepirktu, ja plānojas vismaz 2 bērni. No neatbildētajiem jautājumiem, par ko ir vērts apdomāt, kādēļ jādzīvo tieši mazpilsētā? Rīgā par dzīvokli 100 t. ok, mazpilsētā kaut kā šķiet pārspīlēti.

Ja māja nav opcija, tad arī nevajag


kallisto

Mazpilsēta ir Ventspils, te problēma tāda, ka dzīvokļu, kur nu vēl lielu, nav, bet tie paši, kas ir, ir pārcenoti.

Tagad, kad esmu uzlikusi rakstiski savu problēmu un reāli padomājusi, tad tas tiešām ir absurds maksāt tādu summu par dzīvokli mazpilsētā, bet arī Rīgā pa 100k četristabu dzīvokli ne-deviņstāvenē un dzīvojamā stāvoklī nevar atrast, vismaz ne interesējošos rajonos.

Bet ja par mājām - te jau ir bijušas diskusijas "māja vs. dzīvokļi", vienkārši ne visi ir mājas cilvēki, tas arī viss.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18406741