Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kādā īpašumā ieguldīt naudu?

kallisto

Diamante
Mums šobrīd identiska situācija ar Olaini un jaunas dzīvesvietas meklēšanu. Ja grib dzīvot konkrētā pilsētā un dzīvoklim ir zināmas prasības, tad piedāvājums ļooti samazinās, arī vecajos projektos. Muļķīgi, ka vienīgais jaunais projekts stāv pustukšs. Pirms pāris mēnešiem attīstītājs bija gatavs iedot vairāk kā 3tk atlaidi, bet kas gan tas ir... Arī svārstāmies starp to, kas šķiet adekvāta cena un starp to, kas vispār ir pieejams gandrīz gadu jau.


Zilspukuzirnis

Tas, kas man liekas dīvaini, neremontēts dzīvoklis, kas prasa ievērojamus naudas ieguldījumus, tiek pārdots par 70k un nazpilsētā. Maniem vecākiem bija ļoti liels 3ist dzīvoklis, kur jebkuru istabu varēja sadalīt uz pusēm, neremontēts un tika pārdots par 11k eiro (Liepājā).

Mes vispār esam 4 bērnu ģimene, kur istabas tika dalītas, bet nevis līdz mūža galam, bet gan studiju uzsākšanai. Nu jau arī jaunākā māsa sāks studēt Rīgā un esošais 3ist dzīvoklis tiks pārdots, lai pirktu vienistabnieku mātei.

Diamante
Rīgā pa 100tk ir budžeta klases jaunie projekti. Jā, ir ok gan projekti, gan kvalitāte principā, bet tas ir pats lētākais. Un pa 100tk pat lētajos projektos nebūs 4 istabas, bet tikai 3. Tādi riktīgi forši projekti Rīgā sākas ar 250tk un uz augšu par 3istabām...

Papildināts 19.05.2020 07:59:

Avril
Publika ir noteikti cita! Tas pat ir viens no svarīgākajiem faktoriem, kapēc no vecajām mājām labāk pa gabalu. Nav ne kaķu tantu, ne sociālo tipāžu.

Papildināts 19.05.2020 08:17:

Ja par apsaimniekošanas maksu, tad neesmu dzirdējusi nevienu jauno projektu, kam tā būtu. Jā, pozīcijas rēķinā ir savādākas, jo nāk klāt apsardze, stāvvietas uzturēšana, teritorijas apzaļumošana utt. Bet uz citu izdevumu rēķina summa tomēr ir stipri mazāka. Kaut vai apkure, daudzi ziemā pat radiatorus vaļā negriež.

Jā, jaunajos projektos nebūs kaķu tantes un dzērāji, taisnība. Bet uz kretīniem tāpat var uztrāpīt. Mums te ir vairākas mājas, kaimiņu mājā, kad ievācās cilvēki bija tāda situācija, ka šie visas savas kartona kastes no pārvākšanās pofigā nometa pie ārdurvīm ārā (bija tiešām daudz). Bija vējaina nedēļas nogale, te pa puspagalmu lidoja kastes, papīri utt. Kastu īpašnieks, protams, ka neko aiz sevis nevāca. Apsaimniekotājam daudzi noziņoja un tad jau sētniece savāca...

Tāpatas arī te daži labi ir līdzvērtīgāki par citiem, kas auto nomet kur pagadās, galvenais, ka tuvāk durvīm. Šķirotajā papīru konteinerā picas kaste ar puspicu utt utt.


eseni
Nu nav jau gan jaunajos projektos nekāda paradīze...tipāži tāpat visādi. Ir gan cūkas, kas pieķēza kāpņu telpas, gan bezkauņas, kas mašīnu nomet kur pagadās. Jā, ar stāvvietām problēmas tur vienmēr, nav pietiekami, tāpat palīgtelpas mantu novietošanai.

Jā, pozīcijas rēķinā ir savādākas, jo nāk klāt apsardze, stāvvietas uzturēšana, teritorijas apzaļumošana utt. Bet uz citu izdevumu rēķina summa tomēr ir stipri mazāka.
Tieši otrādi. Uz visādām apsardzēm un citām lietām, summa salasās lielāka, nevis mazāka. Vismaz man zināmajos projektos...

kallisto

Zilspukuzirnis
Tam dzīvoklim ir uzpūsta cena, jo tirgo mākleris un man ir stipri lielas aizdomas, ka tas dzīvoklis arī pieder nekustamo īpašumu firmai (tā te mums ierasta prakse, viņi nopērk un pumpē augšā cenas). Tas gan, protams, nozīmē, ka var kaulēties. Viņi mēģina to pasniegt kā lielisku investīciju iespēju, jo māja esot "ekskluzīva", augstie griesti, forša atrašanās vieta. Līdzīgs piemērs ir šis dzīvoklis (sākotnējā cena bija 63k): https://m.ss.lv/msg/lv/real-estate/flats/ventspils-and-reg/ventspils/bikkp.html

Nav problēmu ne ar parkingu, ne mantām. Ja auto noparko ne savā vietā, zvans policijai un plāksteris logā. Mantas katram savā glabātuvē, kur tad citur? Un apsardze &co jau nemaz tik daudz nemaksā, ka rēķins būtu lielāks kā padlaiku mājā. Toties ir slēgta labiekārtota teritorija, privātais parkings, signalizācija, kameras.
Nu līdzvētīgākie cilvēki jau ir visur, uz ceļa un veikalā. Ja grib visu akurāt pa savam prātam, tad jābūve sava māja. Bet nu, arī tur var būt kaimiņi ar pontiem Taču, ja jāizvēlās kaķu tanti vai kastes, labāk jau kastes ko pēc zvana pārvaldniekam kāds atnāk un novāc. Kaķus droši vien neviens neatnāks tā vnk likvidēt.

kallisto

Par kaimiņiem labs punkts, to nebiju vispār iedomājusies, bet kaimiņi pēc būtības ir laimes spēle. Var būt kolosāli vecajās mājās un var būt jocīgie arī jaunajos projektos.

Ar to jauno projektu, kas taps - atrašanās vieta būs Ventmala, ar skatu uz ostu. Attīstītāji to mēģina pavērst kā kaut ko nenormāli foršu un milzīgu pievienoto vērtību, bet ko tas patiesībā nozīmē - trokšņus visu diennakti, visu gadu, ogļu putekļus logā, periodisku smirdoņu, jandāliņu zem loga vasaras mēnešos un jo sevišķi pilsētas svētku laikā... Tas tāds vēl viens būtisks mīnuss tam jaunajam projektam.

Papildināts 19.05.2020 09:47:

Arī tam links, ja nu kādu interesē iemest aci: https://www.ventmalasmaja.lv/

kallisto
Nu jā, tā māja no ārpuses izskatās tīri ok, kāpnēs jau ir drusku redzams, ka seeeen nekas nav darīts. Pats dzīvoklis - nuuuu, tur ir toč pilnīgi viss jārauj nost un jānes ārā. Tur pirmā nedēļa un 3 pilni konteineri tīri ar mēbelēm un visa noraušanu... Visās telpās sienas, griesti, grīdas, durvis, apdare, gan jau pie reizes vēlams vēl vadus pārvilkt, santehnika un beigu beigās vēl visu apmēbeļot, virtuvi iekārtot, visa sadzīves tehnika utt... Aa, un vēl logi arī jāmaina. Ja gribas kārtīgi izdarīt, tad tur pat ar 30k var nepietikt...

Bildes švakas, grūti jau saprast, bet uz griestiem ir kaut kādas plaisas? Tās sienas ar interesantas - kāds cūķis dzīvojis, kas pēdējos 20 gadus sienas nav tīrījis vai teiksim tajā istabā ar klavierēm jau kaut kas aug uz sienām?


kallisto

JanisB
Šis dzīvoklis tikai kā piemērs tam, ka par nolaistu dzīvokli prasa lielas summas. To, kādā stāvoklī ir māklera piedāvātais četrinieks, es nemāku pateikt, ss'ā nav ielikts, to mums telefonsarunā piedāvāja. Es arī nezinu, vai tā ir konkrēti šī pati māja, tur blakus cita citai ir trīs līdzīgas, bet dažādās renovācijas stadijās.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18406741