Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Mājdzemdības

Zajecs`

Zajecs`

tabidze
Covid var noķert jebkur. Ja jau par to. Nekāda sakara ar mājdzemdībām, vai stacionāra dzemdībām. Ne par Covid šī diskusija. Risks ir un būs vienmēr. Visur.

Papildināts 25.05.2020 15:43:

SunSun
Paldies! Jā, tas man arī šķiet būtiski, lai viss ir izrunāts, izskaidrots un pamatots (ir stacionāra pieredze..)

Papildināts 25.05.2020 15:45:

vilks
Kā jau par jebkuru tēmu

Vienmēr būs par un pret. Un tāpēc arī jautāju, varbūt kāda zin par slēgtu grupu

Papildināts 25.05.2020 16:06:

Varbūt kāda var padalīties, kas patika, kas nepatika mājdzemdībās. Ko darītu citādi?

Par ko īpaši jāpiedomā?... Ko nevajadzētu aizmirst.. Nu kaut kas tamlīdzīgs...

Mazais_dzivnieks

Man pirmajās mājdzemdībās nepatika vecmātes attieksme, bet tas tāds garāks stāsts, tāpēc, gaidot otro bērniņu, man bija svarīgi izvēlēties vecmāti, kura netikai pieņems dzemdības, bet apčubinās mani visu grūtniecības laiku, lai varam viena otru iepazīt. Gāju arī katru nedēļu pie vecmātes vingrot. Ļoti svarīgi bija arī tas, ka vīrs jau no paša sākuma iepazinās ar vecmāti, un deva savu piekrišanu konkrētās vecmātes izvēlei.

Vislabāk visā majdzemdību pieredzē patika tas, ka nekur nebija jābrauc, ka vari būt savās mājās, tu visu zini, neesi atkarīgs no personāla.

Ko darītu citādi?! Nepaļautos, ka bērniņš sagaidīs savu noteikto dzemdību datumu, bet mēģinātu visu saorganizēt tā, lai vismaz nedēļu pirms noliktā dzemdību datuma viss būtu izdarīts un es varētu "sēdēt kā kūka uz dīvāna" un vienkārši būt, būt kontaktā ar sevi, ieklausīties savās sajūtās.

Vecmāte tev iedos sarakstiņu (ja vēl nav iedevusi) ar lietām, kuras jāsagādā. Tur arī viss vajadzīgais ir brīnišķīgi uzskaitīts. Papildus neko vairāk nevajadzēja.

Zajecs`

Mazais_dzivnieks
Paldies par atbildi!

Happy girl

Vienīgais, ko darītu savādāk - labāk apdomātu vecākā bērna pieskatīšanas variantus. it kā bija sarunāta dūla, kas varētu vai nu pieskatīt vecāko bērniņu, vai arī būt ar mani, ja vīram nāktos iet pie vecākā bērna. Tā kā dzemdības sākās naktī un viss notika ātri, paļāvāmies uz to, ka vecākais bērns gulēs, bet laikam sajūta, ka kaut kas notiek un pamodās. Līdz ar to sanāca nedaudz stresaini. Mums arī bija Māra, viss bija ļoti labi, neskatoties uz to, ka bija šādi tādi sarežģījumi ar placentas atdalīšanos.

TIkai labais ir reāls, viss pārējais izgaist.

Zajecs`

Happy girl
Paldies par atbildi!

Jā, bērni kaut kā jamenedžē, negribu lai ir klāt, uzskatu, ka ir lietas, kas viņiem nav jāredz..

Pirmās divas dzemdības - Harmonijā ar Aiju Mikovu. Trešās (covid laikā ) - mājās ar Aiju. Ūdensdzemdības. Lieliskas. Ar Aiju patīk apziņa, ka viņa ir ļoti mierīga, dabīgu dzemdību piekritēja, bet nav no pārāk dabīgajām, kuras ne par kādu cenu neiejauktos, lai tik dabīgs process. Zinu gadījumus, kur viņa ir piepalīdzējusi ar medicīniskajām iespējām, lai ilgi dzemdējušām māmiņām vieglāk darbiņu pabeigt. Tajā pat laikā - dabīgi domājoša, ļoti mierīga (neredzēsi satraukumu viņas sejā, lai gan viņas prāts darbosies aši uz katru mazāko novirzi no normas). Lielisks balsts visās dzemdībās. Pirms izvēlējāmies Aiju, zinājām atsauksmes no kādiem 4 radu/draugu pāriem, katrs savādāks raksturos un vēlmēs, aeī dzemdību pieredzēs, un visiem Aijas darbošanās patika.
Lai jaukas mājdzemdības!

Par pašu dzemdību vietas izvēli, manuprāt, jāizvēlas tā, kur jūties visdrošāk un atbrīvotāk. Man allaž bijis bail no slimnīcām, biedēja iespējamā nelaipnība, personāla maiņa, stimulēšana u.t.t., bet sākumā arī mājas likās biedējošs variants (skaņas izolācijas trūkums iepriekšējā dzīvesvietā u.t.t.). Tāpēc priecājos par vidusceļu -Harmoniju. Ar pēdējo vienkārši nācās dzemdēt mājās, jo otrās dzemdības bija tik ašas, ka bija pamats domāt, ka nepaspētu uz Harmoniju... bet pieredze mājās arī laba. Miers pēc tam, nekur nav jābrauc, zini, kur kas atrodas...

3 no 4 dzemdēju mājās, pirmo arī apdomāju, bet neizteicu skaļi savas domas. Tā kā esmu redzējusi no malas dzemdību aprūpi dažādās vietās, tas man tikai apstiprinājis, ka personiski man mājdzemdības der vislabāk. Gan vecmāšu attieksmes un zināšanu dēļ - viņām ir plašāks krājums, kā ar dabiskām metodēm palīdzēt, manas dzemdību izjūtas respektēšanas dēļ - kurš gan labāk var pazīt manu ķermeni? Reizē zinu, ka viņām ir zināšanas un čujs, kas liek rīkoties noteikti, ja tomēr kaut kas liekas aizdomīgi. Ne velti gan Latvijas, gan ārzemju pētījumi pierādā mājdzemdību drošību. Protams, pirms tam tiek izvērtēti gan fiziskie, gan emocionālie faktori, vai konkrētā sieviete ir piemērota mājdzemdībām.Te minētā drošības sajūta ir svarīga.

Man viss patika mājdzemdībās. Ja tā šausmīgi kaut kas jāmeklē, kam piesieties... būtu otrajās dzemdībās sarūpējusi statīvu video aparātam, jo vienā brīdī vīrs manu mājienu, lai nefilmē saprata tā, ka lai vispār nefilmē. Bet es gribu redzēt sava bērna piedzimšanas brīnumu, negribu tajā būt apdalīta. No 3. dzemdībām man ir profesionālas fotogrāfijas. Bet 4. runāju, lai vīrs noliek stabilā vietā video, lai var gan mani atbalstīt un būt emocionāli klātesošs, gan lai man ir šie unikālie bērna dzimšanas apliecinājumi.

Par vecmātēm - jāmeklē, ar kuru vecmāti tobrīd ir saderība, ar kuru jūties stiprināta, saprasta, pieņemta, droša emocionāli un medicīniski.

Kas_zin

Zajecs`
Māra ir lieliska! Tas bija labākais lēmums dzemdēt mājās viņas vadībā, bail pat domāt, kā viss izvērstos slimnīcā. 2 no 3 bērniem dzimuši mājās.

Neieteiktu paļauties uz iepriekšējo pieredzi, to, kā bija citās dzemdībās. Katras ir pilnīgi citādas.

Lai veiksmīgi!

Ja kādi konkrētāki jautājumi, labāk privāti, šī tēma daudziem sarkanā lupata kaut sajēga maza/nekāda kā viss notiek mājdzemdībās, kādi ir/nav riski

Pēdējās izmaiņas: Kas_zin, 01.08.2020 00:53.

lunatka

queque

lunatka
Varbūt vajadzētu arī sākt runāt par medpersonāla atbildību slimnīcās?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18406999