Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Mājdzemdības

Zajecs`

Joruta_g

Taiga_Bee
Lieliska argumentācija 21.gs!!! Būtībā ar šādiem argumentiem es tā saprotu, ka zobus Tu sev pati labo un ja pašai vai bērnam būs vēzis, tad nedosies pie onkologa, jo savu un bērnu dzīvību taču neuzticēsi svešu cilvēku rokām!!!
21.gs, cilvēki kosmosā lido, bet Eiropā (nevis kādā Āfrikas ciltī vai Indijā) atrodas cilvēki, kuriem ir šādi uzskati!

Papildināts 07.05.2021 09:00:

Medicīnas darbinieki izvēlas savas profesijas, protams, nevis, lai glābtu un palīdzētu cilvēkiem, bet, lai rupji izturētos, ņirgātos, darītu pāri un mocītu! Loģiski! Viņi visi ir slēptie sadisti! Un nē, protams, problēma nav pašos cilvēkos, kuri dodas negatīvi noskaņoti vai nesagatavojušies dzemdībām uz slimnīcu!!

Kokopelli

Palasot šo diskusiju, kas nedaudz ir aizgājusi nost no galvenā jautājuma, man radās iespaids, ka jūs (kas te strīdaties par/pret mājdzemdībām) tomēr salīdzināt to, ko nevar objektīvi salīdzināt. Jūs salīdzināt mājdzemdības ar dzemdībām stacionārā, bez partnera un/vai maksas dūlas/vecmātes/ārsta līdzdalības (tā saucamās "bezmaksas" dzemdības). Ja šādi salīdzina, tad ir pat ļoti saprotama vēlēšanās izvēlēties dzemdības mājās, kur pat savas "sienas palīdz", nemaz nerunājot par personālu, kuram ir samaksāts, ar kuru jau pirms procesa ir izveidotas attiecības un ir izveidojusies uzticēšanās. Taču, ja salīdzina mājdzemdības un dzemdības stacionārā (ar līgumvecmāti/ārstu/dūlu, utml.) tad svaru kausi, manuprāt, nosliecas par labu dzemdībām stacionārā.

Tīri teorētiski var taču to apvērst otrādi - iztēlosimies to pašu "neieinteresēto un agresīvo" personālu mājas vidē (ok, tīri tehniski neiespējami, bet tomēr) un bezmaksas dzemdības stacionārā. Arī šajā salīdzinājumā, manuprāt, viss ir vienos vārtos - par labu stacionāram.

Joruta_g
Sajūta, ka Tev šis jautājums kaut kā sasāpējis Nevajag tik ļoti agresīvi to visu tvert. Uz Tavu jautājumu neviena nespēs atbildēt, jo visdrīzāk šādu dialogu savā galvā nemaz neizspēlē (lai gan vajadzētu, manuprāt). Viņa vnk ir vairāk vai mazāk pārliecinātas par pozitīvu iznākumu. Un patiesībā visām, kas gatavojas dzemdībām (vienalga - mājā, stacionārā vai mežā) ir vnk jādomā pozitīvi un jākoncentrējas uz to labo.

Tā intervija ar Rezebergu tiešām laba. Taču, lūk, arī viņa (tomēr autoritāte savā lauciņā) tomēr ir par dzemdībām stacionārā. Un kas attiecas uz negadījumiem un letāliem iznākumiem stacionārā - viņa arī norādīja uz statistiku. Ka lielākoties šādi gadījumi ir sievietēm, kas vai nu vispār nav uzskaitē vai kurām ir kombinētais risks (sociālais, utt.). Kamēr mājdzemdībās var iet bojā pat vesela sieviete/bērns. https://ir.lv/2020/10/28/cetru-bernu-mate-mirusi/ (šo izlasot raudiens nāk; bērns, par laimi, dzīvs. Bet četri bērni paliek bez savas mammas). Neesmu dzemdniecības speciāliste, bet uzskatu, ka ja sieviete būtu bijusi stacionārā, viņa būtu izglābta.

skubija

Mīļā Joruta_g, vai kas atgadījies, ka sajuti nepieciešamību sev pierādīt,ka izdarīji priekš sevis pareizo izvēli (dzemdēt slimnīcā)? Tu pieņem savus lēmumus un priekš Tevis tie ir pareizi un būtu jābūt mieram iekšā. Bet šķiet, ka nav miera - vismaz tā izskatās, lasot šos jautājumus,apgalvojumus ar loģikas kļūdām, kurus pieprasi citiem pabeigt, citu argmentu pasludināšanu par mazāk vertīgiem nekā Tavi agrumenti. Kāpēc Tev nepieciešams, lai VISI apstiprina to, ka Tev un tikai Tev ir taisnība? Ko Tev tas dos? Apliecinājumu, ka Tu izdarīji pareizi? OK. Bet vai tas, ka citiem ir citi lēmumi, kaut kā ir saistīts ar Tavu dzīvi un izvēlēm? Padomā par šo

Grūtniecība un dzemdības nav slimība (caurs zobs vai onkoloģija), tāpēc, manuprāt, salīdzināt rīcības un izvēles šādos pilnīgi atšķirīgos procesos nav korekti Bet Tu vari nepiekrist, man tas ir ok!

Es dzemdēju mājās. Bet mani argumenti Tev, visdrīzāk, nepatiks

Joruta_g

skubija
Nē, īstenībā mani neinteresē argumenti, jo tos te uzskaita ļoti daudz un tie ir dzirdēti uz riņķi vieni un tie paši. Viena kaut ko izdomā un pārējās tik kopē uz riņķi. Bet es ļoti gribētu dzirdēt kā Tu pabeidz augstāk minēto teikumu...

Papildināts 07.05.2021 10:54:

Un šī tēma man ir tiešām ļoti tuva, jo mana labākā draudzene zaudēja bērniņu mājdzemdībās.... būtībā- mēs, apkārtējie, esam šobrīd šo cilvēku arī zaudējuši.

viņas argumenti bija visi tie, kurus te uz riņķi var dzirdēt un kurus arī viņa bija izlasījusi skaistās grāmatās un forumos....un kuiem guvusi apstiprinājumu no mājdzemdību vecmātes.

ir viegli teikt, ka izvēle bija pareizā, kad viss beidzas labi... ir neiespējami dzīvot tālāk, kad viss nebeidzas labi...

skubija

Tīri Tavas antropoloģiskās izpētes nolūkiem atbildu, ka teikumu "ja kaut kas noies greizi un mazulis nomirs....." es tobrīd, kad plānoju dzemdēt, pabeigtu ar "tās būs šausmīgas bēdas un es to nepārdzīvošu, un droši vien meklēšu iemeslus visā, kur vien var meklēt".

Man gan šādu teikumu galvā ne pirms stacionāra, ne mājdzemdībām nebija.

Bet pēc mājdzemdībām bija atvieglojums un vienīgā doma "cik labi,ka dzemdēju mājās", jo ar manu dzemdību gaitu (ilgumu un lēnumu) stacionārā es neatbilstu normām un būtu stimulēta, kas placentas asinsvadu anomālijas dēļ (atklājās tikai pēc dzemdībām izpētot placentu un šis fakts izskaidroja dzemdību lēnumu) būtiski paaugstina letalitātes risku bērnam. Izvēloties mājdzemdības, es no šī riska izvairījos.

Papildināts 07.05.2021 11:07:

Joruta_g
Izsaku līdzjūtību!

Joruta_g

Es atvadīšos no šīs diskusijas ar ātrās palīdzības daktera (vīrieša) vārdiem, kuram neizdevās izglābt mazuli: "pacieties, pacieties mazulīt 10min līdz slimnīcai- tur ir jaudīgāks aparāts, tur Tev paliks vieglāk"....

Alija

Joruta_g
Bet es ļoti gribētu dzirdēt kā Tu pabeidz augstāk minēto teikumu...
tu esi iedomājusies, ka atradusi ārprātīgi asprātīgu teikumu, uz kuru atbildot, ikviena sieviete pašsaprotami pieņems, ka vienigais risinājums ir slimnīca. Zin, nu kaut kā man tas teikums neliekas baigi "antropoloģisks". Apmēram tāds kā atbilde uz jautājumu "Vai tu jau esi beigusi no rītiem dzert konjaku".

Papildināts 07.05.2021 11:26:

dzirdēt to sarunu ar sevi galvā, kura sākas ar vārdiem "ja kaut kas noies greizi un mazulis nomirs....."
Atbilde varētu būt tāda pati, kā tām sievietēm, kurām bērni nomiruši slimnīcas dzemdībās, kurās tāpat viss kas var noiet greizi konveijera, steidzināšanas vai paviršās attieksmes dēļ.

Man ir lielisks raksturs!
Vienkārši citiem ir vāji nervi.

Melora

Nē, īstenībā mani neinteresē argumenti,
ar to arī vajadzēja sākt, ka iespējama tikai un vienīgi viena patiesība - tava, jo visas citas ir mazsvarīgas.

2 + 1, 2, 3 = ♥+∞

-Женщины — это не слабый пол, слабый пол — это гнилые доски.-  Фаина Раневская

-Where hope grows, miracles blossom.- Elna Rae

Rosalia

Kokopelli
Jūs salīdzināt mājdzemdības ar dzemdībām stacionārā, bez partnera un/vai maksas dūlas/vecmātes/ārsta līdzdalības (tā saucamās "bezmaksas" dzemdības).
Divas reizes tā dzemdēju un man ir ļoti laba pieredze. Tāpēc nevajag uzreiz automātiski noniecināt citu izvēli. Katrai ir savas vēlmes un vajadzības, tieši tāpēc dažās izvēlas dzemdības stacionārā, bez partnera un/vai maksas dūlas/vecmātes/ārsta līdzdalības, citas mājdzemdības, vēl citas kaut kādas variācijas tam pa vidu. Katrai liekas, ka viņas izvēle ir tā pareizākā, un tā arī ir - attiecībā uz pašu, tikai jāatceras, ka citām tā atkal var būt nepareiza.

Joruta_g
Un šī tēma man ir tiešām ļoti tuva, jo mana labākā draudzene zaudēja bērniņu mājdzemdībās.... būtībā- mēs, apkārtējie, esam šobrīd šo cilvēku arī zaudējuši.
Izsaku līdzjūtību. Var saprast, kapēc tu tik asi uztver šo tēmu, bet diemžēl dzīvē tā notiek, ka dzemdības ir riskantas, un traģēdija var notikt kā majdzemdībās, tā stacionārā.

Mājās dzemdē arī medicīnas darbinieces un nē, nebūt ne mājdzemdību vecmātes vai ar šo jomu saistīti cilvēki.

Turklāt, ja mājdzemdības būtu tik viennozīmīgi bīstamas un apšaubāmas, tad nebūtu atļautas ne Latvijā, ne citur ES un pasaulē.

Man ir 4 dzemdību pieredze, no tām jaunākais bērniņš dzimis mājās. Neaģitēju par mājdzemdībām, tur bez šaubām ir riski, taču paviršu, haotisku, pofigistisku attieksmi gan dzemdībās, gan pēcdzemdību aprūpē saņēmu tieši stacionāros. Un nevajag naivi cerēt, ka stacionārā sarežģījumu gadījumos viss notiks ātri un operatīvi - var notikt un var nenotikt.

What a wonderful thought it is that some of the best days of our lives haven't happened yet!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18406999